Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1400 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 8142 green generation?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awoe 8142 green generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8142 to funkcjonalny, łatwy w obsłudze model, który dzięki unikalnym rozwiązaniom pozwala przeprowadzić oszczędne i skuteczne pranie. Pralka skonstruowana została w oparciu o technologię Green Generation. Green Generation to technologia zapewniająca doskonałe wyniki prania przy optymalnym zużyciu zasobów – wody i energii. Zredukowana liczba obrotów bębna podczas prania oraz specjalny system podgrzewania wody skutkują o 30% mniejszym zużyciem energii niż w standardowych pralkach o klasie efektywności energetycznej A. Dzięki zastosowaniu technologii Green Generation, która zapewnia efektywne zużywanie energii pralka jest urządzeniem przyjaznym dla środowiska.

Poprzez funkcję Eco Monitor, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 8142 użytkownik ma możliwość programowania pralki w taki sposób, aby pranie było mniej energochłonne, a co za tym idzie bardziej ekologiczne. Dzięki funkcji rozpoznawana jest wielkość załadunku i dla wybranych przez użytkownika parametrów prania: programu, temperatury, intensywności wirowania oraz dodatkowych opcji prania wyświetlany jest poziom zużycia energii niezbędnej do przeprowadzenia procesu.

Model WHIRLPOOL AWOE 8142 skonstruowany został w oparciu o technologię 6-ty Zmysł Kolory, która zapewnia doskonałe wyniki prania oraz szczególną troskę o tkaniny. Technologia 6-ty Zmysł to unikalne połączenie trzech cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz funkcji Kolorowe 15°.

Konstrukcja pralki w oparciu o technologię 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii podczas procesu prania. Poprzez system czujników sterowanych specjalnymi algorytmami opracowanymi przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność. Dzięki technologii 6-ty zmysł pralka sama rozpoznaje wielkość wsadu i automatycznie dostosowuje ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby przeprowadzić efektywne pranie. Poprzez czujniki, urządzenie zawsze wybiera najkrótszy możliwy czas trwania cyklu, najniższą temperaturę i najniższe zużycie wody, aby przy oszczędnym wykorzystaniu zasobów osiągnąć doskonałe wyniki prania.

W celu ochrony tkanin oraz efektywnego wykorzystania detergentu używanego do prania konstruktorzy z WHIRLPOOL-a opracowali unikalna technologię Wave Motion. Poprzez asymetryczne ruchy bębna włókna tkanin zostają równomiernie rozłożone, co zapewnia swobodny dostęp detergentu do tkanin. Skutkuje to zwiększeniem efektywności prania poprzez maksymalne wykorzystanie właściwości detergentu.

Opcja Kolorowe 15° automatycznie ustawia temperaturę prania na 15°C i aktywuje technologię 6-ty Zmysł Kolory. Dzięki niej tkaniny prane są bardzo delikatnie, w niskiej temperaturze, ale wydajność prania jest taka sama jak w temperaturze 40°C. Niższa temperatura prania sprawia, że włókna tkanin nie niszczą się, nie blakną kolory, a pranie jest mniej energochłonne. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania.

Aktywacja dodatkowych funkcji prania, zmiana temperatury prania oraz intensywności wirowania dokonywana jest za pomocą dotykowego wyświetlacza LCD. Panel obsługuje się przez lekki dotyk, a wybrane przez użytkownika parametry prania widoczne są na dużym wyświetlaczu, który pokazuje również czas pozostający do zakończenia prania.

Dzięki zastosowanemu w modelu WHIRLPOOL AWOE 8142 Systemowi Zarządzania Detergentem wykorzystanie środków piorących jest efektywne i oszczędne. System monitoruje wszelkie informacje dotyczące stopnia twardości wody, stopnia zabrudzenia tkanin, rodzaju materiałów, wielkości wsadu oraz rodzaju detergentu i na tej podstawie określa ilość środka piorącego niezbędnego do przeprowadzenia efektywnego prania.

Funkcja Stopień zabrudzenia dostępna w pralce WHIRLPOOL AWOE 8142 pozwala użytkownikowi na określenie intensywności przeprowadzanego prania. W przypadku wyboru opcji programu prania tkanin bardzo zabrudzonych proces prania jest dłuższy i bardziej intensywny, natomiast przy wyborze opcji programu przeznaczonego do prania tkanin o mniejszych zabrudzeniach pranie jest krótsze i mniej energochłonne.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8142 posiada 14 standardowych programów.

 • Codzienny – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 6 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych (ręczniki, bielizna, obrusy, pościel itp.).
 • Tkaniny syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełna/Pranie ręczne – do prania wyrobów wełnianych, oznaczonych znakiem Woolmark i nadających się do prania w pralce, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Program ten został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania w pralkach oraz do prania ręcznego.
 • Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • EcoCotton – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • AquaEco – do prania lekko zabrudzonej odzież z włókien sztucznych lub mieszanek włókien sztucznych z bawełną. Program oszczędny, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem wody – wykorzystuje o 50% mniej wody niż standardowy program WHIRLPOOL 40°C . Stosować płyn do prania w najmniejszej zalecanej ilości na 3 kg prania. Przy wyborze programu nie należy używać płynu zmiękczającego.
 • Szybki 15’ – do prania lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, włókien sztucznych oraz mieszanek z bawełną. Program odświeżający, pozwalający wykonać skuteczne pranie 3 kilogramowego wsadu w temperaturze 30°C w 15 minut. Dla programu należy stosować najmniejszą zalecaną ilość detergentu.
 • Duże rzeczy – do prania Koców wykonanych z włókien syntetycznych; narzut na łóżko wypełnionych pierzem, poliestrem lub innymi włóknami sztucznymi; śpiworów, mat łazienkowych i podobne rzeczy.
 • Pościel – do prania białej oraz kolorowej pościeli bawełnianej, ze sztucznych włókien lub z ich mieszanek. Intensywny program zabijający mikroby i delikatnie czyszczący, także delikatną pościel. Faza dokładnego płukania usuwa pozostałości detergentu i pyłki. Dla programu zaleca się stosowanie detergentu w proszku.
 • Płukanie i Wirowanie – program dodatkowego, intensywnego płukania i wirowania.

Funkcja Ulubione dostępna w modelu WHIRLPOOL AWOE 8142 pozwala użytkownikowi na ustalenie i wprowadzenie do pamięci pralki indywidualnego programu prania. Indywidualne parametry programu, takie jak temperatura prania, liczba obrotów wirowania czy dodatkowe opcje prania są zapisywane w pamięci pralki i ich wywołanie dzięki funkcji Ulubione jest natychmiastowe i nie wymaga każdorazowego wprowadzania.

Opcja Intensywne płukanie zapewnia idealne płukanie odzieży z resztek detergentu, co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę. Uruchamiając opcję, pralka podczas płukania pobiera dodatkową ilość wody, a proces płukania trwa dłużej.

Funkcja Rapid, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 8142 skraca czas trwania programu. Zalecana jest do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8142 wyposażona jest w funkcję Cycle End. Funkcja ta pozwala na określenie czasu zakończenia prania. Jeśli ustawiony zostanie czas zakończenia prania np. za 8 godzin, system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie proces w takim czasie, aby zakończyć go po upływie 8 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

Zakończenie programu prania sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)59
Roczne zużycie wody (litry/rok)9900
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)79

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 8142 green generation?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1400 obr/min, maksymalnym wsadem 9 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.

czytaj więcej
Pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, Spray Rinse, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1400 obr/min, maksymalnym wsadem 10 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)