Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 7 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne plus, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami, Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Opóźnienie startu; Oświetlenie bębna; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Azb 7780?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Azb 7780

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780 w kolorze białym, to funkcjonalne, proste w obsłudze urządzenie, stworzone w oparciu o technologię 6-ty Zmysł. Działa na zasadzie kondensacji, czyli skraplania powstałej podczas suszenia pary w wodę, która odprowadzana jest do umieszczonego po lewej stronie panelu obsługi specjalnego pojemnika. Zbiornik na skondensowaną wodę należy czyścić po każdym suszeniu i koniecznie w przypadku, gdy na wyświetlaczu zapali się kontrolka „Zbiornik na wodę”. Jeśli pojemnik zapełni się w trakcie trwania suszenia, wówczas cykl suszenia zostanie przerwany i wznowienie go będzie możliwe dopiero po opróżnieniu pojemnika. Dzięki zastosowaniu zbiornika na skondensowaną wodę nie ma potrzeby podłączania suszarki do systemu kanalizacyjnego lub wentylacyjnego, co pozwala na ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Dla wygody użytkowania istnieje możliwość podłączenia suszarki bezpośrednio do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, aby uniknąć konieczności opróżniania zbiornika na wodę po każdym cyklu suszenia.

Suszarka Whirlpool, to urządzenie wolnostojące, jednakże ze względu na możliwość demontażu górnej pokrywy można ją zabudować pod blatem, aby tworzyła zintegrowaną całość z pozostałą linią mebli. W celu zaoszczędzenia miejsca w pomieszczeniu można również zamontować suszarkę, za pomocą specjalnego łącznika, na pralce ładowanej od przodu o takiej samej szerokości i głębokości.

Suszarka ładowana jest od przodu przez duże, otwierane na prawo drzwi (z możliwością zmiany kierunku otwierania). Wewnątrz otworu wsadowego znajduje się filtr włókien. Podczas cyklu suszenia filtr wyłapuje drobne elementy tkanin, tzw. kłaczki, w związku z tym, aby zapewnić prawidłowe działanie suszarki filtr włókien należy czyścić po każdym suszeniu, a przede wszystkim wówczas, gdy zapala się lampka kontrolna „Filtr” na wyświetlaczu. Czysty filtr zmniejsza zużycie energii i skraca czas trwania suszenia.

Model AZB 7780 posiada duży bęben, do którego można załadować nawet 7 kg ubrań. Załadunek i rozładunek suszarki ułatwia oświetlenie bębna, które można dowolnie włączać i wyłączać za pomocą przycisku „Oświetlenie bębna” na panelu sterowania. Duży bęben ułatwia swobodne rozłożenie ubrań podczas suszenia, co ogranicza powstawanie zagnieceń. Dzięki technologii 6-ty Zmysł po umieszczeniu ubrań w suszarce i wybraniu odpowiedniego programu suszarka automatycznie dostosowuje temperaturę i czas suszenia do rodzaju tkaniny, wielkości załadunku i poziomu wysuszenia. Specjalne czujniki na bieżąco monitorują poziom wilgotności ubrań i automatycznie regulują cykl suszenia. Program zostanie zakończony w przypadku, gdy podczas jego trwania suszarka, dzięki technologii 6-ty Zmysł wykryje, że odzież jest już całkowicie wysuszona. Takie działanie chroni ubrania przed ich przesuszeniem, a przede wszystkim oszczędza czas i energię.

Przy użyciu opcji „Ochrona przed zagnieceniami” suszenie ubrań odbywa się w tak delikatny sposób, że po jej wyjęciu z bębna wystarczy ją tylko rozwiesić na wieszaku, a jeśli ubrania nie zostaną wyjęte z suszarki od razu po zakończeniu suszenia, to bęben będzie się obracał od czasu do czasu rozluźniając tkaniny i chroniąc je w ten sposób przed pognieceniem. Funkcję można w dowolnym momencie przerwać, wyłączając suszarkę.

W trosce o ochronę tkanin bardzo delikatnych suszarkę wyposażono w opcję „Delikatne, która chroni delikatne tkaniny przed przesuszeniem poprzez suszenie w obniżonej temperaturze.

Dzięki opcji „Poziom suszenia” możliwe jest ustawienie dla wybranego programu poziomu (stopnia) wysuszenia: Intensywne suszenie, Mniej intensywne suszenie, Normalny poziom suszenia.

Wyboru programu suszenia oraz włączenia/wyłączenia suszarki dokonuje się za pomocą pokrętła programatora umiejscowionego w centralnej części panelu sterowania. Wybrany program suszenia uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku Start/Pauza. Zapalenie się lampki kontrolnej sygnalizuje rozpoczęcie cyklu suszenia. Przycisk Start/Pauza umożliwia również zatrzymanie/kontynuowanie wybranego programu suszenia. W przypadku chęci anulowania wybranych opcji w chwili wybierania programu należy użyć przycisku „Resetowanie”. Naciśnięcie tego przycisku podczas trwania cyklu suszenia spowoduje zatrzymanie suszenia i powrót suszarki do trybu wyboru programów.

Model Whirlpool AZB 7780 wyposażony jest w elektroniczny wyświetlacz, na którym widoczne są m.in. informacje dotyczące uruchomionych funkcji, czasu pozostałego do końca programu, opóźnienia startu, informacje serwisowe (Filtr, Zbiornik wody, Czyszczenie wymiennika ciepła, Serwis). Na wyświetlaczu widoczny, w zależności od wybranego programu, przewidywany czas suszenia. Dzięki technologii 6-ty Zmysł czas ten na bieżąco jest korygowany w zależności od ilości, typu oraz wilgotności suszonych rzeczy.

