Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 7 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami; Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Funkcja Cycle End; Eco Monitor; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Azb 7790 p?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Azb 7790 p

Suszarka kondensacyjna AZB 7790 P firmy Whirlpool przeznaczona jest do suszenia mokrych ubrań. Działa na zasadzie kondensacji, czyli skraplania pary wodnej powstałej podczas suszenia w wodę. Skondensowana woda odprowadzana jest do specjalnego pojemnika umieszczonego po lewej stronie panelu sterowania. Zastosowanie zbiornika na skondensowaną wodę sprawia, iż suszarka nie wymaga podłączenia do systemu kanalizacji, ale konieczne jest opróżnianie pojemnika po każdym suszeniu, a przede wszystkim w chwili, gdy na panelu obsługi zapali się kontrolka „Zbiornik na wodę”.

Suszarka Whirlpool jest urządzeniem wolnostojącym, bez możliwości zdemontowania blatu. Istnieje możliwość zamontowania urządzenia na pralce ładowanej od frontu, za pomocą specjalnego łącznika, co pozwoli zaoszczędzić miejsce w łazience.

Obudowa urządzenia wykonana jest w kolorze białym. Załadunek bębna o pojemności 7kg odbywa się od frontu przez duże otwierane na prawo (z możliwością zmiany kierunku otwierania) drzwi. Na wewnętrznej stronie otworu wsadowego zamontowany jest specjalny filtr włókien, który służy do wyłapywania podczas suszenia wszelkich drobnych elementów z tkanin, np. strzępków, nitek czy kurzu. Dla prawidłowego działania suszarki i skrócenia czasu suszenia konieczne jest czyszczenie filtra po każdym zakończonym cyklu suszenia oraz w chwili, gdy zapala się lampka kontrolna „Filtr” na panelu sterowania. Czysty filtr wyłapie więcej zanieczyszczeń, a tym samym ubrania będą bardziej miękkie i puszyste.

Drobne zanieczyszczenia osadzają się również na wymienniku ciepła, co obniża jego sprawność i wpływa na wzrost zużycia energii. Wymiennik ciepła należy regularnie czyścić raz na miesiąc lub za każdym razem, gdy zapala się odpowiadająca mu kontrolka na panelu sterowania.

Zastosowanie w modelu WHIRLPOOL AZB 7790 P technologii 6-ty Zmysł zapewnia doskonałe wyniki suszenia oraz długotrwałą ochronę tkaniny. Technologię 6-ty Zmysł automatycznie dopasowuje czas i temperaturę suszenia do rodzaju i wielkości załadunku. Po załadowaniu ubrań do bębna i wyborze programu suszenia Technologia 6-ty Zmysł rozpoznaje ciężar ładunku dzięki specjalnym czujnikom i automatycznie dostosowuje zużycie czasu i energii. Cykl suszenia jest stale monitorowany i w chwili, gdy ubrania będą suche program automatycznie zostanie zatrzymany, aby chronić ubrania przed przesuszeniem i zoptymalizować zużycie energii.

Dzięki funkcji Eco Monitor, w który wyposażony jest suszarka WHIRLPOOL istnieje możliwość monitorowania zużycia energii przez urządzenie. Dla wybranych parametrów i opcji suszenia Eco Monitor dokonuje obliczeń i pokazuje poziom zużycia energii. Dzięki tej funkcji można programować suszarkę tak, aby była ona bardziej ekologiczna.

Suszarka Whirlpool AZB 7790 P wyposażona jest również w specjalne funkcje dodatkowe, które mają za zadanie chronić ubrania przed zagnieceniami oraz przesuszaniem:

• Bez zagnieceń – funkcja włącza się po skończeniu procesu suszenia i zapobiega zbijaniu się prania, zmniejszając w ten sposób zagniecenia. Po skończonym cyklu suszenia bęben obraca się z przerwami, niwelując gniecenie ubrań, dzięki czemu skraca się czas prasowania. Opcja szczególnie przydatna dla suszenia koszul,

• Delikatne – Tryb delikatnego suszenia na suszenie tkanin w niskich temperaturach, dzięki temu można bezpiecznie suszyć m.in. wełnę, jedwab czy bieliznę bez obawy, że się zniszczą lub skurczą.

