Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU o szerokości 60 cm, ładowana od frontu; wsad pralki 5 kg, wsad suszarki 2,5 kg; prędkość wirowania 400-1200 obr./min.; wiele programów prania w tym: Bawełna, Syntetyki, Jeans, Delikatne/Jedwab, Wełna, Bardzo Delikatne, Super krótki 15’, Mix, Sport/Fitness; Programy suszenia: Intensywne, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Pranie wstępne, Płukanie extra, Odplamianie, Cicha praca; Przycisk Start/Pauza; System AquaSpar, AutoDry, ActiveWater, AquaStop, AquaSecure, Automatyka wagowa, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Duży wyświetlacz LCD, Przyciski TouchControl.
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wvd24420eu?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Bosch Wvd24420eu

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU jest to wysokiej jakości praktyczne urządzenie, zapewniające wysoki komfort prania i suszenia.

Model Bosch WVD24420EU, to urządzenie wolnostojące z możliwością zabudowy pod blatem w kolorze białym. Należy do grupy pralek ładowanych od przodu. Drzwi o średnicy 30 cm otwierają się bardzo szeroko w lewą stronę o kąt 180 stopni, co pozwala na swobodne wkładanie i wyjmowanie z bębna dużych rzeczy np. kurtek, pościeli czy firan.

Wyboru programu prania oraz włączenia/wyłączenia pralko-suszarki dokonuje się za pomocą pokrętła programatora znajdującego się w prawej części panelu sterowania. Pokrętło nie obraca się podczas pracy wybranego programu.

Obok pokrętła programatora, znajduje się przycisk Start/Pauza, który służy do uruchamiania cyklu prania/suszenia. Użycie przycisku w trakcie trwania prania lub suszenia spowoduje zatrzymanie czynności urządzenia, wówczas możliwe jest np. doładowanie dodatkowych ubrań.

W centralnej części panelu znajduje się duży wyświetlacz LCD z czułymi przyciskami TouchControl, na którym widoczne są wszystkie ustawienia (np. temperatura, prędkość wirowania, czas suszenia, opóźnienie, blokada przed dziećmi) oraz przebieg wybranego programu.

Przyciski TouchControl, po lewej stronie wyświetlacza, umożliwiają w łatwy i szybki sposób wybór funkcji dodatkowych: Odplamianie, Pranie wstępne, Płukanie extra, Cicha praca. Wybranie funkcji dodatkowej (jednej lub kilku) potwierdzane jest sygnałem dźwiękowym i jest sygnalizowane poprzez zaświecenie się lampki przycisku.

Po lewej stronie panelu sterowania znajduje się szuflada dozownika z trzema komorami: na środek piorący do prania wstępnego i krochmalenia (Komora I), na środek piorący do prania głównego, zmiękczacz wody, środki wybielające lub usuwające plamy (Komora II) oraz komora na środki dodatkowe, np. płyn zmiękczający.

W celu racjonalnego i oszczędnego używania środków piorących pralko-suszarka posiada wskaźnik przedozowania. W przypadku użycia zbyt dużej ilości środka piorącego na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni komunikat.

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU wyposażona jest w system ActiveWater, który umożliwia najbardziej optymalne zużycie wody podczas prania. W zależności od wyboru programu prania i wielkości wsadu, pralka pobierze minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia, jak najbardziej efektywnego procesu prania. Im mniejsza ilość wody, tym mniejsza ilość energii zużytej na jej podgrzanie.

Do optymalizacji zużycia wody i energii służy również system automatyki wagowej. System rozpoznaje wielkość wsadu i dopasowuje do niego czas prania. Dzięki systemowi przy mniejszym załadunku pranie trwa krócej przy mniejszym zużyciu wody i jest mniej energochłonne.

Z myślą o zwiększeniu skuteczności i efektywności prania w modelu Bosch WVD24420EU zastosowano system AquaSpar, czyli tzw. zraszanie. Ubrania znajdujące się w bębnie pralki są dodatkowo zraszane od góry przez specjalne perforowane zabieraki, co przyspiesza proces ich intensywnego nawilżania.

