Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWSP 51011 P 6-th Sense

Pralka WHIRLPOOL AWSP 51011 P 6-th Sense

Wąska, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWSP 51011 P 6-th Sense, w klasie energetycznej A+,z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 5 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 30’, Wełna/Pranie ręczne, Eco Bawełna; opcje intensywne płukanie, Clean+, bez zagnieceń, opóźnienie czasu startu, duży wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awsp 51011 p 6-th sense?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awsp 51011 p 6-th sense

WHIRLPOOL AWSP 51011 P jest pralką w takim samym stopniu nowoczesną, co prostą w użytkowaniu. Zaawansowanie technologiczne Wiechcia8 zadziwia wielością funkcjonalnych rozwiązań. Aż 18 programów i opcje dodatkowe prania czynią z tej pralki uniwersalne urządzenie pralnicze, którego użycie, w wielu wypadkach może zastąpić wizytę w pralni. WHIRLPOOL AWSP 51011 P nadaje się bowiem zarówno do prania mocnych tkanin o dużym stopniu zabrudzenia, jak i lekko zabrudzonej, delikatnej bielizny. Dodatkowym atutem pralki jest niski poziom zużycia energii. Pralka należy do klasy efektywności energetycznej A+.

Technologia 6-ty Zmysł, w oparciu o którą zbudowany jest model WHIRLPOOL AWSP 51011 P wykorzystuje system specjalnych czujników, które w oparciu o algorytmy opracowane przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a stale monitorują i kontrolują wydajność procesów podczas prania. Dzięki zastosowanej technologii 6-ty Zmysł pralka rozpoznaje wielkość wsadu i zużywa tylko minimalne ilości wody i energii konieczne do efektywnej realizacji wybranego programu prania. Przy mniejszym załadunku pranie trwa krócej przy jednoczesnym, niższym zużyciu wody i jest mniej energochłonne.

Wyboru programu prania wraz z temperaturą dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Nad pokrętłem znajduje się diodowy wskaźnik przebiegu programu. Pralka wyposażona jest w automatyczne funkcje bezpieczeństwa, które pozwalają na wczesne wykrycie usterek i nieprawidłowości w pracy urządzenia. Ewentualne nieprawidłowości sygnalizowane są poprzez zapalenie się kontrolek znajdujących się nad pokrętłem. Z prawej strony pokrętła programatora znajduje się duży wyświetlacz informujący o wybranych dodatkowych opcjach prania, czasie pozostającym do zakończenia prania oraz o intensywności wirowania. Wyboru dodatkowych opcji prania oraz intensywności wirowania dokonuje się za pomocą przycisków znajdujących się pod wyświetlaczem.

Pralka WHIRLPOOL AWSP 51011 P posiada 18 standardowych programów.

  • Bawełniane 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych, mocnych białych tkanin bawełnianych. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.
  • Bawełniane 40 – 60°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne.
  • Jeans 40°C – do prania średnio zabrudzonych ubrań z jeansu bawełnianego i garderoba z materiałów podobnych do jeansu taka jak spodnie, bluzy itp.
  • Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
  • Delikatne 30 – 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
  • Codzienne 40°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
  • Szybki 30’ 30°C – do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
  • Wełna/Pranie ręczne zimna woda – 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania w pralce lub do prania ręcznego. Specjalny program umożliwiający bardzo delikatne wirowanie bielizny.
  • Eco Bawełna – 40 – 60°C – do prania do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.

Ponadto programy: płukania i wirowania, wirowania, odpompowywania.

Dla programów Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C, Jeans 40°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C, Delikatne 30 – 40°C dostępny jest program prania wstępnego. Zalecany jest on do prania mocno zabrudzonych tkanin i powoduje wydłużenie procesu prania o około 15 minut.

Wybór opcji Super płukanie powoduje pobór dodatkowej ilości wody podczas płukania co zwiększa intensywność płukania zapewniając tym samym idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Opcja ta może mieć zastosowanie przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Dzięki funkcji Rapid, w którą wyposażony jest model AWSP 51011 P można skrócić czas trwania programu i wcześniej zakończyć pranie jednocześnie zachowując jego doskonałe rezultaty. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Funkcja Clean+ jest zalecana do prania odzieży przy użyciu odplamiaczy. Uruchomienie funkcji zapewnia optymalną skuteczność odplamiacza poprzez specjalny, wielofazowy cykl prania. Dzięki funkcji Clean+ pozbycie się uporczywych plam jest możliwe w niższych temperaturach prania.

Pralka umożliwia wykonanie skutecznego prania w zimnej wodzie. Opcja ta jest przeznaczona do lekko zabrudzonych delikatnych tkanin.

Funkcja Bez zagnieceń, w którą wyposażony jest model AWSP 51011 P znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Pralka posiada funkcję opóźnienia czasu startu. Dzięki niej użytkownik ma możliwość uruchomienie programu prania np. w nocy gdy cena energii jest niższa. Opóźnienie może wynieść do 23 godzin.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWSP 51011 P 6-th Sense

Roczne zużycie energii (kWh/rok)165
Roczne zużycie wody (litry/rok)7400
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)450
Maksymalna waga wsadu (kg)5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)74

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWSP 51011 P 6-th Sense

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awsp 51011 p 6-th sense?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWSP 51011 P 6-th Sense

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWSP 51011 P 6-th Sense

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)