Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY88780PL

Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY88780PL

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Bosch HomeProfessional WTY88780PL, ładowana od frontu w klasie energetycznej A++; pojemność bębna 8 kg; 14 programów suszenia: Bawełna, Syntetyki, Mix, Delikatne, Wełna, Ciepły 30 min., Ciepły 60 min., Zimny 30 min., Ręczniki, Koce, Super 40’, Sport, Pierze, Koszule; ActiveAir Technology; System Sensitive Drying; Funkcja VarioPerfect; System samoczyszczenia kondensatora; Podświetlany programator; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Oświetlenie bębna; AntiVibration Design; Zabezpieczenie przed dziećmi; Opóźnienie startu; Wyświetlacz TFT; Przyciski TouchControl.
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wty88780pl?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Wty88780pl

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Bosch HomeProfessional WTY88780PL, to samodzielne urządzenie przeznaczone do suszenia wcześniej upranego prania. Suszarka działa na zasadzie zamiany powstałej podczas suszenia pary w wodę. Skondensowana w ten sposób woda zbiera się w zbiorniku, umieszczonym po lewej stronie panelu obsługi, który należy regularnie opróżniać po każdym suszeniu i czyścić pod bieżącą wodą.

Suszarka Bosch, to urządzenie wolnostojące bez możliwości zdemontowania blatu, w którym załadunek odbywa się od frontu. Duże, przeszklone drzwiczki otwierane na prawo (z możliwością zmiany kierunku otwierania) zapewniają kontrolę tego, co dzieje się wewnątrz urządzenia, a także umożliwiają łatwe wkładanie i wyjmowanie dużych ubrań z bębna. W otworze wsadowym suszarki zainstalowany jest dwuczęściowy filtr, wychwytujący drobne elementy tkanin – nitki, kłaczki itp., który należy czyścić po każdym suszeniu. Specjalna obudowa AntiVibration Design z charakterystycznymi wytłoczeniami na ściankach eliminuje wibracje powstałe podczas wirowania, gwarantując w ten sposób większą stabilność suszarki oraz jej cichszą pracę.

Suszarka Bosch HomeProfessional WTY88780PL posiada duży, podświetlany bęben, który może pomieścić jednorazowo nawet 8 kg ubrań. Bęben wykonany jest ze stali szlachetnej w technologii Sensitive Drying. System Sensitive Drying chroni suszone ubrania, dostosowując pracę suszarki do rodzaju załadunku, a przez to zapewniając ubraniom odpowiedni stopień suszenia. Za pomocą czujników wilgotności na bieżąco kontrolowany jest poziom wilgotności i na tej podstawie automatycznie ustawiany jest odpowiedni czas i temperatura suszenia. Gdy tkaniny osiągną żądany poziom wysuszenia suszarka wyłącza się, chroniąc w ten sposób ubrania przed przesuszeniem i redukując do niezbędnego minimum zużycie energii.

W trosce o oszczędność energii w suszarce kondensacyjnej Bosch WTY88780PL zastosowano samoczyszczący się kondensator i technologię ActiveAir Technology. Ciepło z otoczenia pobierane jest przez pompę ciepła i trafia bezpośrednio do wnętrza urządzenia, tak więc proces suszenia nie wymaga dodatkowej energii. Suszenie odbywa się w temperaturach niższych, przy jednoczesnej kontroli pozostałej wilgoci oraz stopniowemu schładzaniu prania., Proces suszenia jest bardzo delikatny, aby nie naruszyć struktury suszonych materiałów. Jak sama nazwa wskazuje, suszarka kondensacyjna jest wyposażona w kondensator, który – aby utrzymać zużycie energii na niskim poziomie musi być maksymalnie czysty. Kondensator w każdym cyklu suszenia sam się przepłukuje – kilkakrotnie i intensywnie – wodą pochodzącą z suszonej bielizny.

Obsługa suszarki Bosch WTY88780PL jest bardzo prosta i odbywa się przy pomocy wygodnego podświetlanego pokrętła oraz sensorowego panelu TouchControl. Wyboru odpowiedniego programu suszenia dokonuje się obracając pokrętło programatora w prawo lub lewo, a naciśnięcie przycisku po środku pokrętła włącza/wyłącza urządzenie. Wybrany program suszenia pojawia się na dużym wyświetlaczu TFT. Po prawej stronie panelu sterowania znajduje się przycisk Start/Pauza umożliwiający rozpoczęcie lub zatrzymanie wybranego programu suszenia, np. w celu doładowania odzieży do bębna.

