Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU o szerokości 60 cm, ładowana od frontu; wsad pralki 5 kg, wsad suszarki 2,5 kg; prędkość wirowania 400-1200 obr./min.; 10 programów prania: Bawełna, Bawełna Eco, Delikatne/Jedwab, Wełna, Syntetyki, Ciemne syntetyki, Sport/Fitness, Super krótki, Mix, Bardzo delikatne; 2 programy suszenia: Intensywne, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Pranie wstępne, Płukanie extra, Odplamianie, Ochrona przed zagnieceniami; Przycisk Start/Pauza; System AquaSpar, Auto Suszenie, Automatyka wagowa, Wskaźnik załadunku, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed zalaniem, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Duży wyświetlacz LCD, Przyciski TouchControl.
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wvd24520eu?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Wvd24520eu

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU jest to innowacyjne urządzenie łączące w sobie funkcje prania i suszenia.

Model w klasycznym białym kolorze należy do grupy pralek ładowanych od frontu. Jest to urządzenie wolnostojące z możliwością zabudowy pod blatem. Pralko-suszarka Bosch posiada lewostronne bardzo szeroko otwierane drzwi o średnicy 30cm. Możliwość otwarcia drzwi o kąt 180 stopni, pozwala na bezproblemowe umieszczenie w bębnie nawet bardzo dużych rzeczy np. pościeli, zasłon czy kocy.

Urządzenie jest intuicyjne i proste w obsłudze. Wyboru programu prania oraz włączenia/wyłączenia pralko-suszarki dokonuje się obracając pokrętło programatora w prawą lub lewą stronę. Pokrętło nie obraca się podczas pracy wybranego programu.

Z lewej strony pokrętła programatora, znajduje się przycisk Start/Pauza, który służy do uruchamiania cyklu prania/suszenia. Użycie przycisku w trakcie trwania prania spowoduje zatrzymanie czynności urządzenia, np. w celu doładowania dodatkowych ubrań. Nie jest możliwe użycie przycisku Pauza w trakcie trwania programu suszenia.

Wszelkie ustawienia, np. temperatura, prędkość wirowania, czas suszenia, opóźnienie, blokada przed dziećmi oraz przebieg wybranego programu widoczne są na dużym wyświetlaczu LCD umiejscowionym w centralnej części panelu sterowania. Wybór tych ustawień umożliwiają czułe przyciski (Temperatura, Wirowanie, Suszenie, Koniec za) znajdujące się pod wyświetlaczem.

Z kolei przyciski TouchControl, po lewej stronie wyświetlacza, umożliwiają wybór funkcji dodatkowych: Odplamianie, Pranie wstępne, Płukanie extra, Ochrona przed zagnieceniami. Dodatkowe opcje można ze sobą łączyć. Wybór funkcji potwierdzany jest sygnałem dźwiękowym. Jeśli funkcja dodatkowa jest aktywna świeci się lampka sygnalizacyjna przycisku.

Pralko-suszarka Bosch WVD24520EU wyposażona jest w umiejscowioną po lewej stronie panelu sterowania szufladę dozownika. Szuflada podzielona jest na trzy komory: na środek piorący do prania wstępnego i krochmalenia (Komora I), na środek piorący do prania głównego, zmiękczacz wody, odplamiacz (Komora II) oraz komora na środki dodatkowe, np. płyn do płukania tkanin. Dzięki wskaźnikowi przedozowania środka piorącego, w przypadku użycia zbyt dużej jego ilości na wyświetlaczu pojawi się komunikat w postaci wyświetlenia odpowiedniego symbolu.

W celu optymalizacji zużycia wody i energii model Bosch został wyposażony w system automatyki wagowej. System automatycznie rozpoznaje wielkość wsadu i dopasowuje do niego optymalny czas prania. Dzięki temu im mniejszy załadunek, tym krótszy czas prania oraz mniejsze zużycie wody i energii.

Model WVD24520EU został ponadto wyposażony w system zraszanie prania AquaSpar, który zwiększa skuteczność i efektywność prania. Poprzez specjalne perforowane zabieraki znajdujące się w bębnie ubrania są dodatkowo intensywnie zraszane z góry, co przyśpiesza ich nawilżenie i zapewnia optymalne warunki prania.

Urządzenie posiada automatyczny system kontroli wyważania wsadu. Podczas próby wirowania system automatycznie „waży” pranie i odpowiednio rozkłada je wewnątrz bębna. W przypadku, jeśli pranie nie zostanie rozłożone równomiernie system zmniejsza obroty wirowania, aby nie uszkodzić pralki, a w szczególnych przypadkach wirowanie w ogóle nie odbywa się. Taki system kontroli ma na celu wyeliminowanie wszelkich wibracji i hałas podczas wirowania, a także zapewnienie stabilności urządzenia.

