Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWG 5124 C

Pralka WHIRLPOOL AWG 5124 C

Wąska, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWG 5124 C, w klasie energetycznej A+, z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 5 kg, regulacją obrotów wirowania, programy Bawełniane, Syntetyczne, Wełniane, Szybki 30’ opcje intensywne płukanie, opóźnienie czasu startu, ochrona przed zagnieceniami.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awg 5124 c?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awg 5124 c

Pralka WHIRLPOOL AWG 5124 C to uniwersalny, łatwy w obsłudze model zapewniający komfortowe pranie przy jednoczesnej oszczędności zasobów. Zestaw uniwersalnych programów w które wyposażona jest pralka oraz typowych, dodatkowych opcji prania pozwala przeprowadzić skuteczne pranie zarówno delikatnej odzieży z wełny czy jedwabiu jak mocno zabrudzonej pościeli i ręczników.

Panel sterowania pralki jest bardzo czytelny i przez to łatwy w obsłudze. W centralnej części panelu znajduje się pokrętło programatora, za pomocą którego wybierany jest pożądany program prania wraz z temperaturą. Obok znajduje się pokrętło służące do ustawienia intensywności wirowania – max 1200 obr/min. Pralka posiada elektroniczny wyświetlacz pokazujący temperaturę prania – każdy z programów prania ma określony poziom temperatury, który można zredukować – stosowna informacja jest pokazywana na wyświetlaczu. Wyświetlacz pokazuje również czas pozostający do zakończenia prania. Obok wyświetlacza znajduje się diodowy wskaźnik przebiegu prania – pokazuje on na jakim etapie jest uruchomiony program prania (pranie zasadnicze, płukanie, wirowanie). W prawej części panelu znajduje się przycisk START/PAUZA uruchamiający działanie lub chwilowe zatrzymanie wybranego programu prania oraz przyciski uruchamiające dodatkowe opcje prania.

Model posiada 15 standardowych programów prania.

 • Bawełna 90°C – do prania nadających się do gotowania tkanin bawełnianych i lnianych.
 • Bawełna 60°C z praniem wstępnym – do prania mocno zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych białych i kolorowych.
 • Bawełna 60°C – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych białych i kolorowych
 • Bawełna 40°C – do prania lekko zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych białych i kolorowych
 • Tkaniny syntetyczne 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Tkaniny syntetyczne 40°C z praniem wstępnym – – do prania mocno zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Tkaniny syntetyczne 40°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Tkaniny syntetyczne 30°C – do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Tkaniny delikatne 40°C – do prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Pranie ręczne/wełna 30°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego.
 • Wełna zimna woda – do prania lekko zabrudzonej odzieży przeznaczonej do prania w zimnej wodzie.
 • Program krótki 30°C – do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
 • Programy Płukania, Wirowania, Odpompowywania.

Intensywne płukanie to opcja powodująca pobór dodatkowej ilości wody w trakcie płukania. Dodatkowy pobór wody zapewnia bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Łatwe prasowanie, w którą wyposażony jest model Pralka WHIRLPOOL AWG 5124 C znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Pralka WHIRLPOOL AWG 5124 C posiada funkcję Opóźnienia rozpoczęcia programu, która umożliwia uruchomienie pralki zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład w nocy, gdy energia elektryczna jest tańsza. Opóźnienie rozpoczęcia prania można programować w zakresie od 1 do 23 godzin.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWG 5124 C

Roczne zużycie energii (kWh/rok)190
Roczne zużycie wody (litry/rok)7800
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)416
Maksymalna waga wsadu (kg)5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)58
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)75

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWG 5124 C

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awg 5124 c?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWG 5124 C

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWG 5124 C

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)