Na wyświetlaczu widoczne są informacje dotyczące przebiegu programu, wybranych funkcji dodatkowych, zabezpieczenia przed dziećmi. Intuicyjne przyciski TouchControl pozwala za pomocą dotyku dokonać odpowiednich ustawień:

• Mniej zagnieceń –po zakończeniu suszenia bęben wykonuje delikatnie obroty, aby zapobiec mocnym zagnieceniom,

• Opcje – funkcja umożliwia włączenie jednej z dostępnych dla wybranego programu opcji: Obroty wirowania (prędkość wirowania), Stopień dosuszenia (zwiększenie rezultatów suszenia), Niskie temperatury (zredukowania temperatury suszenia dla tkanin delikatnych i wydłużenie czasu suszenia),

• Cel suszenia – funkcja umożliwia wybór jednego z trybów suszenia: Bardzo suche, Do szafy, Do prasowania,

• Memory 1/Memory2 – możliwość zapisania dwóch indywidualnych, najczęściej używanych ustawień programowych,

• EcoPerfect – wybór funkcji umożliwia oszczędność energii przy wydłużonym czasie suszenia,

• TimePerfect – funkcja umożliwia suszenie w krótkim czasie przy większym zużyciu energii,

• Gotowe za 24h – czas zakończenia suszenia – po wybraniu programu za pomocą pokrętła programatora na wyświetlaczu widoczny jest przypuszczalny czas suszenia, który automatycznie jest korygowany w wyniku działania czujników wilgotności wewnątrz bębna. Funkcja umożliwia indywidualne przesunięcie czasu zakończenia suszenia do 24 godzin,

• Ustawienia podstawowe – funkcja umożliwia wybór języka, głośności sygnału dźwiękowego, automatycznego wyłączania urządzenia.

Każda wprowadzona zmiana sygnalizowana jest na wyświetlaczu i poprzez sygnał dźwiękowy, jeśli nie został on wyłączony.

Suszarka Bosch HomeProfessional WTY88780PL posiada 14 standardowych programów suszenia:

• Bawełna – program do suszenia tkanin bawełnianych i lnianych odpornych na wysoką temperaturę,

• Syntetyki – program do suszenia tkanin syntetycznych lub z włókien mieszanych,

• Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne suszenie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych,

• Delikatne/Jedwab – program przeznaczony do suszenia tkanin bardzo delikatnych,

• Wełna 5 min. – program przeznaczony do suszenia delikatnych tkanin wełnianych,

• Ciepły 30 min. – program do dosuszania lub suszenia wstępnie podsuszonych ubrań lub pojedynczych sztuk odzieży,

• Ciepły 60 min. – program do dosuszania lub suszenia wstępnie podsuszonych wielowarstwowych lub grubszych ubrań,

• Zimny 30 min., – program przeznaczony do odświeżania lub wietrzenia wszystkich rodzajów mało noszonych tkanin,

• Koszule/Bluzy – program do suszenia tekstyliów, np. koszul, zagniecenia są zminimalizowane, a tkaniny lekko wilgotne w celu ułatwienia prasowania lub rozwieszenia,

• Pierze/Puch – program do suszenia ubrań lub pościeli puchowej,

• Sport/Fitness – specjalny program do suszenia ubrań z mikrowłókien,

• Super 40 – program do szybkiego suszenia różnych tkanin, np. jeans, bawełna, syntetyki łatwe do suszenia,

• Koce – program do suszenia dużych tekstyliów (poza puchowymi),

• Ręczniki – program do suszenia tkanin frotte np. ręczników, szlafroków.

Zakończenie każdego z wybranych programów suszenia sygnalizowane jest poprzez sygnał akustyczny.

Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY88780PL wyposażona jest w zabezpieczenie przed dziećmi, czyli blokadę przycisków na panelu sterowania powstrzymującą dzieci przed możliwością zmiany parametrów suszenia oraz blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi urządzenia.

Parametry techniczne pralki Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY88780PL

Roczne zużycie energii (kWh/rok)213
Roczne zużycie wody (litry/rok)-
Wysokość (mm)842
Szerokość (mm)597
Głębokość (mm)634
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)-
Efektywność wirowania-
Poziom hałasu podczas prania (dB)suszenie 63
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)-

Wyposażenie pralki Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY88780PL

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoNie
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wty88780pl?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY88780PL

Suszarka Bosch EcoLogixx 8 selfCleaning Condenser WTB66211PL

Suszarka Bosch EcoLogixx 8 selfCleaning Condenser WTB66211PL

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A++, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Bosch EcoLogixx 8 WTB66211PL, ładowana od frontu w klasie energetycznej A++; pojemność bębna 8 kg; 15 programów suszenia w tym: Bawełna, Syntetyki, Mix, Wełna w koszu, Sport/Fitness, Super 40’, Ręczniki, Program czasowy ciepły, Koszule/Bluzy, Pierze, Dessous/Delikatne; Opcje dodatkowe: Mniej zagnieceń, Czas suszenia, Suszenie plus, Delikatne; ActiveAir Technology; System Sensitive Drying; AutoDry; System samoczyszczenia wymiennika ciepła; AntiVibration Design; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Zabezpieczenie przed dziećmi; Opóźnienie startu; Wyświetlacz LED; Przyciski TouchControl.

czytaj więcej

Opinie o pralce Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY88780PL

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)