Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU o szerokości 60cm, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; wsad pralki 7 kg, wsad suszarki 4 kg; maksymalna prędkość wirowania 1400 obr./min.; 10 programów prania: Bawełna, Bawełna Eco, AntyAlergia, PowerWash 60’, Syntetyki, Mix, Delikatne/Jedwabne, Wełna, Super krótki 15’, Odświeżanie; Programy suszenia: Intensywne suszenie, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Pranie wstępne, Dodatkowe płukanie, Mniej zagnieceń, Intensywne; Przycisk Start/Dokładanie; Technologia AirCondensation; System 3D-AquaSpar, AquaSecure, AutoDry, Czyszczenie bębna, Automatyka wagowa, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Bęben VarioSoft; Duży wyświetlacz LED, Przyciski TouchControl.
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wvh28421eu?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Wvh28421eu

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU jest to praktyczne urządzenie 2 w 1, dające możliwość wyboru pomiędzy tradycyjnymi programami prania a funkcją suszenia i odświeżania.

Bosch WVH28421EU, to urządzenie wolnostojące, ładowane od frontu w kolorze białym bez możliwości zdemontowania blatu. Posiada duże przeszklone drzwi o średnicy 32cm, które ułatwiają nadzorowanie postępów prania. Drzwi otwierają się szeroko na lewą stronę, aż do kąta 165 stopni, co sprawia, że nie uderzają podczas otwierania w obudowę, a jednocześnie ułatwiają bezproblemowe umieszczanie we wnętrzu pralki dużych rzeczy.

Urządzenie jest intuicyjne i proste w obsłudze. Duży wyświetlacz LED umiejscowiony w centralnej części panelu obsługi pozwala na szybką i dokładną kontrolę przebiegu cyklu prania i suszenia, ponieważ wyświetlane są na nim wszystkie informacje dotyczące pracy urządzenia, na przykład temperatura, prędkość wirowania, czas suszenia, opóźnienie startu, blokada przed dziećmi oraz przebieg wybranego programu. Ustawień tych dokonuje się między innymi za pomocą czułych sensorowych przycisków. Przyciski TouchControl umożliwiają również wybór funkcji dodatkowych: Pranie wstępne, Płukanie dodatkowe, Mniej zagnieceń, Intensywnie. Wybranie funkcji dodatkowej (jednej lub kilku) każdorazowo potwierdzane jest sygnałem dźwiękowym i jest sygnalizowane poprzez zaświecenie się lampki przycisku.

Wyboru programu prania lub suszenia oraz włączenia/wyłączenia pralko-suszarki dokonuje się za pomocą pokrętła programatora umieszczonego po prawej stronie wyświetlacza. Obok pokrętła programatora, znajduje się przycisk Start/Dokładanie umożliwiający rozpoczęcie lub zatrzymanie wybranego programu prania w celu np. dołożenia dodatkowego prania. Nie jest możliwe użycie funkcji Doładowanie podczas przebiegu suszenia.

Po lewej stronie panelu obsługi znajduje się szuflada dozownika z trzema komorami: na środek do prania wstępnego (Komora I), na środek piorący do prania głównego, środek do zmiękczania wody, odplamiacz (Komora II) oraz płyn do płukania tkanin (Komora środkowa).

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU jest odpowiednia do prania każdego rodzaju tkanin, zarówno delikatnych, jak i grubszych, bardziej zabrudzonych. Umożliwia to duży i pojemny bęben (możliwość załadunku 7kg ubrań przeznaczonych do prania i maksymalnie 4kg ubrań przeznaczonych do suszenia) o innowacyjnej konstrukcji VarioSoft, wzorowanej na kropli wody. W czasie prania poprzez obroty bębna w lewą lub prawą stronę tkaniny delikatne natrafiają na płaską stronę kropelkowej struktury i łagodną stronę zabieraków, a tkaniny grubsze i bardziej zabrudzone trafiają na stromą stronę kropelek i zabieraków, co powoduje, że woda uderza w nie z większą siłą, a tym samym pranie jest bardziej intensywnie.

Zastosowana w modelu Bosch WVH28421EU automatyka wagowa umożliwia efektywne i oszczędne pranie niezależnie od ilości załadunku. Pralka automatycznie określa wielkość wsadu i dostosowuje do niego ilość pobieranej wody, czyli jeśli załadunek jest niepełny, urządzenie automatycznie pobierze mniejszą ilość wody oraz energii elektrycznej.

