Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 8 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami; Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Funkcja Cycle End; Eco Monitor; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Azb 8690 p?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Azb 8690 p

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P, to praktyczne urządzenie do suszenia ubrań, które nie wymaga podłączenia do systemu kanalizacji, a co za tym idzie suszarkę można ustawić praktycznie w każdym miejscu w pomieszczeniu. Urządzenie wyposażone jest w specjalny zbiornik, w którym gromadzi się woda powstała ze skraplającej się podczas suszenia pary. Zbiornik ma pojemność 5 litrów i wymaga opróżniania po każdym suszeniu, a przede wszystkim w chwili, gdy na panelu obsługi zapali się kontrolka „Zbiornik na wodę”. Jeśli pojemnik zapełni się w trakcie suszenia, wówczas program zostanie przerwany i można go będzie wznowić dopiero po opróżnieniu zbiornika. Dla wygody użytkowania suszarkę można podłączyć bezpośrednio do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, co pozwala uniknąć konieczności opróżniania zbiornika na wodę po każdym cyklu suszenia.

Suszarka Whirlpool należy do grupy urządzeń wolnostojących, którą można zainstalować pod blatem pod warunkiem, że zapewni się jej odpowiednią wentylację. W celu zaoszczędzenia miejsca w pomieszczeniu suszarkę można również zamontować za pomocą specjalnego łącznika na pralce ładowanej od frontu.

Obudowa urządzenia jest w kolorze białym, natomiast drzwi wykonane są w kontrastowym czarnym kolorze. Załadunek odbywa się od przodu przez duże drzwi otwierane na prawo (z możliwością zmiany kierunku otwierania). Ponieważ drzwi są przeźroczyste na bieżąco można obserwować przebieg cyklu suszenia. W dolnej części otworu wsadowego znajduje się filtr włókien. Filtr wyłapuje podczas suszenia wszelkich zanieczyszczenia, jak np. strzępki, kłaczki, kurz. Im więcej osadów wyłapie filtr, tym bardziej puszyste i miękkie będą ubrania wyjęte z suszarki. Filtr włókien należy czyścić po każdym suszeniu oraz w chwili, gdy zapala się lampka kontrolna „Filtr” na panelu sterowania. Czysty filtr zapewnia prawidłowe działanie suszarki, skraca czas suszenia i korzystnie wpływa na zmniejszenie zużycia energii.

Regularnego oczyszczania, co najmniej raz w miesiącu lub za każdym razem, gdy zapala się kontrolka, wymaga również wymiennik ciepła, na którym zanieczyszczenia pozostawia spływająca skondensowana woda.

Suszarka Whirlpool jest stworzona w oparciu o Technologię 6-ty Zmysł, która automatycznie dopasowuje cykl suszenia do rodzaju załadunku. Nie ma konieczności wybierania czasu suszenia. Czujnik 6-tego Zmysłu bada poziom wilgotności w komorze suszarki, automatycznie dopasowuje temperaturę suszenia i długość trwania cyklu suszenia do stopnia wilgotności tkanin, optymalizując w ten sposób zużycie energii.

Optymalizacja zużycia energii przez pralkę jest w pełni widoczna dzięki funkcji Eco Monitor, która na podstawie wprowadzonych parametrów na bieżąco informuje o poziomie zużycia energii. W ciągu kilku sekund Eco Monitor rozpoznaje wielkość ładunku, dokonuje obliczeń i wyświetla finalne zużycie energii. Funkcja pomaga programować suszarkę tak, aby była ona bardziej ekologiczna.

Model AZB 8690 P posiada duży bęben, w którym jednorazowo można umieścić, aż 8 kg bielizny, przy czym ubrania rozłożone są na tyle swobodnie, że ograniczona jest możliwość powstawania zagnieceń.

Przed gnieceniem oraz przesuszaniem chronią ubrania również specjalne funkcje, w które suszarka Whirlpool AZB 8690 P jest dodatkowo wyposażona:

• Bez zagnieceń – opcja, dzięki której po zakończeniu suszenia, tkaniny nie będą pogniecione po wyjęciu z suszarki. Funkcja uruchamia delikatniejszy tryb suszenia. Tkaniny nie zbijają się ze sobą, są mniej pomięte, a zatem łatwiej i szybciej się można je wyprasować,

• Delikatne – funkcja uruchamia suszenie w obniżonej temperaturze, aby chronić delikatne tkaniny przed przesuszeniem,

• Regulacja poziomu suszenia – opcja umożliwia dla danego programu wybór intensywności suszenia,

• Regulacja czasu suszenia – opcja umożliwiająca ręczne ustawienie czasu suszenia max. do 120 minut.

