Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 6670

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 6670

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 6670, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; pojemność bębna 6 kg; 14 programów suszenia w tym: Bawełna, Tkaniny syntetyczne, Delikatne plus, Mieszane tkaniny, Przewietrzanie, Czas suszenia 30’ 40’ 60’ 90’; Opcje dodatkowe: Delikatne, Ochrona przed zagnieceniami, Szybkie bawełniane; Technologia 6-ty Zmysł; Opóźnienie startu; Blokada przycisków; Elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Azb 6670?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Azb 6670

Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 6670, to funkcjonalne i proste w obsłudze urządzenie do suszenia ubrań skonstruowane w oparciu o technologię 6-ty Zmysł. Technologia ta zapewnia efektywne, a jednocześnie delikatne i oszczędne suszenie. Po umieszczeniu ubrań w suszarce i wybraniu odpowiedniego programu technologia 6-ty Zmysł automatycznie dostosowuje temperaturę i czas suszenia do rodzaju tkaniny, wielkości załadunku i poziomu wysuszenia. System czujników na bieżąco kontroluje proces suszenia, w efekcie czego ubrania nie są ani przesuszone, ani nadmiernie mokre, ale mają taką wilgotność, która ułatwia prasowanie. Dodatkowo są puszyste i delikatne w dotyku. Zastosowanie technologii 6-ty Zmysł optymalizuje zużycie energii i czasu, zapewniając jednocześnie najlepsze rezultaty suszenia.

Jak sama nazwa wskazuje suszarka kondensacyjna działa na zasadzie kondensacji, czyli skraplania powstałej podczas suszenia pary wodnej, która następnie w postaci wody odprowadzana jest do zbiornika na skondensowaną wodę. Takie rozwiązanie nie wymaga podłączania urządzenia do kanalizacji lub wentylacji.

Pojemnik na wodę umieszczony jest po lewej stronie panelu obsługi i wymaga opróżniania po każdym cyklu suszenia pojemnika. Konieczność opróżnienia zbiornika sygnalizowana jest przez zapalenie się na panelu sterowania kontrolki „Zbiornik na wodę”. W przypadku, gdy pojemnik zapełni się w trakcie trwania suszenia, wówczas cykl suszenia zostanie przerwany i można go wznowić dopiero po opróżnieniu zbiornika.

Dla wygody użytkownika suszarkę można podłączyć bezpośrednio do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, co pozwala uniknąć konieczności opróżniania zbiornika na wodę po każdym cyklu suszenia.

Suszarka Whirlpool, to urządzenie wolnostojące w kolorze białym. Nie jest przeznaczona do zabudowy w meblach. Jednakże istnieje możliwość zainstalowania suszarki na pralce ładowanej od przodu za pomocą specjalnego zestawu do montażu. W przypadku instalacji suszarki na pralce można zmienić kierunek otwierania drzwi, aby uchwyt drzwi znalazł się w niższej, wygodniejszej pozycji.

Suszarka ładowana jest od przodu. W dolnej części otworu wsadowego znajduje się filtr włókien, który wyłapuje wszelkie drobne elementy tkanin podczas cyklu suszenia, jak również podczas wkładania/wyjmowania ubrań z suszarki. Filtr włókien należy czyścić po każdym suszeniu lub wtedy, gdy zapala się lampka kontrolna „Filtr” na panelu sterowania. Czysty filtr skraca czas suszenia i korzystnie wpływa na zmniejszenie zużycia energii.

Zastosowany w suszarce Whirlpool AZB 6670 bęben o pojemności 6kg umożliwia lepsze rozłożenie bielizny wewnątrz podczas suszenia, co ogranicza możliwość powstawania zagnieceń. Do ochrony tkanin przed gnieceniem oraz przesuszeniem służą również opcje dodatkowe, w jakie wyposażona jest suszarka:

• Opcję „Bez zagnieceń” należy wybrać wówczas, gdy ubrania nie zostaną wyjęte z bębna bezpośrednio po zakończeniu cyklu suszenia. Bęben od czasu do będzie się obracał, rozluźniając tkaniny i chroniąc je przed pognieceniem. Funkcję można w dowolnym momencie przerwać, wyłączając suszarkę.

• Opcję „Delikatne” należy wybrać w przypadku suszenia tkanin bardzo delikatnych lub w przypadku, gdy ilość ubrań do suszenia jest mała. Po uruchomieniu funkcji suszenie odbywa się w obniżonej temperaturze, aby chronić delikatne tkaniny przed przesuszeniem. Opcji nie można wybrać, gdy wybrana już została funkcja „Szybkie Bawełniane”.

• Opcję „Szybkie Bawełniane” można uruchomić dodatkowo jedynie do programów suszenia rzeczy bawełnianych, mniej więcej podobnych rozmiarów i grubości, przy maksymalnym załadunku bębna 3,5kg. Wybór tej opcji powoduje skrócenie czasu suszenia, aby nie przesuszać nadmiernie ubrań.

Wyboru programu suszenia dokonuje się za pomocą pokrętła programatora znajdującego się w centralnej części panelu sterowania, który służy również do włączania/wyłączania urządzenia. Wybrany program uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku Start/Pauza, co jest sygnalizowane poprzez zapalenie się kontrolki. Przycisk Start/Pauza umożliwia również zatrzymanie/kontynuowanie wybranego programu suszenia.

Model Whirlpool AZB 6670 wyposażony jest w wyświetlacz pozostałego czasu programu. W zależności od wybranego programu na wyświetlaczu wyświetla się przewidywany czas suszenia. Dzięki technologia 6-ty Zmysł czas ten na bieżąco jest aktualizowany w zależności od ilości, typu oraz wilgotności suszonych rzeczy.

Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji suszenia (Bez zagnieceń, Delikatne, Szybkie Bawełniane, Brzęczyk, Opóźnienie startu i Blokada przycisków).

Suszarka Whirlpool AZB 6670 posiada 14 standardowych programów suszenia, w tym:

• Bawełniane Bardzo suche – program przeznaczony do tkanin bawełnianych i lnianych (np. grube ręczniki, szlafroki) odpornych na wysoką temperaturę, maksymalny wsad 6kg,

• Bawełniane Suche do szafy+ – program do suszenia w wysokiej temperaturze tkanin bawełnianych nie wymagających prasowania, które po zakończeniu suszenia nadają się od razu do założenia lub schowania do szafy (np. ręczniki, pościel),

• Bawełniane Suche do szafy – program do suszenia tkanin bawełnianych, nie wymagających prasowania, np. pościel, ręczniki, bielizna, ubrania dziecięce, koszulki, skarpetki, które bezpośrednio po wyjęciu z suszarki można złożyć i schować do szafy, maksymalny wsad 6kg,

• Bawełniane Suche do prasowania – program do suszenia tkanin bawełnianych (np. koszulki, pościel, obrusy), które wymagają prasowania, po zakończeniu suszenia ubrania są mniej pogniecione, co ułatwia prasowanie,

• Tkaniny syntetyczne Bardzo suche – program przeznaczony do suszenia grubszych tkanin syntetycznych lub mieszanych nie wymagających prasowania (np. pościel, obrusy, koce), maksymalnego załadunek 3kg,

• Tkaniny syntetyczne Suche do szafy – program do suszenia cieńszych tkanin syntetycznych lub z włókien mieszanych, które nie wymagają prasowania i bezpośrednio po wyjęciu z suszarki nadają się do schowania do szafy, np. koszulki, odzież sportowa, maksymalny załadunek 3kg,

• Tkaniny syntetyczne Suche do prasowania – program do suszenia tkanin syntetycznych lub mieszanych wymagających prasowania, przy maksymalnym załadunku 3kg, np. spodnie, sukienki, koszule, bluzki,

• Delikatne Plus – program do suszenia delikatnych tkanin z tworzywa sztucznego (np. delikatne bluzki, sukienki, spodnie) przy niewielkim załadunku 2,5kg, suszenie przebiega w sposób delikatny, jest mniej intensywne,

• Mieszane tkaniny – program przeznaczony do suszenia ubrań z tkanin mieszanych, bez konieczności segregacji, np. ręczniki, koszulki, bielizna, odzież sportowa, maksymalny załadunek 3kg,

• Przewietrzanie – specjalny program przeznaczony do wszystkich tkanin, podczas którego ubrania są napowietrzane i odświeżane przez 30 minut bez podgrzewania,

• Czas suszenia (30’ 40’ 60’ 90’) – program do uruchamiania dodatkowego czasu suszenia dla tkanin, które nie nadają się do suszenia w pozostałych programach lub w celu zakończenia procesu suszenia.

Zakończenie każdego z wybranych programów suszenia sygnalizowane jest poprzez sygnał dźwiękowy.

Ustawienie sygnału dźwiękowego, czyli jego włączenie lub wyłączenie odbywa się za pomocą przycisku opcji dodatkowej „Brzęczyk” na panelu obsługi. Gdy sygnał dźwiękowy zostanie włączony będzie on słyszalny po zakończeniu każdego programu suszenia, jeśli opcja zostanie wyłączona zakończenie suszenia będzie sygnalizowane tylko poprzez lampkę kontrolną „Koniec”.

Przynajmniej raz w miesiącu i za każdym razem, gdy zapala się lampka kontrolna „Filtr” na panelu obsługi konieczne oczyszczenie wymiennika ciepła i jego obudowy. Model Whirlpool AZB 6670 posiada wymiennik ciepła, na którym spływająca skondensowana woda osadza kurz, pył i inne osady z bielizny. Wszelkie zabrudzenia ograniczają skuteczność wymiennika, przez co urządzenie zużywa znacznie więcej energii, gdyż cykl suszenia trwa dłużej.

Suszarka Whirlpool AZB 6670 wyposażona jest w specjalne zabezpieczenie przed dziećmi. Aktywacja systemu blokuje wszystkie funkcje na panelu sterowania. Aktywacji/dezaktywacji zabezpieczenia dokonuje się przytrzymując przez 3 sekundy przycisk „Blokada przycisków”. Po włączeniu zabezpieczenia możliwe będzie jedynie ustawienie pokrętła programatora w pozycji „Wyłącz”, ale opcja nadal będzie aktywna – należy ją wyłączyć ręcznie.

Parametry techniczne pralki Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 6670

Roczne zużycie energii (kWh/rok)445
Roczne zużycie wody (litry/rok)-
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)596
Głębokość (mm)632
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)-
Efektywność wirowania-
Poziom hałasu podczas prania (dB)suszenie 70
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)-

Wyposażenie pralki Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 6670

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoNie
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Azb 6670?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 6670

Suszarka napowietrzana Whirlpool AWZ 3304

Suszarka napowietrzana Whirlpool AWZ 3304

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki średnie (5 - 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka napowietrzana Whirlpool AWZ 3304, ładowana od frontu w klasie energetycznej C; pojemność bębna 6 kg; 14 programów suszenia; Opcje dodatkowe: Delikatne, Bez zagnieceń; Sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu programu; Opóźnienie startu.

czytaj więcej

Opinie o pralce Suszarka kondensacyjna Whirlpool AZB 6670

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)