Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY87781PL

Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY87781PL

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Bosch HomeProfessional WTY87781PL, ładowana od frontu w klasie energetycznej A++; pojemność bębna 8 kg; 14 programów suszenia: Bawełna, Syntetyki, Mix, Obuwie w koszu, Wełna w koszu, Pr. Czasowy Ciepły, Pr. Czasowy Zimny 30 min., Koszule/Bluzki, Pierze/Puch, Sport/Fitness, Super 40’, Jeans, Koce, Ręczniki; Opcje dodatkowe: Mniej zagnieceń, Opcje, Cel suszenia, Memory 1/Memory 2, Ustawienia podstawowe, Gotowe za; ActiveAir Technology; System Sensitive Drying; System samoczyszczenia wymiennika ciepła; AntiVibration Design; Podświetlany programator; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Oświetlenie bębna; Zabezpieczenie przed dziećmi; Opóźnienie startu; Wyświetlacz TFT; Przyciski TouchControl.
Parametry techniczne suszarki Bosch HomeProfessional
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wty87781pl?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Wty87781pl

Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY87781PL, to nowoczesne energooszczędne urządzenie do suszenia wypranych ubrań. Należy do grupy suszarek kondensacyjnych. Dzięki pompie ciepła i procesowi skraplania wody, podczas suszenia wilgoć z ubrań przetwarzana jest w parę wodną, która automatycznie jest odprowadzona do specjalnego pojemnika i gromadzi się tam pod postacią wody. Dzięki temu urządzenie nie wymaga podłączania do kanalizacji czy wentylacji. Zbiornik na skondensowaną wodę umieszczony jest po lewej stronie panelu obsługi i wymaga regularnego opróżniania po każdym suszeniu.

Suszarka Bosch, to urządzenie wolnostojące w kolorze białym ładowane od przodu. Posiada przeszklone drzwiczki otwierane na prawo (z możliwością zmiany kierunku otwierania), umożliwiające obserwację tego, co dzieje się wewnątrz urządzenia. Z racji tego, iż drzwi są duże załadunek do bębna nawet dużych rzeczy nie stanowi problemu. W otworze wsadowym suszarki zainstalowany jest dwuczęściowy filtr, który wychwytuje drobne elementy tkanin np. nitki, kłaczki itp. Filtr ten należy czyścić po każdym suszeniu. Innowacyjna obudowa AntiVibration Design zapewnia komfort użytkowania suszarki. Specjalne wytłoczenia na ściankach obudowy redukują drgania i hałas nawet przy najwyższej prędkości wirowania.

Suszarka Bosch HomeProfessional WTY87781PL posiada duży bęben, do którego można załadować jednorazowo nawet 8 kg ubrań. Dodatkowo bęben jest podświetlany – po otwarciu suszarki zapala się wewnątrz światło, więc wyjmując pranie nie można przeoczyć nawet najmniejszej rzeczy np. skarpetki. Bęben wykonany jest ze stali szlachetnej w technologii Sensitive Drying. Specjalna wewnętrzna struktura z łagodnymi zabierakami chroni tkaniny podczas suszenia. Praca suszarki dostosowywana jest do rodzaju załadunku. Strumień powietrza utrzymywany jest na stałym poziomie, temperatura regulowana jest sensorowo, a funkcja „Mniej zagnieceń” czuwa, by tkaniny nie zostały pogniecione. Sensor AutoDry (czujnik wilgotności) ustala odpowiedni czas suszenia, zapobiegając przegrzewaniu urządzenia i przesuszeniu ubrań. Suszarka sama rozpoznaje, kiedy pranie jest suche i kończy program redukując tym samym zużycie energii do niezbędnego minimum.

W trosce o oszczędność energii w suszarce kondensacyjnej Bosch WTY87781PL zastosowano samoczyszczący się wymiennik ciepła i technologię ActiveAir Technology. Za chłodzenie wnętrza suszarki odpowiada pompa ciepła. Dzięki niej suszarka chłodzi parę w jej wnętrzu powietrzem z zewnątrz (w ten sposób urządzenie zużywa mniej energii) – woda skrapla się i spływa do pojemnika na skondensowaną wodę po wymienniku ciepła, zostawiając na nim zanieczyszczenia z włókien tkanin. Suszarka posiada samoczyszczący się wymiennik ciepła, który sam się przepłukuje podczas każdego cyklu suszenia.

Obsługa suszarki Bosch WTY87781PL jest bardzo prosta i odbywa się przy pomocy wygodnego podświetlanego pokrętła oraz sensorowego panelu TouchControl. Wyboru odpowiedniego programu suszenia dokonuje się obracając pokrętło programatora w prawo lub lewo, a naciśnięcie przycisku po środku pokrętła włącza/wyłącza urządzenie. Informacja o wybranym programie suszenia pojawia się na dużym wyświetlaczu TFT. Po prawej stronie panelu sterowania znajduje się przycisk Start/Pauza umożliwiający rozpoczęcie lub zatrzymanie wybranego programu suszenia, np. w celu doładowania odzieży do bębna.