Na efektywność prania wpływa również zastosowany w pralko-suszarce Bosch WVH28421EU system zraszania 3D AquaSpar. Rozprowadza on wodę wewnątrz bębna równomiernie, aż w trzech różnych kierunkach, przez asymetryczne zabieraki, kaskadowy natrysk wody i perforowaną ściankę tylną bębna. W ten sposób pranie jest intensywnie nawilżone, a środek piorący efektywnie rozprowadzony.

W trosce o oszczędność wody w pralko-suszarce Bosch WVH28421EU zastosowano innowacyjne rozwiązanie, jakim jest technologia AirCondensation. Polega na wykorzystaniu zimnego powietrza z zewnątrz (a nie wody) do ochłodzenia gorącej pary powstałej podczas suszenia.

Elektroniczny system wyważania wsadu zapewnia równomierne rozłożenie wsadu w bębnie, dzięki czemu pralka optymalnie dobiera prędkość wirowania. W przypadku, gdy pranie nie jest rozłożone równomiernie, to system automatycznie zmniejszy obroty wirowania lub anuluje wirowanie, jeśli prawidłowe rozłożenie prania w bębnie nie jest w ogóle możliwe. Takie rozwiązanie zapewnia stabilność urządzenia oraz eliminuje hałas podczas wirowania.

Urządzenie zostało stworzone z myślą o osobach skłonnych do alergii. Dzięki programowi AntyAlergiaPlus pranie odbywa się w higienicznych warunkach przy zwiększonej ilość wody i temperaturze podwyższonej do 60°C. Dodatkowe i intensywne płukanie maksymalne wypłukanie substancji piorącej z ubrań, której pozostałości są jedną z najczęstszych przyczyn alergii skórnych.

Model Bosch WVH28421EU posiada 10 standardowych programów prania, w tym 1 program parowy oraz 2 standardowe programy suszenia:

• Bawełna – podstawowy program przeznaczony do prania tkanin bawełnianych i lnianych odpornych na wysoką temperaturę wody (do 90 st. C),

• Bawełna Eco – długotrwały program do prania tkanin bawełnianych i lnianych przeprowadzany przy zmniejszonym zużyciu energii,

• AntyAlergia – specjalny program do prania tkanin przeznaczonych dla małych dzieci lub osób o wrażliwej skórze przeprowadzany przy wyższym poziomie wody w temperaturze 60 st. C z dodatkowym płukaniem,

• PowerWash 60’ – 60–minutowy program przeznaczony do intensywnego prania nawet mocno zabrudzonej odzieży,

• Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych,

• Super krótki 15’ – krótki 15-minutowy program przeznaczony do prania niewielkiej ilości lekko zabrudzonej odzieży,

• Delikatne/Jedwabne – specjalny program przeznaczony do prania delikatnych materiałów w temperaturze do 40 st. C przy niskich obrotach i krótkim wirowaniu,

• Syntetyki – program do prania tkanin syntetycznych w temperaturze 60 st. C,

• Wełna – program do prania ręcznego, odbywa się w niskiej temperaturze, przy delikatnych ruchach bębna i łagodnym wirowaniu, zapobiega filcowaniu się wełny,

• Odświeżanie – program przeznaczony dla ubrań, które nie wymagają prania, ale straciły świeżość, np. po pobycie w zadymionym pomieszczeniu lub długo wisiały w szafie, para eliminuje wszelkie nieprzyjemne zapachy, np. dymu papierosowego. Program przeznaczony również do chemicznego czyszczenia rzeczy, które nie mogą być prane w pralkach automatycznych.

• Intensywne suszenie – program przeznaczony do suszenia tkanin bawełnianych i kolorowych odpornych na wysokie temperatury suszenia,

• Delikatne suszenie – program przeznaczony do suszenia tkanin delikatnych (np. bielizny), odbywa się w niskich temperaturach.

Dla każdego z powyższych programów ustawiony jest tryb suszenia „do szafy”, w którym czas suszenia jest automatycznie dostosowany do wagi wsadu, co pozwala od razu po suszeniu włożyć ubrania do szafy. Możliwe jest ustawienie trybu „ekstra suche pranie” lub wybrać własny czas suszenia za pomocą przycisku Suszenie. Dzięki systemowi AutoDry pralko-suszarka kontroluje poziom wilgoci ubrań i automatycznie się zatrzymuje, gdy tkaniny osiągną żądany poziom wysuszenia.

Ponadto pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU niezależnie od standardowych programów umożliwia wykonanie niezależnych czynności: płukania, wirowania i odpompowywania wody.

