Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Suszarka napowietrzana Whirlpool AWZ 3304

Suszarka napowietrzana Whirlpool AWZ 3304

Suszarka napowietrzana Whirlpool AWZ 3304, ładowana od frontu w klasie energetycznej C; pojemność bębna 6 kg; 14 programów suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Bez zagnieceń; Sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu programu; Opóźnienie startu.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awz 3304?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awz 3304

Suszarka napowietrzana Whirlpool AWZ 3304, to proste w obsłudze urządzenie, które do suszenia ubrań wykorzystuje powietrze z otoczenia. Ogrzane powietrze dostaje się do bębna i przenika wilgotne tkaniny susząc je. Na koniec powietrze wydostaje się na zewnątrz. W związku z tym, iż zawiera ono dużo pary wodnej suszarka napowietrzana wymaga podłączenia rurą do przewodu kominowego lub wentylacyjnego, jednakże ze względów bezpieczeństwa nie mogą to być kanały wentylacyjne przeznaczone do wyziewów ze sprzętów spalających np. gaz Podczas ustawiania suszarki suszarkę napowietrzanej w łazience, należy również zadbać o to, by nie blokować, np. innymi meblami, wlotów i wylotów powietrza, które znajdują się z tyłu suszarki i na jej podstawie.

Suszarka Whirlpool, to urządzenie wolnostojące w kolorze białym. Nie jest przeznaczona do zabudowy w meblach, jednakże istnieje możliwość zainstalowania suszarki na pralce ładowanej od przodu za pomocą specjalnego łącznika.

Model Whirlpool AWZ 3304, to urządzenie z opcją załadunku od frontu. Duże, prostokątne drzwi, otwierające się na prawo, aż do kąta 180 stopni, ułatwiają załadunek nawet większych gabarytowo ubrań. Dla udogodnienia obsługi urządzenia istnieje możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi poprzez ich demontaż i zamocowanie po przeciwnej stronie.

Wewnątrz otworu wsadowego znajduje się filtr wyłapujący podczas suszenia wszelkie drobne elementy tkanin, takie, jak: kłaczki, strzępki czy kurz. Filtr ten należy czyścić po każdym suszeniu lub wówczas, gdy na panelu sterowania zapala się lampka kontrolna „Wyczyścić filtr”. Czysty filtr skraca czas suszenia i korzystnie wpływa na zmniejszenie zużycia energii, ponadto im więcej kurzu i włókien zostanie wyłapanych przez filtr, tym bardziej ubrania wyjęte z suszarki będą miękkie i puszyste. Co kilka miesięcy należ także regularne czyścić przewód wentylacyjny, aby nie dopuścić do jego zablokowania przez kłaczki lub inne przedmioty.

Suszarka Whirlpool AWZ 3304 posiada bęben o pojemności 6 kg, który umożliwia swobodne rozłożenie ubrań wewnątrz podczas suszenia, ograniczając w ten sposób możliwość powstawania zagnieceń. Taka wielkość bębna umożliwia również jednorazowe wysuszenie całego wsadu pralki o podobnym załadunku, bez konieczności rozkładania i segregowania mokrych ubrań.

W trosce o ochronę tkanin przed zagnieceniami suszarkę wyposażono w opcję „Bez zagnieceń”, która chroni przed gnieceniem ubrania po zakończeniu suszenia. Jeśli pranie nie zostanie wyjęte z suszarki po zakończeniu cyklu, urządzenie automatycznie przejdzie do fazy chroniącej przed zgnieceniami (czas trwania: maksymalnie 15 min.). Podczas tej fazy bęben obraca się od czasu do czasu, delikatnie przemieszczając pranie i luźno je rozkładając.

Dzięki przyciskowi „Delikatne”, którego należy użyć w przypadku tkanin bardzo delikatnych, suszenie odbywa się w sposób mniej intensywny w obniżonej temperaturze, aby chronić tkaniny przed niekorzystnym działaniem wysokich temperatur.

