Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWSP 63013 P, 6-th Sense Colour

Pralka WHIRLPOOL AWSP 63013 P, 6-th Sense Colour

SLIM (wąska), ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWSP 63013 P, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 15’, Wełna/Pranie ręczne, opcje Kolorowe 15°; bez zagnieceń, Clean+, Rapid; duży wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awsp 63013 p 6-th sense colour?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awsp 63013 p 6-th sense colour

WHIRLPOOL AWSP 63013 P jest pralką w takim samym stopniu nowoczesną, co prostą w użytkowaniu. Zaawansowanie technologiczne urządzenia zadziwia wielością funkcjonalnych rozwiązań. Aż 18 programów i dostępne dodatkowe opcje prania czyni z tej pralki uniwersalne urządzenie pralnicze, którego użycie, w wielu wypadkach może zastąpić wizytę w pralni. WHIRLPOOL AWSP 63013 P nadaje się bowiem zarówno do prania mocno zabrudzonych, wytrzymałych tkanin, jak i delikatnej odzieży. Dodatkowym atutem pralki jest niski poziom zużycia energii. Pralka należy do klasy efektywności energetycznej A+++.

Pralka WHIRLPOOL AWSP 63013 P daje użytkownikowi możliwość monitorowania i optymalizowania poziomu zużycia energii. Służy temu funkcja Eco Monitor. Na podstawie wybranych przez użytkownika parametrów prania: programu, temperatury i intensywności wirowania Eco Monitor na bieżąco informuje o zużyciu energii.

Dzięki zastosowaniu w modelu WHIRLPOOL AWSP 63013 P technologii 6-ty Zmysł Kolory tkaniny nie niszczą się nawet podczas wielokrotnego prania i nie blakną ich kolory. Unikalna technologia 6-ty Zmysł Kolory to połączenie trzech cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz opcji Kolorowe 15°.

Technologia 6-ty Zmysł oparta jest na systemie czujników, które w oparciu o algorytmy opracowane przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a monitorują i kontrolują wydajność procesów podczas prania. Dzięki systemowi pralka zawsze wybiera najkrótszy możliwy czas trwania programu, najniższą temperaturę oraz najniższe zużycie wody niezbędne do przeprowadzenia skutecznego prania. Zapewnia to optymalne i oszczędne wykorzystanie czasu, energii i wody gwarantując jednocześnie doskonałe wyniki prania.

Proces prania w modelu WHIRLPOOL AWSP 63013 P dokonuje się w oparciu o opracowaną przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a, unikalną technologię Wave Motion. Poprzez asymetryczne ruchy bębna tkaniny znajdujące się w nim zostają równomiernie rozłożone, dzięki czemu woda wraz z detergentem ma do nich swobodny dostęp. Zapewnia to bardzo efektywne działanie detergentu na tkaniny, przy niższej temperaturze znacznie zwiększając skuteczność prania.

Opcja Kolorowe 15° automatycznie ustawia temperaturę prania na 15°C i aktywuje technologię 6-ty Zmysł Kolory. Dzięki niej tkaniny prane są bardzo delikatnie, w niskiej temperaturze, ale wydajność prania jest taka sama jak w temperaturze 40°C. Niższa temperatura prania sprawia, że włókna tkanin nie niszczą się, nie blakną kolory, a pranie jest mniej energochłonne. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Obok pokrętła znajduje się duży wyświetlacz pokazujący wybrane dodatkowe opcje prania, intensywność wirowania oraz czas pozostający do zakończenia prania. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji oraz regulacji obrotów wirowania. Urządzenie posiada automatyczne funkcje bezpieczeństwa, które pozwalają na wczesne wykrycie i rozpoznanie usterek. Ewentualne usterki sygnalizowane są zapalonymi diodami nad pokrętłem programatora.

Pralka WHIRLPOOL AWSP 63013 P posiada 18 standardowych programów.

 • Mieszane – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
 • Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.
 • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełniane/Pranie ręczne zimna woda – 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego.
 • Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • Eco Bawełna – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • Szybki – do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
 • Płukanie i Wirowanie, Wirowanie, Odpompowywanie – programy dodatkowe.

Dla programów Bawełniane, Syntetyczne, Delikatne, Jasne, Ciemne dostępny jest program prania wstępnego.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję Intensywne płukanie. W ramach tej opcji pralka pobiera większą ilość wody, proces płukania trwa dłużej. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Funkcja Rapid, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWSP 63013 P umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Funkcja Łatwe prasowanie znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Konstruktorzy z WHIRLPOOL-a wyposażyli model AWSP 63013 P w funkcję Clean+. Uruchomienie tej funkcji zaleca się w przypadku prania zabrudzonej odzieży przy użyciu odplamiaczy. Dzięki tej funkcji proces prania przebiega w specjalnym wielofazowym cyklu co znacznie poprawia skuteczność działania odplamiaczy. Dzięki funkcji Clean+ pozbycie się uporczywych zabrudzeń jest możliwe już w temperaturze 40°C.

Pralka WHIRLPOOL AWSP 63013 P wyposażona jest w funkcję Cycle End. Funkcja ta pozwala na określenie czasu zakończenia prania. Jeśli ustawiony zostanie czas zakończenia prania np. za 8 godzin, system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie proces w takim czasie, aby zakończyć go po upływie 8 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWSP 63013 P, 6-th Sense Colour

Roczne zużycie energii (kWh/rok)147
Roczne zużycie wody (litry/rok)8500
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)450
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)74

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWSP 63013 P, 6-th Sense Colour

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awsp 63013 p 6-th sense colour?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWSP 63013 P, 6-th Sense Colour

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWSP 63013 P, 6-th Sense Colour

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)