Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU

Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU

Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU o szerokości 60cm, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; wsad pralki 7 kg, wsad suszarki 4 kg; maksymalna prędkość wirowania 1400 obr./min.; 9 programów prania: Bawełna, Bawełna Eco, PowerWash 60’, Syntetyki, Mix, Delikatne/Jedwabne, Wełna, Super krótki 15’, Bardzo Delikatne; Programy suszenia: Intensywne suszenie, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Pranie wstępne, Dodatkowe płukanie, Mniej zagnieceń, Intensywne; Przycisk Start/Dokładanie; Technologia AirCondensation; System 3D-AquaSpar, AquaSecure, Auto Suszenie, Czyszczenie bębna, Automatyka wagowa, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Duży wyświetlacz LED, Przyciski TouchControl.
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wvh28420eu?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Wvh28420eu

Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU łączy w sobie wszystkie funkcje pralki i suszarki, a jednocześnie – co szczególnie ważne w przypadku ograniczeń lokalowych – zajmuje niewiele miejsca.

Model Bosch WVH28420EU należy do grupy urządzeń wolnostojących z obudową w tradycyjnym białym kolorze. Pralka ładowana jest od przodu. Urządzenie posiada duże, otwierane na lewą stronę drzwi o średnicy 32 cm. Specjalne zawiasy umożliwiają otwarcie drzwi bardzo szeroko pod kątem 165 stopni. Duży otwór wsadowy umożliwia łatwe umieszczanie i wyjmowanie z bębna nawet większych gabarytowo rzeczy, np. kocy czy kurtek.

Komfort użytkowania zapewnia łatwy i czytelny panel sterujący. Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą jednego pokrętła dla wszystkich programów i przycisków sensorowych TouchControl. Za pomocą pokrętła programatora dokonuje się wyboru programu prania lub suszenia oraz włączenia/wyłączenia pralko-suszarki.

Duży wyświetlacz LED, umiejscowiony w centralnej części panelu obsługi, pozwala kontrolować pracę urządzenia oraz w łatwy sposób zarządzać ustawieniami programów i dodatkowymi funkcjami. Na wyświetlaczu widoczne są m.in. informacje dotyczące temperatury, prędkości wirowania, przebiegu aktualnych faz prania, czasu pozostającego do zakończenia programu oraz uruchomione dodatkowe funkcje prania. Wyboru funkcji dodatkowych dokonuje się za pomocą sensorycznych przycisków TouchControl: Pranie wstępne, Płukanie dodatkowe, Mniej zagnieceń, Intensywnie. Wybranie funkcji dodatkowej (jednej lub kilku) każdorazowo potwierdzane jest sygnałem dźwiękowym i jest sygnalizowane poprzez zaświecenie się lampki przycisku.

Obok pokrętła programatora, znajduje się przycisk Start/Dokładanie umożliwiający rozpoczęcie lub zatrzymanie programu prania i powrót do niego w dowolnym momencie. Przycisk ten nie anuluje programu prania, a jedynie pozwala zatrzymać pralkę, aby np. wyjąć lub dołożyć dodatkowe rzeczy. Nie jest możliwe użycie funkcji Doładowanie podczas przebiegu suszenia.

Po lewej stronie panelu obsługi znajduje się wysuwana szuflada dozownika z trzema komorami na środki do prania, odplamiacze, płyny do płukania tkanin.

Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU posiada duży i pojemny bęben z możliwością załadunku 7kg ubrań przeznaczonych do prania i maksymalnie 4kg ubrań przeznaczonych do suszenia. Duża pojemność bębna pozwala na swobodne rozmieszczenie prania w jego wnętrzu, zapobiegając uszkodzeniom podczas prania i mocnym zagnieceniom podczas suszenia. Umożliwia również jednoczesne wypranie dużej ilości prania oszczędzając tym samym czas i energię.

Na efektywność prania wpływa zastosowany w modelu Bosch WVH28420EU system zraszania 3D AquaSpar. Specjalna konstrukcja bębna umożliwia równomiernie i szybkie nawilżanie ubrań w trakcie prania przez asymetryczne zabieraki, kaskadowy natrysk wody z góry i perforowaną ściankę tylną bębna. W ten sposób pranie jest intensywnie nawilżone, a środek piorący efektywnie rozprowadzony.

