Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1400 obr/min, maksymalnym wsadem 9 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 9142?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awoe 9142

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9142 zapewnia idealne wyniki prania, a dzięki konstrukcji w oparciu o technologię Green Generation jest niezwykle oszczędna. Green Generation to innowacyjna technologia opracowana przez konstruktorów WHIRLPOOL-a. Dzięki zredukowaniu obrotów bębna i zużycia wody oraz specjalnym jej podgrzaniu , pralka pobiera do 30% mniej energii niż podobne urządzenia w klasie energetycznej A. Zastosowanie w modelu technologii Green Generation czyni go przyjaznym dla środowiska, poprzez jak najbardziej zoptymalizowane i efektywne zużywanie zasobów.

Dzięki funkcji Eco Monitor, w który wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 9142 użytkownik ma możliwość monitorowania zużycia energii przez urządzenie. Dla wybranych parametrów prania: programu, temperatury, intensywności oraz wybranych opcji prania Eco Monitor pokazuje poziom zużycia energii.

Model WHIRLPOOL AWOE 9142 skonstruowany został w oparciu o technologię 6-ty Zmysł Kolory, która zapewnia doskonałe wyniki prania oraz szczególną troskę o tkaniny. Technologia 6-ty Zmysł to unikalne połączenie trzech cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz funkcji Kolorowe 15°.

Dzięki technologii 6-ty Zmysł pralka rozpoznaje wagę wsadu i dopasowuje do niego czas prania i niezbędną ilość wody. Technologia 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii w zależności od wielkości załadunku – mniejszej wielkości wsadu pranie trwa krócej i jest bardziej oszczędne. Poprzez system czujników proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność – pralka pobiera jedynie minimalną ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby wykonać jak najbardziej efektywne pranie.

Technologia Wave Motion wykorzystana w modelu WHIRLPOOL AWOE 9142 zapewnia doskonałe wyniki prania przy jednoczesnej dbałości o tkaniny. Dzięki specjalnym, asymetrycznym ruchom bębna, tkaniny zostają rozłożone w nim w sposób zapewniający swobodny dostęp wody wraz z detergentem do włókien tkanin. Zwiększa to skutek działania detergentu przez co pranie trwa krócej, dokonywane jest w niższej temperaturze przez co jest mniej energochłonne.

Funkcja Kolorowe 15° poprzez aktywowanie technologii 6-ty Zmysł Kolory pozwala na osiągnięcie doskonałych wyników prania w temperaturze 15°C. Proces prania jest mniej energochłonny, ale jego wydajność jest taka sama jak prania w temperaturze 40°C. Dzięki niższej temperaturze tkaniny nie niszczą się, a kolory pozostają żywe nawet po wielokrotnym praniu. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania.

Pralka posiada dotykowy wyświetlacz LCD, który pozwala na wybór funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę obrotów wirowania. Każdorazowo wybór jest potwierdzony sygnałem dźwiękowym, a wybrane parametry prania widoczne są na dużym wyświetlaczu LCD. Wyświetlacz pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

W celu racjonalnego i oszczędnego używania środków piorących pralka WHIRLPOOL AWOE 9142 wyposażona jest w System Zarządzania Detergentem. System sugeruje optymalną ilość detergentu dla wybranego programu prania. Wymagana ilość detergentu określana jest na podstawie monitorowanych przez system szeregu informacji takich jak poziom twardości wody, zabrudzenie tkanin, rodzaj materiału i rodzaj detergentu.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9142 posiada funkcję Stopień zabrudzenia pozwalającą na dostosowanie czasu trwania programu do stopnia zabrudzenia pranych tkanin. W przypadku wyboru opcji Bardzo zabrudzone pranie trwa dłużej i jest bardziej intensywne. Do prania mniej zabrudzonej odzieży należy wybrać opcje średnio lub lekko zabrudzone – program prania jest wtedy krótszy i pochłania mniej energii.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9142 posiada 14 standardowych programów.

Codzienny – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 6 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.

Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych (ręczniki, bielizna, obrusy, pościel itp.).

Tkaniny syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.

Delikatne – do prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.

Wełna/Pranie ręczne – do prania wyrobów wełnianych, oznaczonych znakiem Woolmark i nadających się do prania w pralce, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Program ten został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania w pralkach oraz do prania ręcznego.

Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.

Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.

Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.

EcoCotton – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.

AquaEco – do prania lekko zabrudzonej odzież z włókien sztucznych lub mieszanek włókien sztucznych z bawełną. Program oszczędny, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem wody – wykorzystuje o 50% mniej wody niż standardowy program WHIRLPOOL 40°C . Stosować płyn do prania w najmniejszej zalecanej ilości na 3 kg prania. Przy wyborze programu nie należy używać płynu zmiękczającego.

Szybki 15’ – do prania lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, włókien sztucznych oraz mieszanek z bawełną. Program odświeżający, pozwalający wykonać skuteczne pranie 3 kilogramowego wsadu w temperaturze 30°C w 15 minut. Dla programu należy stosować najmniejszą zalecaną ilość detergentu.

Duże rzeczy – do prania Koców wykonanych z włókien syntetycznych; narzut na łóżko wypełnionych pierzem, poliestrem lub innymi włóknami sztucznymi; śpiworów, mat łazienkowych i podobne rzeczy.

Pościel – do prania białej oraz kolorowej pościeli bawełnianej, ze sztucznych włókien lub z ich mieszanek. Intensywny program zabijający mikroby i delikatnie czyszczący, także delikatną pościel. Faza dokładnego płukania usuwa pozostałości detergentu i pyłki. Dla programu zaleca się stosowanie detergentu w proszku.

Płukanie i Wirowanie – program dodatkowego, intensywnego płukania i wirowania.

Funkcja Ulubione, którą posiada model WHIRLPOOL AWOE 9142 pozwala na określenie przez użytkownika indywidualnego, odmiennego od standardowych programu prania. Wykorzystując funkcję można wprowadzić do pamięci urządzenia indywidualne ustawienie temperatury prania, ilości obrotów wirowania i dodatkowych opcji prania. Uruchomienie określonego i zapamiętanego przez pralkę indywidualnego programu prania jest wtedy łatwe i nie wymaga każdorazowego wprowadzania żądanych parametrów.

Intensywne płukanie to opcja dostępna w modelu WHIRLPOOL AWOE 9142 powodująca pobór dodatkowej ilości wody w trakcie płukania. Dodatkowy pobór wody zapewnia bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Rapid, w którą wyposażono model WHIRLPOOL AWOE 9142 zalecana jest do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Uruchomienie funkcji pozwala na szybsze zakończenie prania.

Funkcja Cycle End dostępna w pralce, pozwala na opóźnienie rozpoczęcia procesu prania. Dzięki niej można określić czas, w którym pranie ma się zakończyć – system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie go w takim momencie, aby został zakończony w określonym przez użytkownika czasie.

Zakończenie programu prania sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym.

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)189
Roczne zużycie wody (litry/rok)10900
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)9
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)79

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 9142?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1400 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.

czytaj więcej
Pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, Spray Rinse, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1400 obr/min, maksymalnym wsadem 10 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)