Urządzenie posiada również automatyczny system kontroli wyważania wsadu. System ten „waży” pranie i odpowiednio rozkłada je wewnątrz bębna, by wyeliminować wibracje i hałas oraz zapewnić maksymalną stabilność urządzenia podczas wirowania. W sytuacji, gdy pranie rozłożone jest nierównomiernie, i intensywne wirowanie mogłoby uszkodzić pralkę, system automatycznie zmniejsza obroty wirowania lub w szczególnych sytuacjach anuluje wirowanie.

Model Bosch WVD24420EU posiada 10 standardowych programów prania oraz 2 standardowe programy suszenia:

• Bawełna – program umożliwia pranie w wysokich temperaturach tkanin bawełnianych i lnianych (np. pościel, ręczniki),

• Bawełna – eko – długotrwały program, służy do prania tkanin bawełnianych i lnianych przy jak najbardziej minimalnym zużyciu energii,

• Delikatne/Jedwabne – program przeznaczony do prania delikatnych tkanin z jedwabiu, satyny, syntetyków lub włókien mieszanych, zapewnia ochronę tkaninom delikatnym przy jednoczesnej – efektywnej pracy pralki. W trakcie prania w obniżonej temperaturze bęben wykonuje spokojne ruchy, a pralka kończy program z wodą,

• Wełna – delikatny program przeznaczony do prania odzieży wełnianej oraz ze znaczną domieszką wełny zapobiegający jej kurczeniu się, pranie przebiega bardzo łagodnie i nie niszczy odzieży. Program przeznaczony również do prania ręcznego,

• Syntetyki – program do prania tkanin z włókien syntetycznych i mieszanych, ubrania są łagodnie odwirowywane i pozbawione zagnieceń,

• Jeans – program przeznaczony do prania ciemnych ubrań w temperaturze 40 st. C, przy zmniejszonej prędkości wirowania,

• Mix – uniwersalny program umożliwiający łączne pranie tkanin z bawełny oraz tkanin z włókien syntetycznych, przeznaczony do prania ubrań przed pierwszym założeniem,

• Super 15’ – szybki program przeznaczony do prania niewielkiej ilości lekko zabrudzonej odzieży, w którym cykl prania trwa 15 minut,

• Sport/Fitness – program przeznaczony do prania ubrań sportowych, gwarantuje zachowanie specjalnej struktury sportowych tekstyliów, pranie odbywa się w bezpiecznej temperaturze 30-40 st. C, a dwie fazy płukania eliminują z materiału resztki detergentu,

• Bardzo delikatne – program do prania tkanin bardzo delikatnych w temperaturze 30 st. C,

• Intensywne suszenie – program przeznaczony do suszenia tkanin bawełnianych i kolorowych, maksymalna waga wsadu 2,5kg,

• Delikatne suszenie – program wskazany dla delikatnych tkanin, suszenie odbywa się w niskich temperaturach tak, aby tkaniny były lekko wilgotne, co ułatwia prasowanie, maksymalna ilość wsadu 1,5kg.

Ponadto pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU umożliwia wykonanie niezależnych od całościowego procesu prania czynności: płukania, wirowania i odpompowywania wody.

Podczas suszenia, dzięki systemowi AutoDry, pralko-suszarka kontroluje poziom wilgoci ubrań i automatycznie się zatrzymuje, gdy tkaniny osiągną żądany poziom wysuszenia. Czas suszenia jest modyfikowany zgodnie z ilością wsadu i typem prania. Podczas cyklu suszenia, pozostały czas jest ciągle aktualizowany na wyświetlaczu.

