Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU o szerokości 60cm, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; wsad pralki 7 kg, wsad suszarki 4 kg; maksymalna prędkość wirowania 1400 obr./min.; wiele programów prania w tym: Bawełna, Łatwe prasowanie, Mix, Szybki 15 min, Delikatne/Jedwabne, Odzież sportowa, Wełna; Programy suszenia: Intensywne, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Suszenie, Quick (Szybkie), Water Plus (Woda Plus), Start/Doładowanie; System 3D Aqua Spar, AutoDry, Czyszczenie bębna, Aqua Stop, Automatyka wagowa, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Bęben Vario Soft; Duży wyświetlacz LED.
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wvh28340eu?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Wvh28340eu

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU jest to nowoczesne, wysokiej jakości urządzenie, które łączy w sobie funkcje pralki i suszarki. Jest to funkcjonalny model zapewniający efektywność prania przy ekonomicznym zużyciu wody i energii.

Bosch WVH28340EU, to urządzenie wolnostojące w klasycznym kolorze białym. Posiada wygodne duże drzwi o średnicy 32cm, szeroko otwierające się na lewo, aż do kąta 180 stopni, co znacznie ułatwia umieszczanie we wnętrzu pralki dużych rzeczy, takich jak kurtka czy pled. Jest to model, w którym załadunek odbywa się od przodu, dzięki czemu można pralko-suszarkę zainstalować w gotowej zabudowie, na przykład w kuchni.

Po lewej stronie panelu sterowania znajduje się szuflada dozownika posiadająca trzy komory: na środki piorące, na środki do zmiękczania wody, krochmal, wywabiacze plam czy wybielacze.

W środkowej części panelu znajduje się duży wyświetlacz LED z czułymi sensorowymi przyciskami, za pomocą których można zmieniać temperaturę, prędkość (intensywność) wirowania, opóźnić rozpoczęcie prania oraz uruchomić dodatkowe opcje – Suszenie, Woda plus i Szybkie.

Po prawej stronie panelu sterowania umieszczone jest pokrętło programatora, za pomocą którego dokonuje się wyboru programu prania oraz włączenia/wyłączenia pralko-suszarki. Obok pokrętła programatora, znajduje się przycisk Start/Doładowanie umożliwiający rozpoczęcie lub zatrzymanie wybranego programu prania lub suszenia.

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU posiada duży i pojemny bęben, do którego można załadować 8kg ubrań przeznaczonych do prania i maksymalnie 4kg ubrań przeznaczonych do suszenia. Duży bęben zapewnia nie tylko większą ładowność, ale także większą ochronę tkanin, dzięki zastosowaniu w modelu Bosch WVH28340EU innowacyjnej konstrukcji bębna VarioSoft wzorowanej na kropli wody. Technologia VarioSoft oraz dodatkowe asymetryczne zabieraki umożliwiają bezpieczne i skuteczne pranie tkanin zarówno delikatnych, jak i silnie zabrudzonych. Odpowiednie ruchy bębna w lewo lub w prawo powodują, że tkaniny delikatne stykają się z płaską stroną kropelkowej struktury i łagodną stroną zabieraków, a tkaniny grubsze i bardziej zabrudzone trafiają na stromą stronę kropelek i zabieraków, co powoduje, że woda uderza w nie z większą siłą, a tym samym pranie jest bardziej intensywnie.

Na efektywność prania wpływa również zastosowany w urządzeniu Bosch WVH28340EU system 3D AquaSpar. Jest to system działający 3-fazowo. Po pierwsze, pranie w bębnie jest równomiernie zraszane poprzez asymetryczne zabieraki. Po drugie, proces ten jest przyspieszany dodatkowo przez kaskadowy natrysk wody. Po trzecie, do równomiernego nawilżania przyczynia się także perforowana ścianka tylna bębna. W ten sposób pranie zostaje równomierne i jednocześnie intensywnie nawilżone.