Na wyświetlaczu widoczne są informacje dotyczące przebiegu programu, wybranych funkcji dodatkowych, zabezpieczenia przed dziećmi. Intuicyjne przyciski TouchControl pozwalają za pomocą dotyku dokonać w łatwy sposób ustawień dodatkowych:

• Mniej zagnieceń – poprzez łagodne ruchy bębna i delikatne przemieszczanie prania ubrania mniej się gniotą,

• Opcje – funkcja umożliwia włączenie jednej z dostępnych dla wybranego programu opcji: Obroty wirowania (prędkość wirowania), Stopień dosuszenia (zwiększenie rezultatów suszenia), Niskie temperatury (zredukowania temperatury suszenia dla tkanin delikatnych i wydłużenie czasu suszenia),

• Cel suszenia – możliwość wyboru jednego z trybów suszenia: Bardzo suche, Do szafy, Do prasowania,

• Memory 1/Memory2 – możliwość zapisania i wybrania dwóch indywidualnych, najczęściej używanych ustawień programowych,

• Gotowe za 24h – funkcja umożliwia na indywidualne ustalenie czasu zakończenia suszenia w dowolnie wybranym momencie (do 24 godzin),

• Ustawienia podstawowe – funkcja umożliwia wybór języka, głośności sygnału dźwiękowego, automatycznego wyłączania urządzenia.

Każda wprowadzona zmiana sygnalizowana jest na wyświetlaczu i poprzez sygnał dźwiękowy, jeśli nie został on wyłączony.

Suszarka Bosch HomeProfessional WTY87781PL posiada 14 standardowych programów suszenia:

• Bawełna – program do suszenia tkanin bawełnianych i lnianych odpornych na wysoką temperaturę,

• Syntetyki – program do suszenia tkanin syntetycznych lub z włókien mieszanych,

• Mix – uniwersalny program umożliwiający suszenie bez uprzedniej segregacji,

• Obuwie w koszu – program umożliwiający suszenie obuwia umieszczonego w specjalnym koszu zapobiegającym obijaniu się butów o ściany bębna,

• Wełna w koszu – program przeznaczony do suszenia delikatnych tkanin wełnianych przy użyciu specjalnego kosza montowanego wewnątrz bębna,

• Pr. Czasowy Ciepły – program do dosuszania lub suszenia wstępnie podsuszonych ubrań lub pojedynczych sztuk odzieży,

• Pr. Czasowy Zimny – program przeznaczony do odświeżania lub wietrzenia wszystkich rodzajów mało noszonych tkanin,

• Koszule/Bluzki – program do suszenia tekstyliów, np. koszul, który minimalizuje zagniecenia, pozostawia tkaniny lekko wilgotne, aby łatwiej było je prasować,

• Pierze/Puch – program do suszenia ubrań (np. kurtek) lub pościeli puchowej,

• Sport/Fitness – specjalny program do suszenia odzieży sportowej z mikrowłókien,

• Super 40 – program do szybkiego suszenia różnych tkanin,

• Jeans – specjalny program do suszenia dżinsów,

• Koce – program do suszenia rzeczy dużych, np. kocy (poza puchowymi),

• Ręczniki – program do suszenia tkanin frotte np. ręczników, szlafroków.

Zakończenie każdego z wybranych programów suszenia sygnalizowane jest poprzez sygnał akustyczny.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w suszarce Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY87781PL zastosowano blokadę przycisków na panelu sterowania, uniemożliwiającą zmianę ustawień suszarki oraz blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi urządzenia.

Parametry techniczne pralki Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY87781PL

Roczne zużycie energii (kWh/rok)232
Roczne zużycie wody (litry/rok)-
Wysokość (mm)842
Szerokość (mm)597
Głębokość (mm)634
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)-
Efektywność wirowania-
Poziom hałasu podczas prania (dB)suszenie 64
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)-

Wyposażenie pralki Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY87781PL

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoNie
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wty87781pl?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY87781PL

Suszarka Bosch EcoLogixx 8 selfCleaning Condenser WTB66211PL

Suszarka Bosch EcoLogixx 8 selfCleaning Condenser WTB66211PL

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A++, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Bosch EcoLogixx 8 WTB66211PL, ładowana od frontu w klasie energetycznej A++; pojemność bębna 8 kg; 15 programów suszenia w tym: Bawełna, Syntetyki, Mix, Wełna w koszu, Sport/Fitness, Super 40’, Ręczniki, Program czasowy ciepły, Koszule/Bluzy, Pierze, Dessous/Delikatne; Opcje dodatkowe: Mniej zagnieceń, Czas suszenia, Suszenie plus, Delikatne; ActiveAir Technology; System Sensitive Drying; AutoDry; System samoczyszczenia wymiennika ciepła; AntiVibration Design; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Zabezpieczenie przed dziećmi; Opóźnienie startu; Wyświetlacz LED; Przyciski TouchControl.

czytaj więcej
Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY88780PL

Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY88780PL

Suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A++, Pralki duże (powyżej 6 kg), , Pralki w kolorze białym

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Bosch HomeProfessional WTY88780PL, ładowana od frontu w klasie energetycznej A++; pojemność bębna 8 kg; 14 programów suszenia: Bawełna, Syntetyki, Mix, Delikatne, Wełna, Ciepły 30 min., Ciepły 60 min., Zimny 30 min., Ręczniki, Koce, Super 40’, Sport, Pierze, Koszule; ActiveAir Technology; System Sensitive Drying; Funkcja VarioPerfect; System samoczyszczenia kondensatora; Podświetlany programator; Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu; Oświetlenie bębna; AntiVibration Design; Zabezpieczenie przed dziećmi; Opóźnienie startu; Wyświetlacz TFT; Przyciski TouchControl.

czytaj więcej

Opinie o pralce Suszarka Bosch HomeProfessional selfCleaning condenser WTY87781PL

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)