Obsługa suszarki Whirlpool AZB 8690 P jest bardzo prosta i intuicyjna. Odbywa się za pomocą pokrętła programatora oraz przycisków na panelu obsługi. Pokrętło programatora umożliwia wybór programu suszenia i służy do włączania/wyłączania urządzenia. Wybrany za pomocą pokrętła program uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku Start/Pauza, co jest sygnalizowane poprzez zapalenie się odpowiedniej kontrolki. Przycisk Start/Pauza umożliwia również zatrzymanie/kontynuowanie wybranego programu suszenia.

Model Whirlpool AZB 8690 P wyposażony jest w duży elektroniczny wyświetlacz, na którym widoczne są m.in. informacje dotyczące uruchomionych funkcji, czasu pozostałego do końca programu, opóźnienia startu, informacje serwisowe oraz wskaźnik Eco Monitor.

Suszarka Whirlpool AZB 8690 P posiada 14 standardowych programów suszenia, w tym:

• Bawełniane z możliwością wyboru opcji: Bardzo suche, Suche do szafy+, Suche do szafy, Suche do prasowania. Jest to program przeznaczony do suszenia tkanin bawełnianych i lnianych odpornych na wysoką temperaturę. W zależności od wybranej opcji wysuszoną bieliznę można schować do szafy lub lekko wilgotną wyprasować,

• Tkaniny syntetyczne z możliwością wyboru opcji: Bardzo suche, Suche do szafy, Suche do prasowania. Jest to program przeznaczony do suszenia tkanin syntetycznych lub mieszanych, które nie muszą być prasowane. W zależności od wybranej opcji wysuszoną bieliznę można schować do szafy lub lekko wilgotną przeprasować,

• Delikatne – program przeznaczony do suszenia ubrań o delikatnej strukturze, przebiega w sposób mniej intensywny niż pozostałe programy,

• Sport – specjalny program przeznaczony do suszenia odzieży sportowej, zapewniając idealne suszenie nawet tak newralgicznych miejsc, jak szwy czy sznurki,

• Jedwabne – krótki program do podsuszania tkanin jedwabnych, który redukuje zagniecenia do minimum, a tkaniny mogą być prawie bezpośrednio po zakończonym procesie suszenia powieszone do szafy,

• Jeans – program przeznaczony do suszenia jeansów, bluz, ubrań roboczych,

• Mieszane – program przeznaczony do suszenia ubrań z tkanin mieszanych, np. ręczniki, koszulki, bielizna, odzież sportowa,

• Przewietrzanie – krótki program przeznaczony do napowietrzania i odświeżania każdego rodzaju ubrań,

• Szybkie – krótki program do ubrań przeznaczonych do prasowania, po zakończeniu którego tkaniny pozostają lekko wilgotne.

Zakończenie każdego z wybranych programów suszenia sygnalizowane jest poprzez sygnał dźwiękowy oraz komunikat „Koniec” na wyświetlaczu.

Istnieje możliwość zaprogramowania suszarki w taki sposób, by wybrany program zakończył się w dowolnym momencie. Dzięki funkcji Cycle End można zaprogramować czas zakończenia suszenia, podając za ile godzin (max. 12h) ubrania mają być wysuszone.

Zastosowane w suszarce Whirlpool AZB 8690 P z wyświetlaczem LCD zabezpieczenie przed dziećmi blokuje możliwość uruchomienia programu oraz przedwczesne otwarcie drzwi.

Parametry techniczne pralki Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P

Roczne zużycie energii (kWh/rok)560
Roczne zużycie wody (litry/rok)-
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)596
Głębokość (mm)632
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)-
Efektywność wirowania-
Poziom hałasu podczas prania (dB)suszenie 70
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)-

Wyposażenie pralki Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoNie
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Azb 8690 p?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 7 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne plus, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami, Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Opóźnienie startu; Oświetlenie bębna; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej
Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 7 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami; Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Funkcja Cycle End; Eco Monitor; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej
Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8680

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8680

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8680, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 8 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne plus, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami; Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Opóźnienie startu; Oświetlenie bębna; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej

Opinie o pralce Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)