W trosce o oszczędność wody, energii i środków piorących model Bosch WVH28340EU został wyposażony w system automatyki wagowej. Jest to system, który ocenia wagę włożonej do pralki odzieży, a następnie w zależności od tej wagi dobiera odpowiednią ilość potrzebnej wody i środków piorących – przy mniejszym załadunku zużycie wody redukowane jest do niezbędnego minimum, co pozwala na szybsze jej podgrzanie, skrócenie czasu prania i w efekcie mniejsze zużycie energii.

W celu uniknięcia efektu tzw. „chodzenia pralki” i wyeliminowania hałasu podczas wirowania, pralko-suszarka Bosch została wyposażona w automatyczny system kontroli wyważenia wsadu. Kilkukrotne próby rozpoczęcia wirownia poprzez delikatne ruchy bębna powodują równomierne rozłożenie prania w bębnie. W przypadku, gdy pranie nie zostanie rozłożone równomiernie, to ze względów bezpieczeństwa system automatycznie zmniejszy obroty wirowania lub anuluje wirowanie, jeśli prawidłowe rozłożenie prania w bębnie nie jest w ogóle możliwe.

Model Bosch WVH28340EU posiada 9 standardowych programów prania oraz 2 standardowe programy suszenia:

• Bawełna – program umożliwia pranie tkanin bawełnianych i lnianych odpornych na wysoką temperaturę wody,

• Bawełna + Pranie wstępne – program przeznaczony do intensywnego prania bardzo mocno zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych, poprzedzony praniem wstępnym,

• Bawełna – eko – długotrwały program z ekonomicznym zużyciem energii, służy do prania tkanin bawełnianych i lnianych,

• Tkaniny łatwe do prania i prasowania – program do prania tkanin z włókien syntetycznych i mieszanych, ubrania są łagodnie odwirowywane, przez co są pozbawione zagnieceń, aby ułatwić prasowanie,

• Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych,

• Super szybkie 15’/Pranie i suszenie 60’ – szybki program przeznaczony do prania niewielkiej ilości lekko zabrudzonej odzieży, w którym cykl prania trwa 15 minut, a przy wyborze opcji Suszenie cały cykl obejmujący pranie i suszenie trwa 60 minut,

• Delikatne/Jedwabne – program przeznaczony do prania bardzo delikatnych tkanin z jedwabiu, satyny, syntetyków lub włókien mieszanych (jedwabna bielizna, apaszki itp.),

• Odzież sportowa – specjalny program do prania odzieży sportowej wykonanej z materiałów syntetycznych,

• Wełna – delikatny program przeznaczony do prania odzieży wełnianej oraz tej ze znaczną domieszką wełny, zapobiegający jej kurczeniu się. Podczas prania następują dłuższe przerwy pracy bębna, co umożliwia pozostawanie tkanin w roztworze środka piorącego, dzięki temu pranie przebiega bardzo łagodnie i zapobiega niszczeniu odzieży. Program przeznaczony również do prania ręcznego,

• Intensywne suszenie – program przeznaczony do suszenia tkanin bawełnianych i kolorowych, gdzie czas suszenia jest automatycznie dostosowany do wagi wsadu, w celu takiego wysuszenia, które pozwoli od razu po praniu włożyć ubrania do szafy,

• Delikatne suszenie – program wskazany dla tkanin, które będą prasowane, suszenie odbywa się w niskich temperaturach tak, aby tkaniny były lekko wilgotne, co ułatwia prasowanie.

Ponadto pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU umożliwia wykonanie niezależnych od całościowego procesu prania czynności: płukania, wirowania i odpompowywania wody.

Oprócz programów standardowych w pralko-suszarce dostępne są opcje dodatkowe z możliwością indywidualnych ustawień:

• Suszenie – z możliwością wyboru trybu: „Do włożenia do szafy” (tryb przeznaczony dla często noszonej odzieży, po zastosowaniu tego trybu, ubrania nadają się od razu do założenia lub schowania do szafy), „Dodatkowe suszenie” (tryb przeznaczony dla rzadko noszonej odzieży, suszenie jest bardzo mocne, aby zapobiec stęchnięciu odzieży przy dużej wilgotności powietrza) lub ustawienie własnego czasu suszenia. Dzięki systemowi AutoDry pralko-suszarka kontroluje poziom wilgoci ubrań i automatycznie się zatrzymuje, gdy tkaniny osiągną żądany poziom wysuszenia.