Przeprowadzenie efektywnego i oszczędnego prania niezależnie od ilości załadunku jest możliwe dzięki automatyce wagowej. System analizuje wielkość załadunku i automatycznie dostosowuje do niego ilość pobieranej wody. Jeśli załadunek jest niepełny, urządzenie pobierze mniejszą ilość wody, a czas trwania programu będzie optymalnie krótszy. Krótszy czas prania i mniejsza ilość wody, to również mniejsze zużycie energii.

W trosce o oszczędność wody w pralko-suszarce Bosch WVH28420EU zastosowano również innowacyjne rozwiązanie, jakim jest technologia suszenia kondensacyjnego AirCondensation. W odróżnieniu od tradycyjnych pralko-suszarek, które do procesu suszenia używają zimnej wody, pralko-suszarka Bosch do procesu suszenia, czyli do ochłodzenia gorącej pary powstałej podczas suszenia używa wyłącznie zimnego powietrza. Ponieważ rolę wody przejmuje zimne powietrze, to możliwa jest jej oszczędność.

Elektroniczny system wyważania wsadu zapewnia równomierne rozłożenie ubrań w bębnie. W przypadku, gdy pranie nie jest rozłożone równomiernie, to system automatycznie zmniejszy obroty wirowania lub anuluje wirowanie, jeśli prawidłowe rozłożenie prania w bębnie nie jest w ogóle możliwe. Takie rozwiązanie redukuje hałas i zmniejsza drgania urządzenia podczas wirowania.

Model Bosch WVH28420EU posiada 9 standardowych programów prania 2 standardowe programy suszenia:

• Bawełna – podstawowy program przeznaczony do prania tkanin bawełnianych i lnianych w wysokich temperaturach (np. pościel, ręczniki),

• Bawełna Eco – energooszczędny, długotrwały program do prania tkanin bawełnianych i lnianych,

• PowerWash 60’ – godzinny program przeznaczony do intensywnego prania nawet mocno zabrudzonej odzieży,

• Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie różnego rodzaju tkanin np. z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych,

• Super krótki 15’ – krótki 15-minutowy program przeznaczony do prania niewielkiej ilości lekko zabrudzonej odzieży,

• Delikatne/Jedwabne – program przeznaczony do prania delikatnych materiałów w temperaturze do 40 st. C z krótkim wirowaniem,

• Syntetyki – program do prania tkanin syntetycznych w temperaturze 60 st. C,

• Wełna – program do prania ręcznego, przeznaczony do prania ubrań wełnianych, odbywa się w niskiej temperaturze, przy delikatnych kołyskowych ruchach bębna i łagodnym wirowaniu,

• Bardzo delikatne – program przeznaczony do prania tkanin bardzo delikatnych (np. bielizny) w temperaturze 30 st. C.

• Intensywne suszenie – program przeznaczony do suszenia tkanin bawełnianych i kolorowych odpornych na wysokie temperatury suszenia,

• Delikatne suszenie – program przeznaczony do suszenia tkanin delikatnych (np. bielizny), odbywa się w niskich temperaturach.

Dla każdego z powyższych programów suszenia automatycznie ustawiony jest tryb suszenia „do szafy”, w którym czas suszenia jest automatycznie dostosowany do wagi wsadu, co pozwala od razu po suszeniu włożyć ubrania do szafy. Możliwe jest ustawienie trybu „ekstra suche pranie” lub wybrać własny czas suszenia za pomocą przycisku Suszenie. Dzięki systemowi AutoDry pralko-suszarka za pomocą czujnika wilgotności ustala odpowiedni czas i intensywność suszenia. Po zakończeniu cyklu program zostaje automatycznie zatrzymany, co wyklucza możliwość przegrzania urządzenia i przesuszenia ubrań.

