Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> Wszystko o pralkach

Wszystko o pralkach

Najnowsze informacje

Jaką pralkę wybrać?

Jaką pralkę wybrać?

Na rynku dostępne są setki różnych modeli pralek wielu producentów. Każdy z modeli wyposażony jest w zestaw programów, funkcji, systemów i opcji dodatkowych. Miks tych cech plus zróżnicowanie gabarytowe, ładowności, różnych sposobów otwierania pralek oraz designu może przyprawić konsumenta o zawrót głowy. W naszym serwisie systematyzujemy wszystkie parametry, którymi powinniśmy kierować się przy zakupie pralki, aby ułatwić Ci, drogi Użytkowniku, maksymalnie ten trudny wybór.

czytaj więcej
Ładowność – najczęstsze kryterium wyboru pralki

Ładowność – najczęstsze kryterium wyboru pralki

Producenci sprzętu AGD prześcigają się w parametrach ładowności pralek. Ładowność, to nic innego jak łączna masa suchej odzieży, którą możemy jednorazowo umieścić w bębnie pralki. Jeśli o to chodzi, warto trzymać się zaleceń producenta z kilku względów. Po pierwsze, stosowanie się do wytycznych, zapewni optymalne efekty prania. Przekroczenie maksymalnej wagi wsadu, na jaką obliczona jest pralka, nie gwarantuje, że wyciągniemy z bębna idealnie doprane ubrania. Po drugie, w skrajnych przypadkach przeładowanie pralki może doprowadzić nawet do jej uszkodzenia i nie obędzie się wówczas bez wizyty serwisanta.

czytaj więcej
Na co zwracać uwagę przy wyborze pralki?

Na co zwracać uwagę przy wyborze pralki?

Zróżnicowanie technologiczne oferowanych na rynku modeli pralek na szczęście można ocenić według konkretnych, określonych kryteriów. A tym samym wybrać najkorzystniejszy wariant, jaki nam odpowiada. Najistotniejsze z dodatkowych parametrów, które powinny pomóc nam podjąć słuszną decyzję o zakupie to: ładowność, efektywność energetyczna, efektywność prania i wirowania, poziom i kontrola zużycia wody, poziom hałasu, systemy bezpieczeństwa w jakie wyposażone jest urządzenie oraz obecność dodatkowych udogodnień jak czujniki piany lub wyświetlacz LCD.

czytaj więcej
Programy prania i dodatkowe funkcje

Programy prania i dodatkowe funkcje

Wszystkie pralki, niezależnie od ceny i poziomu naszpikowania rozwiązaniami elektronicznymi, posiadają zestaw podobnych bazowych programów do prania odzieży. Ponadto, wszyscy producenci wyposażają swoje modele pralek w dodatkowe funkcje, które udoskonalają i usprawniają proces prania.

czytaj więcej