Oprócz programów standardowych w pralko-suszarce dostępne są opcje dodatkowe z możliwością indywidualnych ustawień:

• Odplamianie – wybranie opcji powoduje przedłużenie czasu prania o tyle, żeby uprać intensywnie bardzo zabrudzone tkaniny, przeznaczony do rzeczy bawełnianych/kolorowych,

• Pranie wstępne – przeznaczone jest do rzeczy brudnych, trudnych do uprania, np. bawełna czy len, maksymalna temperatura prania wstępnego wynosi 30°C,

• Płukanie extra – dodatkowe płukanie, jest szczególnie przydatne w przypadku prania w wodzie o wysokiej twardości, dodatkowe płukanie eliminuje z materiału resztki detergentu, co jest ważne dla alergików i małych dzieci,

• Cicha praca – specjalny tryb do prania w nocy, sygnał dźwiękowy jest wówczas wyłączony, a prędkość wirowania jest ograniczona w celu zmniejszenia hałasu i wibracji.

Pralko-suszarka wyposażona jest w funkcję opóźnienia startu, czyli czas rozpoczęcia prania można przesunąć nawet do 24 godz. (z opcją, co 1 godzinę). Funkcja umożliwia przygotowanie prania i nastawienie pralki tak, aby włączyła się w dogodnie wybranym momencie. Zakończenie prania każdorazowo sygnalizowane jest dźwiękiem.

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU, to urządzenie chroniące przed zalaniem mieszkania. System AquaSecure aktywnie zabezpiecza przed niekontrolowanym wypływem wody. Z kolei system Aqua Stop automatyczne odcina dopływ wody bezpośrednio przy kranie, chroni przed wydostaniem się wody na zewnątrz urządzenia oraz przed wyciekiem wody z przyłącza (np. na skutek pęknięcia węża doprowadzającego wodę).

Urządzenie posiada również system kontroli piany, który uruchamia dodatkowe płukanie, gdy wewnątrz pralki powstanie zbyt duża ilość piany. Jednocześnie na panelu sterowania pojawia się odpowiedni komunikat. W celu zabezpieczenia urządzenia przed dziećmi zastosowano blokadę otwarcia drzwi i blokadę przycisków na panelu.

Parametry techniczne pralki Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU

Roczne zużycie energii (kWh/rok)912 (pranie 180)
Roczne zużycie wody (litry/rok)21 200 (pranie 9 000)
Wysokość (mm)860
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)560
Maksymalna waga wsadu (kg)5 pranie / 2,5 suszenie
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)62
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)75

Wyposażenie pralki Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Bosch Wvd24420eu?

Bosch – niemieckie pralki

W 1886 roku Robert Bosch założył w Stuttgarcie „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Dzisiaj to globalny gigant zatrudniający kilkaset tysięcy osób, posiadający ponad 300 różnych spółek i kilkanaście tysięcy zakładów serwisowych na całym świecie. Aktualnie Bosch jest producentem części i komponentów motoryzacyjnych, produktów gospodarstwa domowego, elementów wyposażenia budynków i automatyki przemysłowej. Produkty Bosch od zawsze kojarzą nam się z bardzo wysoką jakością. Słowa twórcy przedsiębiorstwa: „lepiej stracić pieniądze niż zaufanie" są aktualne do dzisiaj.

czytaj więcej

Pralki podobne do Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU

Pralko-suszarki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna poniżej A, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24520EU o szerokości 60 cm, ładowana od frontu; wsad pralki 5 kg, wsad suszarki 2,5 kg; prędkość wirowania 400-1200 obr./min.; 10 programów prania: Bawełna, Bawełna Eco, Delikatne/Jedwab, Wełna, Syntetyki, Ciemne syntetyki, Sport/Fitness, Super krótki, Mix, Bardzo delikatne; 2 programy suszenia: Intensywne, Delikatne suszenie; Funkcje dodatkowe: Pranie wstępne, Płukanie extra, Odplamianie, Ochrona przed zagnieceniami; Przycisk Start/Pauza; System AquaSpar, Auto Suszenie, Automatyka wagowa, Wskaźnik załadunku, System kontroli piany, Wskaźnik przedozowania, Kontrola wyważenia, Zabezpieczenie przed zalaniem, Zabezpieczenie przed dziećmi, Opóźnienie startu; Duży wyświetlacz LCD, Przyciski TouchControl.

czytaj więcej

Opinie o pralce Pralko-suszarka Bosch Maxx 5 WVD24420EU

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)