Oprócz programów standardowych w pralko-suszarce dostępne są funkcje dodatkowe:

• Pranie wstępne – dodatkowy cykl stosowany do prania tkanin mocno zabrudzonych w 30°C, po zakończeniu prania wstępnego następuje pranie zasadnicze,

• Płukanie dodatkowe – funkcja umożliwiająca uruchomienie dodatkowego cykl płukania, który m.in. eliminuje z ubrań resztki detergentu,

• Mniej zagnieceń – funkcja uruchamia delikatne wirowanie, podczas którego ubrania są luźno rozkładane w bębnie, aby nie tworzyły się mocne zagniecenia, ponadto ubrania pozostają lekko wilgotne, aby ułatwić prasowanie lub rozwieszanie np. koszul,

• Intensywnie – opcja przeznaczona do intensywnego prania bardzo zabrudzonych ubrań bawełnianych/kolorowych, wybranie opcji powoduje przedłużenie czasu prania.

Urządzenie Bosch WVH28421EU wyposażone jest w specjalny program do czyszczenia bębna z nagromadzonych bakterii, osadu i wszelkich włókien. Specjalne antybakteryjne czyszczenie bębna może się odbywać w temperaturze 90 st. C bez użycia środka piorącego lub w temperaturze 40 st. C z zastosowaniem specjalnego środka antybakteryjnego. Podczas cyklu płukania zimną wodą usuwane włókna nagromadzone w czasie suszenia.

Dzięki funkcji opóźnienia czasu startu urządzenie można zaprogramować tak, aby rozpoczęło pranie lub suszenie z opóźnieniem, które może wynosić nawet do 24 godzin. Zakończenie prania każdorazowo sygnalizowane jest dźwiękiem.

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU wyposażona jest w szereg blokad zwiększających bezpieczeństwo użytkowania. Funkcja Aqua Stop chroni przed zalaniem zarówno w przypadku uszkodzenia węża, awarii zasilania, jak i nieszczelności wewnątrz pralki. Zabezpieczenie przeciwwypływowe typu Aqua Secure, aktywnie zabezpiecza przed niekontrolowanym wypływem wody. System kontroli piany sprawdza podczas całego cyklu prania czy w urządzeniu nie wytwarza się zbyt dużą ilość piany. W razie konieczności uruchamia dodatkowe płukanie. Wskaźnik przedozowania sygnalizuje na wyświetlaczu ewentualne przedozowanie środka piorącego. Zabezpieczenie przed dziećmi, czyli blokada przycisków na panelu sterowania oraz blokada przedwczesnego otwarcia drzwi.

Parametry techniczne pralki Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU

Roczne zużycie energii (kWh/rok)1134 (pranie 238)
Roczne zużycie wody (litry/rok)11400 (pranie 10 200)
Wysokość (mm)842
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)590
Maksymalna waga wsadu (kg)7 pranie / 4 suszenie
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniabd
Poziom hałasu podczas prania (dB)54
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)73

Wyposażenie pralki Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweTak
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wvh28421eu?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU

Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU

Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU

Pralko-suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Pralko-suszarka Bosch Logixx 7 Sensitive WVH28420EU o szerokości 60cm, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; wsad pralki 7 kg, wsad suszarki 4 kg; maksymalna prędkość wirowania 1400 obr./min.; 9 programów prania: Bawełna, Bawełna Eco, PowerWash 60’, Syntetyki, Mix, Delikatne/Jedwabne, Wełna, Super krótki 15’, Bardzo Delikatne; Programy suszenia: Intensywne suszenie, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Pranie wstępne, Dodatkowe płukanie, Mniej zagnieceń, Intensywne; Przycisk Start/Dokładanie; Technologia AirCondensation; System 3D-AquaSpar, AquaSecure, Auto Suszenie, Czyszczenie bębna, Automatyka wagowa, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Duży wyświetlacz LED, Przyciski TouchControl.

czytaj więcej
Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU

Pralko-suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Maxx 7/4 WVH28340EU o szerokości 60cm, ładowana od frontu w klasie energetycznej B; wsad pralki 7 kg, wsad suszarki 4 kg; maksymalna prędkość wirowania 1400 obr./min.; wiele programów prania w tym: Bawełna, Łatwe prasowanie, Mix, Szybki 15 min, Delikatne/Jedwabne, Odzież sportowa, Wełna; Programy suszenia: Intensywne, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Suszenie, Quick (Szybkie), Water Plus (Woda Plus), Start/Doładowanie; System 3D Aqua Spar, AutoDry, Czyszczenie bębna, Aqua Stop, Automatyka wagowa, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Bęben Vario Soft; Duży wyświetlacz LED.

czytaj więcej

Opinie o pralce Pralko-suszarka Bosch Wash+Dry Logixx 7/4 Steam WVH28421EU

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)