• Woda Plus – w czasie płukania pralka pobiera o dwa litry wody więcej, co pozwala na lepsze wypłukanie z odzieży resztek detergentu – jest to niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę,

• Szybki – krótki, 15-minutowy program do prania, odświeżania ubrań lekko zabrudzonych, do pralki można załadować maksymalnie 2kg odzieży.

Urządzenie Bosch WVH28340EU wyposażone jest w specjalny program do czyszczenia bębna z nagromadzonych bakterii oraz usuwania osadu i kłaczków, bez lub z użyciem detergentów. Specjalne czyszczenie bębna może się odbywać w temperaturze 90 st. C lub 40 st. C. Podczas cyklu płukania zimną wodą usuwane są kłaczki nagromadzone w czasie suszenia.

Pralko-suszarka wyposażona jest w funkcję programowania czasu startu do 24 godzin. Funkcja umożliwia ustawienie godziny, o której rozpocznie się pranie. W ten sposób można zaplanować pranie tak, by było gotowe np. tuż po przyjściu z pracy. Zakończenie prania każdorazowo sygnalizowane jest dźwiękiem.

W trosce o bezpieczeństwo w pralko-suszarce Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU zastosowano szereg zabezpieczeń. Aqua Stop, to zabezpieczenie przed zalaniem, na które składa się blokada otwarcia drzwi w czasie prania, mocny testowany pod ciśnieniem wąż i automatyczne wypompowanie wody w razie spadku poziomu wody wewnątrz pralki. System kontroli piany, który rozpoznaje zbyt dużą ilość piany i uruchamia dodatkowe płukanie. Wskaźnik przedozowania, który sygnalizuje na wyświetlaczu ewentualne przedozowanie środka piorącego. Zabezpieczenie przed dziećmi, czyli blokada przycisków na panelu sterowania powstrzymująca dzieci przed bawieniem się włączaniem/wyłączaniem pralki lub zmianą parametrów prania, a także specjalny system chroniący układ elektryczny przed skokami napięcia.

Parametry techniczne pralki Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU

Roczne zużycie energii (kWh/rok)1134 (pranie 244)
Roczne zużycie wody (litry/rok)17800 (pranie 10 800)
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)590
Maksymalna waga wsadu (kg)7 pranie / 4 suszenie
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)52
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)71

Wyposażenie pralki Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wvh28340eu?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU

Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU

Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU

Pralko-suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU o szerokości 60cm, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; wsad pralki 7 kg, wsad suszarki 4 kg; maksymalna prędkość wirowania 1400 obr./min.; 9 programów prania: Bawełna, Bawełna Eco, PowerWash 60’, Syntetyki, Mix, Delikatne/Jedwabne, Wełna, Super krótki 15’, Bardzo Delikatne; Programy suszenia: Intensywne suszenie, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Pranie wstępne, Dodatkowe płukanie, Mniej zagnieceń, Intensywne; Przycisk Start/Dokładanie; Technologia AirCondensation; System 3D-AquaSpar, AquaSecure, Auto Suszenie, Czyszczenie bębna, Automatyka wagowa, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Duży wyświetlacz LED, Przyciski TouchControl.

czytaj więcej
Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU

Pralko-suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU o szerokości 60cm, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; wsad pralki 7 kg, wsad suszarki 4 kg; maksymalna prędkość wirowania 1400 obr./min.; 10 programów prania: Bawełna, Bawełna Eco, AntyAlergia, PowerWash 60’, Syntetyki, Mix, Delikatne/Jedwabne, Wełna, Super krótki 15’, Odświeżanie; Programy suszenia: Intensywne suszenie, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Pranie wstępne, Dodatkowe płukanie, Mniej zagnieceń, Intensywne; Przycisk Start/Dokładanie; Technologia AirCondensation; System 3D-AquaSpar, AquaSecure, AutoDry, Czyszczenie bębna, Automatyka wagowa, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Bęben VarioSoft; Duży wyświetlacz LED, Przyciski TouchControl.

czytaj więcej

Opinie o pralce Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)