Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka AMICA BasicControl AWB510D

Pralka AMICA BasicControl AWB510D

Ładowana od frontu, wąska (SLIM) pralka automatyczna AMICA BasicControl AWB510D w kolorze białym, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 5 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótkie 15’, Baby Comfort; opcja Płukanie Extra, możliwość programowania czasu startu, zabezpieczenie Child Lock, wyświetlacz cyfrowy.
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Awb510d?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Amica Awb510d

AMICA BasicControl AWB510D to pralka nowoczesna i prosta w obsłudze. Taki opis w najprostszy sposób odzwierciedla jej kluczowe atuty. Kilkanaście różnorodnych programów prania pozwala dobrać odpowiednią opcję, aby pranie było nie tylko efektywne, ale zarazem aby trwało dokładnie tyle czasu, ile tego wymaga stopień zabrudzenia odzieży. Przy zastosowaniu takich rozwiązań technologicznych, oszczędność energii jest bezdyskusyjna. Potwierdza to zresztą klasa efektywności energetycznej A+, którą szczyci się urządzenie.

Zastosowany w modelu AMICA BasicControl AWB510D AutoSensor zapewnia optymalizację zużycia wody podczas prania. Pralka automatycznie analizuje wielkość wsadu, a następnie pobiera jedynie minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Zapewnia w ten sposób oszczędność wody, a także energii pobieranej przez urządzenie do podgrzania wody podczas prania.

Pralka została wyposażona w specjalny system zbieraków zapewniających intensywne pranie deszczowe. Pranie deszczowe zapewnia równomierne rozprowadzenie wody i środków piorących wewnątrz bębna dzięki czemu efekty zarówno prania jak i płukania są doskonałe.

Pralkę wyposażono w nowoczesny System Navigator zapewniający pełen komfort i wygodę obsługi urządzenia. System Navigator to zestaw przyjaznych rozwiązań łączących design, funkcjonalność i ergonomię dzięki którym programowanie pralki oraz wybór dodatkowych funkcji prania jest intuicyjne i nie wymaga instrukcji. Czytelny programator oraz logiczny układ elementów na panelu sterowania sprawiają, że obsługa pralki to prawdziwa przyjemność.

W pralce AMICA BasicControl AWB510D program prania wybierany jest za pomocą pokrętła programatora. Obok niego znajduje się pokrętło służące do wyboru intensywności wirowania. Aktywacja dodatkowych funkcji prania oraz zmiana temperatury prania dokonywana jest za pomocą przycisków znajdujących się na panelu sterowania. Wybrane przez użytkownika parametry prania sygnalizowane są zapalonymi diodami. Wyświetlacz pokazuje temperaturę prania oraz czas pozostający do zakończenia programu.

Pralka AMICA BasicControl AWB510D posiada 15 programów prania:

 • Ręczniki 95°C – do prania i gotowania tkanin z włókien bawełnianych i lnianych. Za pomocą tego programu można wyprać zarówno białe bawełniane ubrania, jak i pościel, obrusy oraz ręczniki (ze względów higienicznych temperatura 90° jest wręcz zalecana do prania tego typu wyrobów).
 • Bawełna 60°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych bardzo mocno zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Bawełna 40°C – do prania tkanin bawełnianych i lnianych lekko zabrudzonych, zarówno białych jak i kolorowych.
 • Syntetyki – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania delikatnych wyrobów tekstylnych, sukienek, spódnic, koszul, bluzek oraz firan.
 • Wełna – do prania wyrobów wełnianych, nadających się do prania w pralce.
 • Ręczne – do prania wyrobów wełnianych, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego.
 • Sport – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych. Szybki, 40 minutowy program zapewniający doskonały efekt prania przy jednoczesnej ochronie właściwości tkanin, z których wykonana jest odzież sportowa.
 • Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych.
 • Koszule – szybki program do prania lekko zabrudzonych koszul z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Baby Comfort – do prania odzieży dziecięcej oraz dla osób o wrażliwej skórze. W ramach programu wykonywane jest dodatkowe płukanie odzieży.
 • Codzienne 60’ – do prania tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 3 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Super Krótkie 15’ – szybki program odświeżający do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych.
 • Płukanie oraz Wirowanie.

Płukanie Extra to opcja zapewniająca idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka wykonuje dodatkowy cykl płukania podczas procesu prania. Wybór opcji dodatkowe płukanie zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę.

Dostępna w modelu BasicControl AWB510D funkcja programowania czasu rozpoczęcia prania umożliwia jego start w dowolnie wybranym momencie. Pranie można rozpocząć nawet z 23-godzinnym opóźnieniem. Funkcja ta jest niezwykle istotna dla gospodarstw domowych korzystających z nocnej taryfy energetycznej.

Model wyposażony jest w rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo jego użytkowania. Pralka posiada na blokadę uruchomienia Child Lock. Pod tą nazwą kryje się funkcja, zapobiegająca manipulowaniu dzieci przy panelu sterowania. Ponadto urządzenie ma zabezpieczenia przeciwwypływowe, chroniące przed zalaniem.

Parametry techniczne pralki AMICA BasicControl AWB510D

Roczne zużycie energii (kWh/rok)167
Roczne zużycie wody (litry/rok)9007
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)597
Głębokość (mm)416
Maksymalna waga wsadu (kg)5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)58
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)77

Wyposażenie pralki AMICA BasicControl AWB510D

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Amica Awb510d?

Amica – polskie AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

czytaj więcej

Pralki podobne do AMICA BasicControl AWB510D

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN510D

Pralka AMICA NavigatorPlus AWN510D

Pralki, Pralki wąskie (slim), Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu, wąska (SLIM) pralka automatyczna AMICA NavigatorPlus AWN510D w kolorze białym, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A+, z maksymalnym wsadem 5 kg, AutoSensor, pranie deszczowe, programy prania Wełna, Pranie ręczne, Codzienne 60’, Super krótkie 15’, Baby Comfort; opcje łatwe prasowanie, Tryb Szybki, możliwość programowania czasu startu, zabezpieczenie Child Lock, wyświetlacz LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce AMICA BasicControl AWB510D

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)