Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 7781

Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 7781

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7781, ładowana od frontu w klasie energetycznej A-40%; pojemność bębna 7 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Syntetyczne, Delikatne plus, Mieszane tkaniny, Jeans, Wełniane, Puchowe, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Zapobieganie zagnieceniom, Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł Air Care, Wave Motion; Technologia Heat Pump; Opóźnienie startu; Oświetlenie bębna; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Aza-hp 7781?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Aza-hp 7781

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7781, to nowoczesne urządzenie z linii Green Generation, stworzone w oparciu o technologię Heat Pump. Tradycyjna grzałka została zastąpiona pompą ciepła. Urządzenie podczas pracy w pełni wykorzystuje chłodzący i grzewczy element pompy ciepła. Po wybraniu odpowiedniego programu suszenia, w środku urządzenia wzrasta temperatura, a wilgoć z prania zmienia się w parę wodną, która przepływając przez wymiennik ciepła schładza się powietrzem pobieranym z pomieszczenia i odpływa do zbiornika na skondensowaną wodę. Powstałe suche powietrze ponownie jest ogrzewane i wraca do bębna. W ten sposób powietrze krąży w obiegu zamkniętym. Umożliwia to znaczne obniżenie zużycia energii elektrycznej przez urządzenie oraz skrócenie czasu suszenia. Proces suszenia jest bardzo delikatny. Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła suszy bieliznę w temperaturach niższych, niż tradycyjne, przez co w znacznie mniejszym stopniu tworzą się zagniecenia.

Pojemnik na skondensowaną wodę, umiejscowiony po lewej stronie panelu obsługi, należy opróżniać po każdym zakończonym suszeniu, a szczególnie wówczas, gdy zapali się lampka kontrolna „Zbiornik na wodę” na wyświetlaczu. Aby uniknąć konieczności każdorazowego opróżniania pojemnika na wodę suszarkę można podłączyć bezpośrednio do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Model AZA-HP 7781 wyposażony jest w filtry wyłapujące drobne zanieczyszczenia i kurz z tkanin, dzięki czemu ubrania po wyjęciu z suszarki są miękkie i puszyste. Po każdym suszeniu konieczne jest usuwanie z filtra drzwiowego pozostałości po wysuszonych ubraniach. Filtr dolny należy czyścić raz na kilka cykli. Filtry wymagają czyszczenia każdorazowo, gdy na wyświetlaczu zapala się odpowiednia lamka kontrolna.

Suszarka Whirlpool, to urządzenie wolnostojące z możliwością zabudowy pod blatem dzięki zdejmowanej górnej pokrywie, zaś specjalny łącznik umożliwia umieszczenie suszarki w jednej kolumnie z odpowiadającą jej pralką, co pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu.

Suszarka ma kolor biały, ładowana jest od przodu przez duże, otwierane na prawo drzwi (z możliwością zmiany kierunku otwierania) w kolorze czarnym. Szklane drzwi zapewniają wgląd to suszonych ubrań.

Duży bęben umożliwia wysuszenie jednorazowo nawet 7 kg ubrań, czyli np. całego wsadu pralki o podobnym załadunku bębna, co zaoszczędza czas, gdyż nie trzeba dzielić prania na kilka etapów. Suszarka wyposażona jest w oświetlenie bębna, które można dowolnie włączać/wyłączać za pomocą przycisku „Oświetlenie bębna” na panelu sterowania. Jest to funkcja szczególnie przydatna, gdy urządzenie ustawione jest w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Dzięki technologii Wave Motion bęben porusza się w asymetryczny sposób, co ułatwia swobodne rozłożenie ubrań podczas suszenia. Powietrze łatwo przepływa przez ich włókna, w bardziej delikatny sposób, niż w przypadku zwykłych suszarek, co ogranicza powstawanie zagnieceń.

