Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7795 P

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7795 P

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7795 P, ładowana od frontu w klasie energetycznej A-40%; pojemność bębna 7 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Syntetyczne, Jedwabne, Mieszane, Przewietrzanie, Delikatne; Opcje dodatkowe: Delikatne, Bez zagnieceń, Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł Air Care, Wave Motion; Technologia Heat Pump; Cycle End; Eco Monitor; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Aza-hp 7795 p?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Aza-hp 7795 p

Zaawansowana technologicznie suszarka Whirlpool AZA-HP 7795 P oparta jest na technologii kondensacyjnej połączonej z pompą ciepła dla zyskania maksymalnej efektywności energetycznej A-40%, czyli zużycia energii elektrycznej o 40% niższej w porównaniu do klasy A. Technologia Heat Pump podczas pracy w pełni wykorzystuje chłodzący i grzewczy element pompy ciepła. Po wybraniu odpowiedniego programu suszenia, w środku urządzenia wzrasta temperatura, a wilgoć z prania zmienia się w parę wodną. Za chłodzenie wnętrza suszarki odpowiada pompa ciepła. Dzięki niej suszarka chłodzi parę w jej wnętrzu powietrzem z zewnątrz urządzenia. Para wodna skrapla się i odpływa do zbiornika na skondensowaną wodę. Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła suszy ubrania w temperaturach niższych, niż tradycyjne modele suszarek, przez co urządzenie jest bardziej łagodne dla suszonych tkanin

Suszarka wyposażona jest w 5-litrowy pojemnik na skondensowaną wodę, umieszczony w lewej części panelu obsługi. Zbiornik ten wymaga opróżniania po każdym suszeniu. Jeśli zbiornik zapełni się podczas trwania suszenia wówczas na panelu sterowania zapali się lampka kontrolna „Zbiornik wody”, cykl suszenia zostanie automatycznie zatrzymany i będzie go można wznowić dopiero po opróżnieniu pojemnika na wodę.

Podczas pracy urządzenia wszelkie zanieczyszczenia, jak np. strzępki tkanin czy kurz wyłapywane są przez zastosowane w modelu AZA-HP 7795 P filtry. Aby zapewnić sprawność urządzenia i zachować klasę energetyczną filtry te należy regularnie czyścić – filtr drzwiowy po każdym suszeniu, a filtr dolny raz na kilka cykli oraz każdorazowo, gdy na wyświetlaczu zapala się odpowiednia lamka kontrolna. Im więcej włókien i kurzu wyłapią filtry, tym bardziej ubrania wyjęte z suszarki będą miękkie i puszyste.

Suszarka Whirlpool AZA-HP 7795 P, to urządzenie wolnostojące z możliwością zainstalowania na pralce ładowanej od przodu o takiej samej szerokości i głębokości. Specjalny łącznik pozwala zestawić pralkę i suszarkę w jeden praktyczny segment, dzięki czemu można zaoszczędzić miejsce w łazience.

Model Whirlpool AZA-HP 7795 P posiada obudowę w kolorze białym, natomiast drzwi wykonane są w kontrastowym czarnym odcieniu. Z racji tego, iż są przeźroczyste umożliwiają wgląd do wnętrza urządzenia podczas całego cyklu suszenia. Otwierane na prawo drzwi (z możliwością zmiany kierunku otwierania) są na tyle duże, że umożliwiają bezproblemowe wkładanie i wyjmowanie z suszarki nawet większych gabarytowo rzeczy, np. puchowych kurtek czy kocy.

Suszarka Whirlpool AZA-HP 7795 P posiada duży bęben umożliwiający wysuszenie nawet 7 kg ubrań, w tym także dużych rzeczy takich, jak kołdry czy poduszki, które nie sposób zmieścić w standardowej suszarce. Duża pojemność bębna w połączeniu z innowacyjnymi technologiami zapewniają ochronę ubrań podczas suszenia. Dzięki Technologii Wave Motion bęben podczas suszenia wykonuje asymetryczne ruchy, które zapewniają takie rozłożenie ubrań w jego wnętrzu, aby umożliwić swobodny i delikatny przepływ powietrza przez tkaniny, ograniczając w ten sposób powstawanie zagnieceń.

Zastosowanie inteligentnej technologii 6-ty Zmysł Air Care umożliwia bezpieczne suszenie nawet delikatnych tkanin. Specjalne czujniki stale monitorują poziom wilgotności odzieży i automatycznie regulują cykl suszenia, zapewniając doskonałe rezultaty oraz oszczędzając czas i energię. Bez względu na wielkość wsadu czy rodzaj tkaniny 6-ty Zmysł Air Care automatycznie określa odpowiedni czas i temperaturę suszenia. W chwili, gdy ubrania osiągną określony poziom wysuszenia, program zostanie zatrzymany, aby nie przesuszać tkanin.

Dzięki funkcji Eco Monitor, w którą wyposażona jest suszarka Whirlpool, istnieje możliwość programowania urządzenia w taki sposób, aby suszenie było mniej energochłonne. Funkcja rozpoznaje wielkość załadunku i dla wybranych parametrów suszenia wyświetla poziom zużycia energii niezbędnej do przeprowadzenia syklu suszenia.

