Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWSP 63213 P, 6-th Sense Colour

Pralka WHIRLPOOL AWSP 63213 P, 6-th Sense Colour

SLIM (wąska), ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWSP 63213 P, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++, z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 15’, Wełna/Pranie ręczne, opcje Kolorowe 15°; bez zagnieceń, Clean+, Rapid; duży wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awsp 63213 p, 6-th sense colour?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awsp 63213 p, 6-th sense colour

Pralka WHIRLPOOL AWSP 63213 P to nie tylko jeden z najnowocześniejszych modeli, dostępnych obecnie na rynku, ale jednocześnie urządzenie niezwykle funkcjonalne, wyposażone w 18 programów. AWSP 63213 P jest pralką nieskomplikowaną w obsłudze, a jednocześnie zapewnia możliwość prania każdego rodzaju odzieży dzięki czytelnie opracowanym, zaawansowanym technologicznie programom i opcjom dodatkowym. Co więcej, model WHIRLPOOL AWSP 63213 P to urządzenie energooszczędne – efektywność energetyczna pralki to A+++.

Dzięki funkcji Eco Monitor, w który wyposażony jest model AWSP 63213 P użytkownik ma możliwość monitorowania zużycia energii przez urządzenie. Dla wybranych parametrów prania: programu, temperatury, intensywności oraz wybranych opcji prania Eco Monitor pokazuje poziom zużycia energii.

Model AWSP 63213 P skonstruowany został w oparciu o technologię 6-ty Zmysł Kolory, która zapewnia doskonałe wyniki prania oraz szczególną troskę o tkaniny. Technologia 6-ty Zmysł to unikalne połączenie trzech cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz funkcji Kolorowe 15°.

Dzięki technologii 6-ty Zmysł pralka rozpoznaje wagę wsadu i dopasowuje do niego czas prania i niezbędną ilość wody. Technologia 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii w zależności od wielkości załadunku – mniejszej wielkości wsadu pranie trwa krócej i jest bardziej oszczędne. Poprzez system czujników proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność – pralka pobiera jedynie minimalną ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby wykonać jak najbardziej efektywne pranie.

Technologia Wave Motion wykorzystana w modelu WHIRLPOOL AWSP 63213 P zapewnia doskonałe wyniki prania przy jednoczesnej dbałości o tkaniny. Dzięki specjalnym, asymetrycznym ruchom bębna, tkaniny zostają rozłożone w nim w sposób zapewniający swobodny dostęp wody wraz z detergentem do włókien tkanin. Zwiększa to skutek działania detergentu przez co pranie trwa krócej, dokonywane jest w niższej temperaturze przez co jest mniej energochłonne.

Funkcja Kolorowe 15° poprzez aktywowanie technologii 6-ty Zmysł Kolory pozwala na osiągnięcie doskonałych wyników prania w temperaturze 15°C. Proces prania jest mniej energochłonny, ale jego wydajność jest taka sama jak prania w temperaturze 40°C. Dzięki niższej temperaturze tkaniny nie niszczą się, a kolory pozostają żywe nawet po wielokrotnym praniu. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Obok pokrętła znajduje się duży wyświetlacz pokazujący wybrane dodatkowe opcje prania, intensywność wirowania oraz czas pozostający do zakończenia prania. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji oraz regulacji obrotów wirowania. Urządzenie posiada automatyczne funkcje bezpieczeństwa, które pozwalają na wczesne wykrycie i rozpoznanie usterek. Ewentualne usterki sygnalizowane są zapalonymi diodami nad pokrętłem programatora.

Pralka WHIRLPOOL AWSP 63213 P posiada 18 standardowych programów.

 • Mieszane – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
 • Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.
 • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełniane/Pranie ręczne zimna woda – 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego.
 • Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • Eco Bawełna – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • Szybki – do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
 • Płukanie i Wirowanie, Wirowanie, Odpompowywanie – programy dodatkowe.

Dla programów Bawełniane, Syntetyczne, Delikatne, Jasne, Ciemne dostępny jest program prania wstępnego.

Super płukanie to opcja powodująca pobór dodatkowej ilości wody w trakcie płukania. Dodatkowy pobór wody zapewnia bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Rapid jest zalecana do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Uruchomienie funkcji pozwala na szybsze zakończenie prania.

Funkcja Łatwe prasowanie znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Funkcja Clean+, którą posiada model AWSP 63213 P służy usuwaniu uporczywych plam i polega na praniu w specjalnym, wielofazowym cyklu. Dzięki zróżnicowaniu czasu trwania poszczególnych faz i temperatur prania, funkcja optymalizuje działanie substancji aktywnych zawartych w detergentach.

Pralka WHIRLPOOL AWSP 63213 P wyposażona jest w funkcję Cycle End. Funkcja ta pozwala na określenie czasu zakończenia prania. Jeśli ustawiony zostanie czas zakończenia prania np. za 8 godzin, system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie proces w takim czasie, aby zakończyć go po upływie 8 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWSP 63213 P, 6-th Sense Colour

Roczne zużycie energii (kWh/rok)147
Roczne zużycie wody (litry/rok)8500
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)450
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)75

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWSP 63213 P, 6-th Sense Colour

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awsp 63213 p, 6-th sense colour?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWSP 63213 P, 6-th Sense Colour

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWSP 63213 P, 6-th Sense Colour

★★★★★
- Magda

rewelacja

mam ją od 3 miesięcy i jestem z niej bardzo zadowolona. pojemna, super dopiera ubrania, ma dobry stosunek ceny do jakości. ”

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)