Na wyświetlaczu znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji: Opóźnienie startu (funkcja umożliwia opóźnienie rozpoczęcia cyklu suszenia w czasie 1 do 12 godzin, każde naciśnięcie przycisku powoduje opóźnienie rozpoczęcia cyklu suszenia o 1 godzinę), Regulacja czasu suszenia (funkcja umożliwia wybór czasu suszenia od 10 do 120 minut w 10-minutowych odstępach dla programu Czas) oraz Poziom suszenia (opcja umożliwia dla wybranego programu ustawienie poziomu wysuszenia prania).

Pod wyświetlaczem z kolei znajdują się przyciski, za pomocą których można uruchomić funkcje: Bez zagnieceń, Delikatne, Oświetlenie bębna, Brzęczyk i Blokada przycisków.

Suszarka Whirlpool AZB 7780 posiada 14 standardowych programów suszenia, w tym:

• Bawełniane Bardzo suche – program przeznaczony do suszenia grubszych ręczników, szlafroków, pościeli, odpornych na wysoką temperaturę,

• Bawełniane Suche do szafy+ – program do suszenia bawełnianych i kolorowych ręczników, pościeli, bielizny, które bezpośrednio po zakończeniu suszenia bez prasowania można schować do szafy,

• Bawełniane Suche do szafy – program do suszenia tkanin bawełnianych, które nie wymagają prasowania i które bezpośrednio po wyjęciu z suszarki można założyć lub schować do szafy (np. pościel, ręczniki, bielizna, ubrania dziecięce, koszulki, skarpetki).

• Bawełniane Suche do prasowania – program do suszenia bawełnianych lub lnianych i kolorowych koszul, koszulek, pościeli i obrusów, które wymagają prasowania,

• Tkaniny syntetyczne Bardzo suche – program przeznaczony do suszenia grubszych syntetycznych obrusów, pościeli czy kocy, które nie wymagają prasowania,

• Tkaniny syntetyczne Suche do szafy – program do suszenia tkanin syntetycznych lub z włókien mieszanych, których nie trzeba prasować i można je bezpośrednio po wyjęciu z suszarki schować do szafy, np. koszulki, odzież sportowa,

• Tkaniny syntetyczne Suche do prasowania – program do suszenia spodni, sukienek, koszul, bluzek z tkanin syntetycznych lub mieszanych, które wymagają prasowania,

• Delikatne Plus – program przeznaczony do suszenia delikatnych bluzek, sukienek, spodni z tworzywa sztucznego,

• Sport – specjalny program przeznaczony do suszenia odzieży sportowej, termicznej, do biegania itp.,

• Jedwabne – specjalny program umożliwiający suszenie delikatnych jedwabnych koszul, bluzek i bielizny,

• Jeans – program przeznaczony do suszenia bawełnianej odzieży codziennej np. jeansów, bluz, ubrań roboczych,

• Mieszane tkaniny – program przeznaczony do suszenia ubrań z tkanin mieszanych, bez konieczności segregacji, np. ręczniki, koszulki, bielizna, odzież sportowa,

• Przewietrzanie – krótki 30-minutowy specjalny program, podczas którego ubrania są napowietrzane i odświeżane (bez podgrzewania),

• Czas suszenia (10’ 20’ 30’ 40’ 50’ 60’ 70’ 80’ 90’ 100’ 110’ 120’) – program umożliwiający uruchomienie dodatkowego czasu suszenia dla tkanin, które nie nadają się do suszenia w pozostałych programach lub w celu zakończenia procesu suszenia. Czas suszenia (w zakresie od 10 do 120 minut w 10-minutowych odstępach) ustawia się przy użyciu przycisku „Regulacja czasu suszenia”.

Zakończenie każdego z wybranych programów suszenia sygnalizowane jest poprzez sygnał dźwiękowy oraz komunikat „End” (Koniec) na wyświetlaczu. Włączenie/wyłączenie sygnału dźwiękowego odbywa się za pomocą przycisku „Brzęczyk” na panelu obsługi.

Model Whirlpool AZB 7780 posiada wymiennik ciepła, który należy czyścić z osadzających się na nim zanieczyszczeń przynajmniej raz w miesiącu i za każdym razem, gdy zapala się lampka kontrolna „Filtr” na wyświetlaczy. Wszelkie zabrudzenia ograniczają skuteczność wymiennika, przez co urządzenie zużywa znacznie więcej energii, gdyż cykl suszenia trwa dłużej.

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci suszarkę Whirlpool AZB 7780 wyposażono w blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi oraz blokadę wszystkich funkcji na panelu sterowania. Aktywacji/dezaktywacji zabezpieczenia dokonuje się przytrzymując przez 3 sekundy przycisk „Blokada przycisków”. Uruchomiona funkcja będzie aktywna, aż do momentu, gdy zostanie ręcznie wyłączona.

Parametry techniczne pralki Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780

Roczne zużycie energii (kWh/rok)503
Roczne zużycie wody (litry/rok)-
Wysokość (mm)855
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)596
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)-
Efektywność wirowania-
Poziom hałasu podczas prania (dB)suszenie 70
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)-

Wyposażenie pralki Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoNie
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Azb 7780?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7790 P, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 7 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami; Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Funkcja Cycle End; Eco Monitor; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej
Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8680

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8680

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8680, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 8 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne plus, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami; Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Opóźnienie startu; Oświetlenie bębna; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej
Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 8690 P, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 8 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne, Sport, Jedwabne, Mieszane tkaniny, Jeans, Przewietrzanie, Czas suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami; Poziom suszenia; Regulacja czasu suszenia; Technologia 6-ty Zmysł; Funkcja Cycle End; Eco Monitor; Zabezpieczenie przed dziećmi; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej

Opinie o pralce Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 7780

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)