W suszarce zastosowano funkcję „Bez zagnieceń”, która dzięki delikatnym, „rozluźniającym” ruchom bębna zapobiega zwijaniu się tkanin. Wyjęta z suszarki odzież jest mniej pomięta, a jej prasowanie jest znacznie łatwiejsze.

Z myślą o suszeniu ubrań z tkanin bardzo delikatnych suszarkę wyposażono w opcję „Delikatne”, po uruchomieniu której suszenie odbywa się w obniżonej, bezpiecznej dla tkanin temperaturze.

Wyboru programu suszenia oraz włączenia/wyłączenia suszarki dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Wybrany za pomocą pokrętła program uruchamiany jest przez naciśnięcie przycisku Start/Pauza.

Model Whirlpool AZB 7790 P wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD, na którym pokazywane są informacje dotyczące uruchomionych funkcji, czasu pozostałego do końca programu, opóźnienia startu, informacje serwisowe oraz wskaźnik Eco Monitor. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji suszenia.

Suszarka posiada 14 standardowych programów – możliwe jest suszenie tkanin bawełnianych, syntetycznych, jedwabnych i mieszanych. W przypadku tkanin bawełnianych i syntetycznych, w zależności od wybranego programu, wyjęta z suszarki odzież może zostać od razu ubrana, schowana do szafy, a w przypadku opcji „Do prasowania” – rozwieszona na wieszaku lub lekko przeprasowana. Suszarka umożliwia suszenie bardzo delikatnych tkanin, W ramach programu „Delikatne” cykl suszenia przebiega bardzo łagodnie, w niższej temperaturze, zapobiegając przesuszeniu ubrań. Suszarka Whirlpool AZA-HP 7795 P posiada specjalny program do suszenia Dużych Rzeczy np. kocy, narzut na łóżko, śpiworów czy mat łazienkowych, co jest możliwe dzięki dużej pojemności bębna i zastosowanym technologiom. Do suszenia tkanin jedwabnych przeznaczony jest specjalny krótki program „Jedwabne”, który delikatnie suszy ubrania zapobiegając ich zagnieceniom. Program głównie przeznaczony jest do suszenia koszul, które po wyjęciu z suszarki wystarczy rozwiesić na wieszaku lub lekko przeprasować. Do suszenia ubrań z tkanin mieszanych bez konieczności segregacji, np. ręczników, koszulek, bielizny czy odzieży sportowej, służy program „Mieszane”. Suszarka posiada również specjalny program do odświeżania tkanin. Krótki 30-minutowy program „Przewietrzanie” napowietrza i odświeża ubrania bez konieczności podgrzewania.

Suszarka Whirlpool wyposażona jest w dodatkową opcję umożliwiającą regulację poziomu suszenia. Funkcja umożliwia dla danego programu wybór intensywności suszenia według własnych potrzeb. Możliwe jest również indywidualne, ręczne ustawienie czasu suszenia (max. do 120 minut) w celu podsuszenia lub dosuszenia ubrań.

Sygnał dźwiękowy oraz komunikat „End” (Koniec) na wyświetlaczu informują o zakończeniu wybranego programu suszenia.

Funkcja Cycle End, którą posiada suszarka Whirlpool, pozwala na określenie czasu zakończenia suszenia. Czas zakończenia suszenia można ustawić maksymalnie za 12 godzin, co oznacza, że system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu suszenia i rozpocznie cykl w takim czasie, aby zakończyć go po upływie, na przykład w przypadku maksymalnego opóźnienia, 12 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

Suszarka Whirlpool AZA-HP 7795 P wyposażona jest w zabezpieczenie przed dziećmi, które chroni przed uruchomieniem urządzenia, a w trakcie działania suszarki zapobiega otwarciu drzwi i wyłączeniu urządzenia.

Parametry techniczne pralki Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7795 P

Roczne zużycie energii (kWh/rok)258
Roczne zużycie wody (litry/rok)-
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)596
Głębokość (mm)632
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)-
Efektywność wirowania-
Poziom hałasu podczas prania (dB)suszenie 70
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)-

Wyposażenie pralki Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7795 P

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoNie
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Aza-hp 7795 p?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7795 P

Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 9781

Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 9781

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 9781, ładowana od frontu w klasie energetycznej A-50%; pojemność bębna 9 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Syntetyczne, Delikatne plus, Mieszane tkaniny, Jeans, Wełniane (Soft Finish), Puchowe, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Zapobieganie zagnieceniom, Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł Air Care, Wave Motion; Technologia Heat Pump; Opóźnienie startu; Oświetlenie bębna; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Wyświetlacz LCD.

czytaj więcej
Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 7781

Suszarka kondensacyjna Green Generation Whirlpool AZA-HP 7781

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7781, ładowana od frontu w klasie energetycznej A-40%; pojemność bębna 7 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Syntetyczne, Delikatne plus, Mieszane tkaniny, Jeans, Wełniane, Puchowe, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Zapobieganie zagnieceniom, Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł Air Care, Wave Motion; Technologia Heat Pump; Opóźnienie startu; Oświetlenie bębna; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Wyświetlacz LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Whirlpool AZA-HP 7795 P

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)