Obsługa suszarki Whirlpool AWZ 3304 odbywa się za pomocą pokrętła programatora i przycisków funkcyjnych.

Pokrętło programatora znajdujące się w centralnej części panelu sterowania służy do wyboru odpowiedniego programu suszenia oraz włączania/wyłączania urządzenia. Wybrany program uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku Start/Pauza, co jest sygnalizowane poprzez zapalenie się kontrolki. Przycisk Start/Pauza umożliwia również zatrzymanie wybranego programu suszenia i kontynuowanie programu przerwanego lub wybranego na nowo.

Na panelu sterowania widoczne są kontrolki Przebiegu programu (umożliwiające obserwację postępu programu oraz kontrolka Filtr i Koniec programu (zapala się w momencie zakończenia cyklu suszenia, można wówczas wyłączyć suszarkę i wyjąć z niej ubrania). Po prawej stronie pokrętła programatora znajdują się przyciski Start/Pauza oraz Opóźnienie rozpoczęcia programu, natomiast z lewej strony umiejscowione są przyciski Delikatne oraz Brzęczyk.

Przycisk Brzęczyk umożliwia włączenie sygnału dźwiękowego, który będzie słyszalny w momencie zakończenia cyklu suszenia.

Dzięki funkcji Opóźnienie rozpoczęcia programu możliwe jest przesunięcie czasu rozpoczęcia cyklu suszenia o 3 do 9 godzin. Aby ustawić odpowiedni czas opóźnienia należy naciskać przycisk tyle razy, aż na wskaźniku przebiegu programu podświetli się odpowiednia opcja. Wybór należy potwierdzić naciskając przycisk Start/Pauza.

Suszarka Whirlpool AWZ 3304 posiada 14 czasowych programów suszenia (20’ 35’ 45’ 60’ 75’ 85’ 90’ 100’ 110’ 120’ 130’ 140’ 150’ 160’). Czas suszenia należy wybrać w zależności od:

• Grubości materiału (warstwowe, grube rzeczy np. ręczniki, szlafroki; cieńsze, jednowarstwowe np. bielizna, koszulki, ubrania dziecięce)

• Typu materiału: bawełna (np. obrusy, pościel, koszulki), tkaniny syntetyczne (np. bluzki, spodnie, odzież sportowa)

• Stopnia wysuszenia: Extra suche (najdłuższy czas suszenia, ubrania po wyjęciu z suszarki są całkowicie suche, bez konieczności prasowania), Suche do Szafy (ubrania po wyjęciu z suszarki są na tyle suche, że można je od razu założyć lub schować do szafy bez konieczności prasowania), Suche do prasowania (ubrania po wyjęciu z suszarki są lekko wilgotne, należy je rozwiesić na wieszaku lub lekko przeprasować).

Zakończenie każdego z wybranych programów suszenia sygnalizowane jest poprzez sygnał dźwiękowy, jeśli został on włączony przyciskiem Brzęczyk na panelu sterowania.

Parametry techniczne pralki Suszarka napowietrzana Whirlpool AWZ 3304

Roczne zużycie energii (kWh/rok)462
Roczne zużycie wody (litry/rok)-
Wysokość (mm)850855
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)560
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)-
Efektywność wirowania-
Poziom hałasu podczas prania (dB)suszenie 65
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)-

Wyposażenie pralki Suszarka napowietrzana Whirlpool AWZ 3304

Wyświetlacz elektronicznyNie
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoNie
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awz 3304?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do Suszarka napowietrzana Whirlpool AWZ 3304

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 6670

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 6670

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki średnie (5 - 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 6670, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 6 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne plus, Mieszane tkaniny, Przewietrzanie, Czas suszenia 30’ 40’ 60’ 90’; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami, Szybkie bawełniane; Technologia 6-ty Zmysł; Opóźnienie startu; Blokada przycisków; Elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej

Opinie o pralce Suszarka napowietrzana Whirlpool AWZ 3304

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)