Niezależnie od standardowych programów w pralko-suszarce możliwe jest wykonanie czynności: płukania, wirowania i odpompowywania wody oraz wybór funkcji dodatkowych:

• Pranie wstępne – funkcja umożliwia uruchomienie przed praniem zasadniczym dodatkowego prania tkanin mocno zabrudzonych w 30°C,

• Płukanie dodatkowe – funkcja umożliwiająca uruchomienie dodatkowego cykl płukania, który m.in. eliminuje z ubrań resztki detergentu,

• Mniej zagnieceń – funkcja uruchamia delikatne wirowanie, podczas którego ubrania są luźno rozkładane w bębnie, aby nie tworzyły się mocne zagniecenia, ponadto ubrania pozostają lekko wilgotne, aby ułatwić prasowanie lub rozwieszanie np. koszul,

• Intensywnie – opcja przeznaczona do intensywnego prania bardzo zabrudzonych ubrań bawełnianych/kolorowych, wybranie opcji powoduje przedłużenie czasu prania.

Urządzenie Bosch WVH28420EU wyposażone jest w specjalny program do czyszczenia bębna z nagromadzonych bakterii, osadu i wszelkich włókien. Czyszczenie bębna może się odbywać w temperaturze 90 st. C (bez użycia środka piorącego) lub w temperaturze 40 st. C (z zastosowaniem specjalnego środka antybakteryjnego). Specjalny cykl płukania zimną wodą usuwa włókna nagromadzone w czasie suszenia.

Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU wyposażona jest w szereg blokad zwiększających bezpieczeństwo użytkowania. Przed zalaniem chroni sytem Aqua Secure, który aktywnie zabezpiecza przed niekontrolowanym wypływem wody. System kontroli piany uruchamia dodatkowe płukanie, gdy w urządzeniu wytworzy się jej zbyt duża ilość. Wskaźnik przedozowania sygnalizuje na wyświetlaczu ewentualne przedozowanie środka piorącego. W trosce o bezpieczeństwo dzieci zastosowano blokada przycisków na panelu sterowania oraz blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi stanowi. Dzięki funkcji opóźnienia czasu startu (do 24 godzin) urządzenie można zaprogramować tak, aby rozpoczęło pranie lub suszenie w dowolnie wybranym momencie. Zakończenie prania/suszenia każdorazowo sygnalizowane jest dźwiękiem.

Parametry techniczne pralki Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU

Roczne zużycie energii (kWh/rok)1134 (pranie 238)
Roczne zużycie wody (litry/rok)11400 (pranie 10 200)
Wysokość (mm)842
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)590
Maksymalna waga wsadu (kg)7 pranie/4 suszenie
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)54
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)73

Wyposażenie pralki Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wvh28420eu?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU

Pralko-suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU o szerokości 60cm, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; wsad pralki 7 kg, wsad suszarki 4 kg; maksymalna prędkość wirowania 1400 obr./min.; wiele programów prania w tym: Bawełna, Łatwe prasowanie, Mix, Szybki 15 min, Delikatne/Jedwabne, Odzież sportowa, Wełna; Programy suszenia: Intensywne, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Suszenie, Quick (Szybkie), Water Plus (Woda Plus), Start/Doładowanie; System 3D Aqua Spar, AutoDry, Czyszczenie bębna, Aqua Stop, Automatyka wagowa, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Bęben Vario Soft; Duży wyświetlacz LED.

czytaj więcej
Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU

Pralko-suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU o szerokości 60cm, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; wsad pralki 7 kg, wsad suszarki 4 kg; maksymalna prędkość wirowania 1400 obr./min.; 10 programów prania: Bawełna, Bawełna Eco, AntyAlergia, PowerWash 60’, Syntetyki, Mix, Delikatne/Jedwabne, Wełna, Super krótki 15’, Odświeżanie; Programy suszenia: Intensywne suszenie, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Pranie wstępne, Dodatkowe płukanie, Mniej zagnieceń, Intensywne; Przycisk Start/Dokładanie; Technologia AirCondensation; System 3D-AquaSpar, AquaSecure, AutoDry, Czyszczenie bębna, Automatyka wagowa, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Bęben VarioSoft; Duży wyświetlacz LED, Przyciski TouchControl.

czytaj więcej

Opinie o pralce Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)