• Regulacja poziomu suszenia – opcja umożliwia dla danego programu wybór intensywności suszenia,

• Regulacja czasu suszenia – opcja umożliwiająca ustawienie czasu suszenia max. do 120 minut.

Wyboru programu suszenia oraz włączenia/wyłączenia suszarki dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Wybrany za pomocą pokrętła program uruchamiany jest przez naciśnięcie przycisku Start/Pauza

Model WHIRLPOOL AZB 7790 P wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD, na którym pokazywane są informacje dotyczące uruchomionych funkcji, czasu pozostałego do końca programu, opóźnienia startu, informacje serwisowe oraz wskaźnik Eco Monitor. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji suszenia.

Suszarka Whirlpool AZB 7790 P posiada 14 standardowych programów suszenia, w tym:

• Bawełniane z możliwością wyboru opcji: Bardzo suche, Suche do szafy+, Suche do szafy, Suche do prasowania. Program do suszenia tkanin bawełnianych i lnianych odpornych na wysoką temperaturę. W zależności od wybranej opcji po zakończeniu suszenia ubrania nadają się do założenia/schowania do szafy lub są lekko wilgotne w celu ułatwienia prasowania,

• Tkaniny syntetyczne z możliwością wyboru opcji: Bardzo suche, Suche do szafy, Suche do prasowania. Program do suszenia tkanin syntetycznych lub mieszanych, które nie wymagają prasowania. W zależności od wybranej opcji wysuszoną bieliznę można schować do szafy lub lekko wilgotną przeprasować,

• Delikatne – program pozwala na suszenie tkanin w niskich temperaturach, bez ryzyka ich zniszczenia czy skurczenia,

• Sport – program przeznaczony do suszenia odzieży sportowej, wodoodpornej czy ze specjalną powłoką membranową,

• Jedwabne – krótki program do suszenia delikatnych tkanin jedwabnych, zapobiega zagnieceniom,

• Jeans – program przeznaczony do suszenia jeansów, bluz, ubrań roboczych, zapewnia idealne wysuszenie nawet tak newralgicznych miejsc, jak szwy czy sznurki,

• Mieszane – program przeznaczony do suszenia ubrań z tkanin mieszanych, np. ręczniki, koszulki, bielizna, odzież sportowa,

• Przewietrzanie – krótki program przeznaczony do napowietrzania i odświeżania każdego rodzaju ubrań,

• Szybkie – krótki program pozwalający na zaoszczędzenie czasu, przeznaczony do szybkiego suszenia wszystkich rodzajów tkanin, przy jednoczesnej dbałości o włókna i zapewnieniu najwyższych rezultatów.

Zakończenie każdego z wybranych programów suszenia sygnalizowane jest poprzez sygnał dźwiękowy oraz komunikat „Koniec” na wyświetlaczu.

Dzięki funkcji Cycle End, w którą wyposażona jest suszarka, czas suszenia można ustalić tak, by pranie było gotowe na konkretną godzinę. System automatycznie określi czas trwania wybranego programu i rozpocznie suszenie w ten sposób, aby zakończenie procesu nastąpiło w określonym czasie.

Suszarka Whirlpool AZB 7790 P wyposażona jest również w zabezpieczenie przed dziećmi, które blokuje możliwość uruchomienia lub zmiany programu oraz uniemożliwia przedwczesne otwarcie drzwi.

Parametry techniczne pralki Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P

Roczne zużycie energii (kWh/rok)503
Roczne zużycie wody (litry/rok)-
Wysokość (mm)855
Szerokość (mm)596
Głębokość (mm)632
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)-
Efektywność wirowania-
Poziom hałasu podczas prania (dB)suszenie 70
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)-

Wyposażenie pralki Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoNie
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Azb 7790 p?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 7 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne plus, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami, Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Opóźnienie startu; Oświetlenie bębna; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej
Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8680

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8680

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8680, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 8 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne plus, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami; Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Opóźnienie startu; Oświetlenie bębna; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej
Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 8 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami; Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Funkcja Cycle End; Eco Monitor; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej

Opinie o pralce Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)