Zastosowana w suszarce nowa technologia 6-ty Zmysł Air Care chroni tkaniny przed przesuszeniem. Po wybraniu odpowiedniego programu urządzenie automatycznie dostosowuje temperaturę i czas suszenia do rodzaju tkaniny, wielkości załadunku i poziomu wysuszenia. Poziom wilgotności podczas całego cyklu monitorowany jest przez specjalne czujniki. W przypadku, gdy podczas trwania wybranego programu suszarka wykryje, że odzież jest już całkowicie wysuszona nastąpi automatyczne zatrzymanie urządzenia. Takie działanie chroni ubrania przed ich przesuszeniem, a przede wszystkim oszczędza czas i energię.

Suszarka wyposażona jest w funkcję zapobiegającą zagnieceniom, dzięki której suszenie ubrań odbywa się sposób delikatny tak, aby po zakończeniu suszenia wystarczyło tylko rozwiesić ubrania na wieszaku. Faza ochrony przed zagnieceniami działa jeszcze po zakończeniu programu suszenia (jeśli ubrania nie zostaną od razu wyjęte z suszarki) poprzez wykonywane od czasu do czasu „rozluźniające” ruchy bębna.

W trosce o ochronę tkanin bardzo delikatnych suszarkę wyposażono w opcję „Delikatne, która chroni delikatne tkaniny poprzez suszenie w obniżonej temperaturze.

Wyboru programu suszenia oraz włączenia/wyłączenia suszarki dokonuje się za pomocą pokrętła programatora umiejscowionego w centralnej części panelu sterowania. Wybrany program suszenia uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku. Przycisk Start/Pauza umożliwia również zatrzymanie (np. w celu doładowania ubrań do suszarki) i kontynuowanie wybranego programu suszenia. W przypadku chęci anulowania wybranych opcji w chwili wybierania programu należy użyć przycisku „Resetowanie”. Naciśnięcie tego przycisku podczas trwania cyklu suszenia spowoduje zatrzymanie suszenia i powrót suszarki do trybu wyboru programów.

Model Whirlpool AZA-HP 7781 wyposażony jest w elektroniczny wyświetlacz LCD, na którym widoczne są m.in. informacje dotyczące uruchomionych funkcji (Zabezpieczenie przed przesuszeniem/6-ty zmysł, Delikatne, Zapobieganie zagnieceniom), czasu pozostałego do końca programu, opóźnienia startu, informacje serwisowe (Filtr dolny, Filtr drzwiowy, Zbiornik wody, Serwis). Widoczny na wyświetlaczu czas trwania wybranego programu suszenia, dzięki czujnikom technologii 6-ty Zmysł, na bieżąco jest korygowany w zależności wilgotności suszonych rzeczy.

W dolnej części wyświetlacza znajdują się trzy przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji: Opóźnienie startu (funkcja umożliwia zaprogramowanie suszarki w taki sposób, aby cały cykl suszenia zakończył się o dogodnym czasie w zakresie 1 do 12 godzin), Regulacja czasu suszenia (funkcja umożliwia wybór czasu suszenia od 10 do 90 minut w 10-minutowych odstępach dla programu Czas) oraz Poziom suszenia (opcja umożliwia dla wybranego programu ustawienie stopnia wysuszenia prania).

Pod wyświetlaczem z kolei znajdują się przyciski, za pomocą których można uruchomić funkcje: Zapobieganie zagnieceniom, Delikatne, Oświetlenie bębna, Brzęczyk i Blokada przycisków.

Suszarka Whirlpool AZA-HP 7781 posiada 14 standardowych programów suszenia, w tym:

• Bawełniane Bardzo suche – program przeznaczony do suszenia grubszych ręczników, szlafroków, pościeli, odpornych na wysoką temperaturę,

• Bawełniane Suche do szafy+ – program do suszenia bawełnianych i kolorowych ręczników, pościeli, bielizny, które bezpośrednio po zakończeniu suszenia bez prasowania można schować do szafy,

• Bawełniane Suche do szafy – program do suszenia tkanin bawełnianych, które nie wymagają prasowania i które bezpośrednio po wyjęciu z suszarki można założyć lub schować do szafy (np. pościel, ręczniki, bielizna, ubrania dziecięce, koszulki, skarpetki).

