Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 8122 green generation?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awoe 8122 green generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8122 to nowoczesny model zapewniający uzyskanie doskonałych wyników prania przy optymalnym wykorzystaniu zasobów – wody, energii i czasu. Niezwykłą oszczędność pralka osiąga dzięki zastosowanej w niej technologii Green Generation. Green Generation to technologia koncentrująca się na optymalizacji zużycie wody i energii. Dzięki zastosowaniu tej technologii pralka jest urządzeniem przyjaznym dla środowiska, gdyż zużywane podczas procesu prania zasoby – woda i energia – wykorzystywane są bardzo efektywnie. Dzięki zredukowaniu obrotów bębna i zużycia wody oraz specjalnym jej podgrzaniu, podczas prania pralka Green Generation zużywa do 30% mniej energii niż pralka o efektywności energetycznej A.

Dzięki funkcji Eco Monitor, w który wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 8122 użytkownik ma możliwość monitorowania zużycia energii przez urządzenie. Dla wybranych parametrów prania: programu, temperatury, intensywności oraz wybranych opcji prania Eco Monitor pokazuje poziom zużycia energii

Dzięki zastosowaniu w modelu WHIRLPOOL AWOE 8122 technologii 6-ty Zmysł Kolory tkaniny nie niszczą się nawet podczas wielokrotnego prania i nie blakną ich kolory. Unikalna technologia 6-ty Zmysł Kolory to połączenie trzech cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz opcji Kolorowe 15°.

Dzięki technologii 6-ty Zmysł pralka rozpoznaje wagę wsadu i dopasowuje do niego czas prania i niezbędną ilość wody. Technologia 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii w zależności od wielkości załadunku – mniejszej wielkości wsadu pranie trwa krócej i jest bardziej oszczędne. Poprzez system czujników proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność – pralka pobiera jedynie minimalną ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby wykonać jak najbardziej efektywne pranie.

Proces prania w modelu WHIRLPOOL AWOE 8122 opiera się na technologii Wave Motion. Jest to unikalna, nowoczesna technologia opracowana przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a w celu maksymalizacji działania detergentów używanych do prania, a także ochrony struktury i kolorów pranych tkanin. Dzięki asymetrycznym ruchom bębna tkaniny rozkładane są równomiernie, zapewniając w ten sposób swobodny dostęp środków piorących do włókien tkaniny. Takie działanie ułatwia wchłanianie detergentu maksymalizując skuteczność jego działania.

Opcja Kolorowe 15° automatycznie ustawia temperaturę prania na 15°C i aktywuje technologię 6-ty Zmysł Kolory. Dzięki niej tkaniny prane są bardzo delikatnie, w niskiej temperaturze, ale wydajność prania jest taka sama jak w temperaturze 40°C. Niższa temperatura prania sprawia, że włókna tkanin nie niszczą się, nie blakną kolory, a pranie jest mniej energochłonne. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania.

Dotykowy wyświetlacz LCD, w który wyposażona jest pralka WHIRLPOOL AWOE 8122 służy do uruchamiania dodatkowych funkcji prania, zmiany temperatury prania oraz intensywności wirowania. Wyboru dokonuje się przez lekki dotyk, a parametry prania określone przez użytkownika widoczne są na wyświetlaczu, który pokazuje również czas pozostający do zakończenia prania.

System Zarządzania Detergentem dostępny w modelu WHIRLPOOL AWOE 8122 pozwala określić ilość środka piorącego niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Na podstawie monitorowanych przez system informacji dotyczących poziomu twardości wody, stopnia zabrudzenia tkanin, rodzaju materiałów, wielkości wsadu oraz rodzaju detergentu system wyświetla informację o sugerowanej ilości środka piorącego.

Funkcja Stopień zabrudzenia dostępna w pralce WHIRLPOOL AWOE 8122 pozwala użytkownikowi na określenie intensywności przeprowadzanego prania. W przypadku wyboru opcji programu prania tkanin bardzo zabrudzonych proces prania jest dłuższy i bardziej intensywny, natomiast przy wyborze opcji programu przeznaczonego do prania tkanin o mniejszych zabrudzeniach pranie jest krótsze i mniej energochłonne.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8122 posiada 14 standardowych programów.

 • Codzienny – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 6 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych (ręczniki, bielizna, obrusy, pościel itp.).
 • Tkaniny syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełna/Pranie ręczne – do prania wyrobów wełnianych, oznaczonych znakiem Woolmark i nadających się do prania w pralce, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Program ten został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania w pralkach oraz do prania ręcznego.
 • Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • EcoCotton – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • AquaEco – do prania lekko zabrudzonej odzież z włókien sztucznych lub mieszanek włókien sztucznych z bawełną. Program oszczędny, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem wody – wykorzystuje o 50% mniej wody niż standardowy program WHIRLPOOL 40°C . Stosować płyn do prania w najmniejszej zalecanej ilości na 3 kg prania. Przy wyborze programu nie należy używać płynu zmiękczającego.
 • Szybki 15’ – do prania lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, włókien sztucznych oraz mieszanek z bawełną. Program odświeżający, pozwalający wykonać skuteczne pranie 3 kilogramowego wsadu w temperaturze 30°C w 15 minut. Dla programu należy stosować najmniejszą zalecaną ilość detergentu.
 • Duże rzeczy – do prania Koców wykonanych z włókien syntetycznych; narzut na łóżko wypełnionych pierzem, poliestrem lub innymi włóknami sztucznymi; śpiworów, mat łazienkowych i podobne rzeczy.
 • Pościel – do prania białej oraz kolorowej pościeli bawełnianej, ze sztucznych włókien lub z ich mieszanek. Intensywny program zabijający mikroby i delikatnie czyszczący, także delikatną pościel. Faza dokładnego płukania usuwa pozostałości detergentu i pyłki. Dla programu zaleca się stosowanie detergentu w proszku.
 • Płukanie i Wirowanie – program dodatkowego, intensywnego płukania i wirowania.

Funkcja Ulubione dostępna w modelu WHIRLPOOL AWOE 8122 pozwala użytkownikowi na ustalenie i wprowadzenie do pamięci pralki indywidualnego programu prania. Indywidualne parametry programu, takie jak temperatura prania, liczba obrotów wirowania czy dodatkowe opcje prania są zapisywane w pamięci pralki i ich wywołanie dzięki funkcji Ulubione jest natychmiastowe i nie wymaga każdorazowego wprowadzania.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka WHIRLPOOL AWOE 8122 jest wyposażona w opcję Intensywne płukanie. W ramach tej opcji pralka pobiera większą ilość wody, proces płukania trwa dłużej. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Funkcja Rapid, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 8122 skraca czas trwania programu. Zalecana jest do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8122 wyposażona jest w funkcję Cycle End. Funkcja ta pozwala na określenie czasu zakończenia prania. Jeśli ustawiony zostanie czas zakończenia prania np. za 8 godzin, system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie proces w takim czasie, aby zakończyć go po upływie 8 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

Zakończenie programu prania sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)175
Roczne zużycie wody (litry/rok)9900
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)78

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 8122 green generation?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour, Wave Motion w klasie energetycznej A+++, Eco Monitor, z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 7 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 15’, Eco Bawełna opcje: Kolorowe 15°, Clean+, bez zagnieceń, super płukanie płukanie, łatwe prasowanie, Cycle End, elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej
Pralka WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 9 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)