Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWSE 7000 6-th Sense

Pralka WHIRLPOOL AWSE 7000 6-th Sense

Wąska, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWSE 7000 6-th Sense, w klasie energetycznej A++, z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 7 kg, regulacją intensywności wirowania i temperatury, programy SuperEco, AquaEco, Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Clean+, Rapid, intensywne płukanie, opóźnienie czasu startu, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awse 7000 6-th sense?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awse 7000 6-th sense

Pralka WHIRLPOOL AWSE 7000 to model, który zapewnia idealne wyniki prania, a jednocześnie jest niezwykle oszczędny. Dzięki technologii 6-ty Zmysł pralka rozpoznaje wagę wsadu i dopasowuje do niego czas prania i niezbędną ilość wody. Technologia 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii w zależności od wielkości załadunku – mniejszej wielkości wsadu pranie trwa krócej i jest bardziej oszczędne. Poprzez system czujników proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność – pralka pobiera jedynie minimalną ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby wykonać jak najbardziej efektywne pranie.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Pralka WHIRLPOOL AWSE 7000 posiada dotykowy wyświetlacz LCD, który pozwala na wybór funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę obrotów wirowania. Każdorazowo wybór jest potwierdzony sygnałem dźwiękowym, a wybrane parametry prania widoczne są na dużym wyświetlaczu LCD. Wyświetlacz pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

W celu racjonalnego i oszczędnego używania środków piorących pralka wyposażona jest w System Zarządzania Detergentem. System sugeruje optymalną ilość detergentu dla wybranego programu prania. Wymagana ilość detergentu określana jest na podstawie monitorowanych przez system szeregu informacji takich jak poziom twardości wody, zabrudzenie tkanin, rodzaj materiału i rodzaj detergentu.

Pralka WHIRLPOOL AWSE 7000 posiada funkcję Stopień zabrudzenia pozwalającą na dostosowanie czasu trwania programu do stopnia zabrudzenia pranych tkanin. W przypadku wyboru opcji Bardzo zabrudzone pranie trwa dłużej i jest bardziej intensywne. Do prania mniej zabrudzonej odzieży należy wybrać opcje średnio lub lekko zabrudzone – program prania jest wtedy krótszy i pochłania mniej energii.

Pralka WHIRLPOOL AWSE 7000 posiada 13 standardowych programów.

 • Mieszane zimna woda, 30°C, 40°C, 50°C, 60°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
 • Bawełniane zimna woda, 30°C, 40, 50°C, 60°C, 70°C, 80°C, 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościeli, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 30 – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne.
 • Syntetyczne zimna woda, 30°C, 40°C, 50°C, 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne zimna woda, 30°C, 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełna/Pranie ręczne zimna woda, 30°C, 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego. Program ten został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania ręcznego.
 • Białe zimna woda, 30°C, 40°C, 50°C, 60°C– do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne zimna woda, 30°C, 40°C, 50°C, 60°C – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne zimna woda, 30°C, 40°C, 50°C, 60°C – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • SuperEco zimna woda, 30°C, 40°C, 50°C, 60°C – do prania mocno zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, włókien sztucznych i ich mieszanek. Ekonomiczne zużycie energii dzięki przedłużeniu czasu prania – idealny program do prania nocnego, gdy obowiązuje niższa taryfa za prąd. Aby uniknąć w nocy nadmiernego hałasu w czasie wirowania, prędkość wirowania należy ustawić na „0” i uruchomić program wirowania rano lub odpowiednio ustawić czas rozpoczęcia programu za pomocą funkcji Opóźnienie rozpoczęcia programu.
 • AquaEco zimna woda, 30°C, 40°C – do prania lekko zabrudzonej odzież z włókien sztucznych lub mieszanek włókien sztucznych z bawełną. Program oszczędny, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem wody.
 • Szybki zimna woda, 30°C – do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
 • Pościel zimna woda, 30°C, 40, 50°C, 60°C, 70°C, 80°C, 95°C – do prania białej oraz kolorowej pościeli bawełnianej, ze sztucznych włókien lub z ich mieszanek. Intensywny program zabijający mikroby i delikatnie czyszczący, także delikatną pościel. Faza dokładnego płukania usuwa pozostałości detergentu i pyłki. Dla programu zaleca się stosowanie detergentu w proszku.
 • Duże rzeczy zimna woda, 30°C, 40, 50°C, 60°C – do prania Koców wykonanych z włókien syntetycznych; narzut na łóżko wypełnionych pierzem, poliestrem lub innymi włóknami sztucznymi; śpiworów, mat łazienkowych i podobne rzeczy.
 • Płukanie i Wirowanie – program dodatkowego, intensywnego płukania i wirowania.

Funkcja Ulubione, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWSE 7000 pozwala na określenie przez użytkownika indywidualnego, odmiennego od standardowych programu prania. Wykorzystując funkcję można wprowadzić do pamięci urządzenia indywidualne ustawienie temperatury prania, ilości obrotów wirowania i dodatkowych opcji prania. Uruchomienie określonego i zapamiętanego przez pralkę indywidualnego programu prania jest wtedy łatwe i nie wymaga każdorazowego wprowadzania żądanych parametrów.

Intensywne płukanie to opcja powodująca pobór dodatkowej ilości wody w trakcie płukania. Dodatkowy pobór wody zapewnia bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Rapid, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWSE 7000 umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Konstruktorzy z WHIRLPOOL-a wyposażyli model WHIRLPOOL AWSE 7000 w funkcję Clean+. Uruchomienie tej funkcji zaleca się w przypadku prania zabrudzonej odzieży przy użyciu odplamiaczy. Dzięki tej funkcji proces prania przebiega w specjalnym wielofazowym cyklu co znacznie poprawia skuteczność działania odplamiaczy. Dzięki funkcji Clean+ pozbycie się uporczywych zabrudzeń jest możliwe już w temperaturze 40°C.

Pralka WHIRLPOOL AWSE 7000 wyposażona jest w funkcję Opóźnienia rozpoczęcia programu, która umożliwia uruchomienie pralki zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład w nocy, gdy energia elektryczna jest tańsza. Opóźnienie rozpoczęcia prania można programować w zakresie od 1 do 23 godzin.

Zakończenie programu prania sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWSE 7000 6-th Sense

Roczne zużycie energii (kWh/rok)194
Roczne zużycie wody (litry/rok)8800
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)440
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)77

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWSE 7000 6-th Sense

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awse 7000 6-th sense?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWSE 7000 6-th Sense

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWSE 7000 6-th Sense

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)