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU posiada 10 standardowych programów prania oraz 2 standardowe programy suszenia:

• Bawełna – program przeznaczony do prania tkanin odpornych na wysokie temperatury, wykonanych z bawełny lub lnu (np. pościel, ręczniki),

• Bawełna Eco – ekonomiczny program przeznaczony do prania tkanin poplamionych, mocno zabrudzonych, czas prania jest dłuższy i odbywa się w temperaturze 60 st. C,

• Delikatne/Jedwab – program przeznaczony do prania tkanin delikatnych, np. jedwab, satyna, pranie odbywa się w temperaturze 30 st. C, a prędkość końcowego wirowania jest zredukowana do minimum,

• Wełna – program do prania ręcznego, przeznaczony do tkanin wełnianych pranych ręcznie lub maszynowo np. moher, angora, cykl odbywa się przy delikatnych ruchach bębna i zmniejszonej prędkości wirowania,

• Syntetyki – program do prania tkanin z włókien syntetycznych i mieszanych, ubrania są łagodnie odwirowywane i pozbawione zagnieceń,

• Ciemne syntetyki – program przeznaczony do prania ciemnych ubrań w temperaturze 40 st. C, przy zmniejszonej prędkości wirowania,

• Sport/Fitness – program przeznaczony do prania ubrań sportowych oraz ubrań noszonych na zewnątrz, pranie odbywa się w bezpiecznej temperaturze 30-40 st. C,

• Super 15’ – szybki program przeznaczony do odświeżenia lekko zabrudzonej odzieży, w którym cykl prania trwa 15 minut,

• Mix – program przeznaczony do prania lekko zabrudzonych i delikatnych tkanin, umożliwia łączne pranie tkanin z bawełny oraz z włókien syntetycznych, przeznaczony do prania ubrań przed pierwszym założeniem,

• Bardzo delikatne – program do prania tkanin bardzo delikatnych w temperaturze 30 st. C,

• Intensywne suszenie – program przeznaczony do suszenia mocnych tkanin białych i kolorowych, maksymalna waga wsadu 2,5kg,

• Delikatne suszenie – program wskazany dla delikatnych tkanin przy zmniejszonej temperaturze suszenia, maksymalna ilość wsadu 1,5kg.

Czas suszenia lub suszenie automatyczne można ustawić indywidualnie za pomocą przycisku Suszenie. Pralko-suszarka posiada funkcję Auto suszenia, gdzie czujniki dokonują ciągłego pomiaru temperatury i wilgotności powietrza wewnątrz urządzenia. Dzięki temu czas suszenia jest regulowany automatycznie. Suszenie odbywa się w najbardziej optymalnym czasie bez ryzyka przesuszenia ubrań.

Niezależnie od całościowego procesu prania możliwe jest wykonanie czynności: płukania, wirowania i odpompowywania wody.

Oprócz programów standardowych w pralko-suszarce dostępne są funkcje dodatkowe, które można uruchomić dla wybranego programu:

• Odplamianie – opcja przeznaczona do intensywnego prania bardzo zabrudzonych ubrań bawełnianych/kolorowych, wybranie opcji powoduje przedłużenie czasu prania,

• Pranie wstępne – opcja przeznaczona dla ubrań trudnych do uprania, maksymalna temperatura prania wstępnego wynosi 30°C,

• Płukanie extra – wybranie opcji uruchamia dodatkowy cykl płukania, który m.in. eliminuje z ubrań resztki detergentu, co jest ważne dla alergików i małych dzieci,

• Ochrona przed zagnieceniami – wybranie opcji uruchamia, po zakończeniu prania, delikatne wirowanie z układaniem, które nie powoduje zagnieceń.

Model Bosch WVD24520EU wyposażony jest w funkcję opóźnienia startu, czyli czas rozpoczęcia prania można przesunąć nawet do 24 godz. (z opcją, co 1 godzinę). Funkcja umożliwia przygotowanie prania i nastawienie pralki tak, aby włączyła się w dogodnie wybranym momencie. Zakończenie prania każdorazowo sygnalizowane jest dźwiękiem.

Nad bezpieczeństwem pracy urządzenia czuwa wielostopniowa ochrona przed zalaniem, gwarantująca całkowitą ochronę przed zalaniem mieszkania nawet w przypadku awarii zasilania lub uszkodzenia węża doprowadzającego wodę.

Urządzenie posiada również system kontroli piany. Jest to automatyczny system bezpieczeństwa, który wykrywa nadmierną ilość piany w urządzeniu. Na wyświetlaczu pojawia się odpowiednia informacja (symbol), a urządzenie uruchamia dodatkowe płukanie. W celu zabezpieczenia pralko-suszarki przed dziećmi zastosowano blokadę drzwi, uniemożliwiającą ich otwarcie oraz blokadę przycisków na panelu, która zapobiega zmianie programu podczas jego pracy.

Parametry techniczne pralki Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU

Roczne zużycie energii (kWh/rok)912 (pranie 180)
Roczne zużycie wody (litry/rok)21 200 (pranie 9 000)
Wysokość (mm)860
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)560
Maksymalna waga wsadu (kg)5 pranie / 2,5 suszenie
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)62
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)75

Wyposażenie pralki Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wvd24520eu?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU

Pralko-suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU o szerokości 60 cm, ładowana od frontu; wsad pralki 5 kg, wsad suszarki 2,5 kg; prędkość wirowania 400-1200 obr./min.; wiele programów prania w tym: Bawełna, Syntetyki, Jeans, Delikatne/Jedwab, Wełna, Bardzo Delikatne, Super krótki 15’, Mix, Sport/Fitness; Programy suszenia: Intensywne, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Pranie wstępne, Płukanie extra, Odplamianie, Cicha praca; Przycisk Start/Pauza; System AquaSpar, AutoDry, ActiveWater, AquaStop, AquaSecure, Automatyka wagowa, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Duży wyświetlacz LCD, Przyciski TouchControl.

czytaj więcej

Opinie o pralce Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)