• Bawełniane Suche do prasowania – program do suszenia bawełnianych lub lnianych i kolorowych koszul, koszulek, pościeli i obrusów, które wymagają prasowania,

• Tkaniny syntetyczne Bardzo suche – program przeznaczony do suszenia grubszych syntetycznych obrusów, pościeli czy kocy, które nie wymagają prasowania,

• Tkaniny syntetyczne Suche do szafy – program do suszenia tkanin syntetycznych lub z włókien mieszanych, których nie trzeba prasować i można je bezpośrednio po wyjęciu z suszarki schować do szafy, np. koszulki, odzież sportowa,

• Tkaniny syntetyczne Suche do prasowania – program do suszenia spodni, sukienek, koszul, bluzek z tkanin syntetycznych lub mieszanych, które wymagają prasowania,

• Delikatne Plus – program przeznaczony do suszenia delikatnych bluzek, sukienek, spodni z tworzywa sztucznego,

• Jeans – program przeznaczony do suszenia bawełnianej odzieży codziennej np. jeansów, bluz, ubrań roboczych,

• Mieszane tkaniny – program przeznaczony do suszenia ubrań z tkanin mieszanych, bez konieczności segregacji, np. ręczniki, koszulki, bielizna, odzież sportowa,

• Wełniane – krótki 6-minutowy program do suszenia tkanin wełnianych, przy maksymalnym załadunku 1kg (np. skarpety, szaliki, rękawice),

• Puchowe – program do suszenia puchowych śpiworów, kamizelek, poduszek,

• Przewietrzanie – krótki 30-minutowy specjalny program, podczas którego ubrania są napowietrzane i odświeżane (bez podgrzewania),

• Czas suszenia (10’ 20’ 30’ 40’ 50’ 60’ 70’ 80’ 90’) – program umożliwiający uruchomienie dodatkowego czasu suszenia dla tkanin, które nie nadają się do suszenia w pozostałych programach lub w celu zakończenia procesu suszenia. Czas suszenia (w zakresie od 10 do 90 minut w 10-minutowych odstępach) ustawia się przy użyciu przycisku „Regulacja czasu suszenia”.

Zakończenie każdego z wybranych programów suszenia sygnalizowane jest poprzez sygnał dźwiękowy oraz komunikat „End” (Koniec) na wyświetlaczu. Włączenie/wyłączenie sygnału dźwiękowego odbywa się za pomocą przycisku „Brzęczyk” na panelu obsługi.

Dla wybranego programu istnieje możliwość ustawienia przyciskiem „Poziom suszenia” niższego, wyższego lub standardowego stopnia wysuszenia ubrań.

Suszarka Whirlpool AZA-HP 7781 wyposażona jest w zabezpieczenie przed dziećmi. Włączone przyciskiem „Blokada przycisków” na panelu sterowania zabezpieczenie zapobiega otwarciu drzwi i zmianie funkcji na panelu sterowania.

Parametry techniczne pralki Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 7781

Roczne zużycie energii (kWh/rok)258
Roczne zużycie wody (litry/rok)-
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)630
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)-
Efektywność wirowania-
Poziom hałasu podczas prania (dB)suszenie 70
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)-

Wyposażenie pralki Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 7781

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoNie
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Aza-hp 7781?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 7781

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7795 P

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7795 P

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7795 P, ładowana od frontu w klasie energetycznej A-40%; pojemność bębna 7 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Syntetyczne, Jedwabne, Mieszane, Przewietrzanie, Delikatne; Opcje dodatkowe: Delikatne, Bez zagnieceń, Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł Air Care, Wave Motion; Technologia Heat Pump; Cycle End; Eco Monitor; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Wyświetlacz LCD.

czytaj więcej
Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 9781

Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 9781

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 9781, ładowana od frontu w klasie energetycznej A-50%; pojemność bębna 9 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Syntetyczne, Delikatne plus, Mieszane tkaniny, Jeans, Wełniane (Soft Finish), Puchowe, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Zapobieganie zagnieceniom, Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł Air Care, Wave Motion; Technologia Heat Pump; Opóźnienie startu; Oświetlenie bębna; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Wyświetlacz LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 7781

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)