Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 9 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 9122 green generation?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awoe 9122 green generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9122 łączy doskonałe wyniki prania z oszczędnością zasobów. Duża oszczędność energii została osiągnięta dzięki konstrukcji modelu w oparciu o technologię Green Generation. Green Generation to nowatorski zestaw wyrafinowanych rozwiązań technologicznych opracowanych przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a. Zredukowanie obrotów bębna oraz specjalny system podgrzewania wody skutkują zmniejszeniem poboru energii nawet o 30% w porównaniu ze standardowymi pralkami w klasie energetycznej A. Pralki funkcjonujące w technologii Green Generation zapewniają optymalne zużycie wody i energii przez co są przyjazne dla środowiska.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9122 wyposażona jest w funkcję Eco Monitor, pozwala na bieżąco monitorować poziom zużycia energii przez urządzenie. Eco Monitor rozpoznaje wielkość wsadu i dla wybranych przez użytkownika parametrów prania: programu, temperatury, intensywności wirowania oraz uruchomionych dodatkowych opcji prania, pokazuje poziom energii niezbędny do wykonania procesu.

W modelu WHIRLPOOL AWOE 9122 doskonałe rezultaty prania wraz ze szczególną dbałością o tkaniny zapewnia technologia 6-ty Zmysł Kolory. Technologia ta łączy trzy unikalne cechy: 6-ty Zmysł, technologię Wave Motion oraz funkcję Kolorowe 15°.

Technologia 6-ty Zmysł wykorzystuje system specjalnych czujników, które w oparciu o algorytmy opracowane przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a stale monitorują i kontrolują wydajność procesów podczas prania. Dzięki zastosowanej technologii 6-ty Zmysł pralka rozpoznaje wielkość wsadu i zużywa tylko minimalne ilości wody i energii konieczne do efektywnej realizacji wybranego programu prania. Przy mniejszym załadunku pranie trwa krócej przy jednoczesnym, niższym zużyciu wody i jest mniej energochłonne.

W celu ochrony tkanin oraz efektywnego wykorzystania detergentu używanego do prania konstruktorzy z WHIRLPOOL-a opracowali unikalna technologię Wave Motion. Poprzez asymetryczne ruchy bębna włókna tkanin zostają równomiernie rozłożone, co zapewnia swobodny dostęp detergentu do tkanin. Skutkuje to zwiększeniem efektywności prania poprzez maksymalne wykorzystanie właściwości detergentu.

Funkcja Kolorowe 15° pozwala na przeprowadzenie skutecznego prania w temperaturze 15°C. Funkcja aktywuje technologię 6-ty Zmysł Kolory i pomimo niskiej temperatury wydajność prania jest taka sama jak w temperaturze 40°C. Niższa temperatura prania nie powoduje niszczenia włókien tkanin i blaknięcia kolorów, a jednocześnie jest mniej energochłonna. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania.

Pralka posiada dotykowy wyświetlacz LCD, który pozwala na wybór funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę obrotów wirowania. Każdorazowo wybór jest potwierdzony sygnałem dźwiękowym, a wybrane parametry prania widoczne są na dużym wyświetlaczu LCD. Wyświetlacz pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

System Zarządzania Detergentem, w który wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 9122 pozwala na racjonalne i oszczędne dozowanie środków piorących. Na podstawie informacji dotyczących poziomu twardości wody, stopnia zabrudzenia tkanin, rodzaju materiałów, wielkości wsadu oraz rodzaju detergentu system szacuje ilość detergentu niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Informacja o zalecanej ilości detergentu pokazywana jest na wyświetlaczu.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9122 posiada funkcję Stopień zabrudzenia pozwalającą na dostosowanie czasu trwania programu do stopnia zabrudzenia pranych tkanin. W przypadku wyboru opcji Bardzo zabrudzone pranie trwa dłużej i jest bardziej intensywne. Do prania mniej zabrudzonej odzieży należy wybrać opcje średnio lub lekko zabrudzone – program prania jest wtedy krótszy i pochłania mniej energii.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9122 posiada 14 standardowych programów.

 • Codzienny – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 6 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych (ręczniki, bielizna, obrusy, pościel itp.).
 • Tkaniny syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełna/Pranie ręczne – do prania wyrobów wełnianych, oznaczonych znakiem Woolmark i nadających się do prania w pralce, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Program ten został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania w pralkach oraz do prania ręcznego.
 • Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • EcoCotton – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • AquaEco – do prania lekko zabrudzonej odzież z włókien sztucznych lub mieszanek włókien sztucznych z bawełną. Program oszczędny, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem wody – wykorzystuje o 50% mniej wody niż standardowy program WHIRLPOOL 40°C . Stosować płyn do prania w najmniejszej zalecanej ilości na 3 kg prania. Przy wyborze programu nie należy używać płynu zmiękczającego.
 • Szybki 15’ – do prania lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, włókien sztucznych oraz mieszanek z bawełną. Program odświeżający, pozwalający wykonać skuteczne pranie 3 kilogramowego wsadu w temperaturze 30°C w 15 minut. Dla programu należy stosować najmniejszą zalecaną ilość detergentu.
 • Duże rzeczy – do prania Koców wykonanych z włókien syntetycznych; narzut na łóżko wypełnionych pierzem, poliestrem lub innymi włóknami sztucznymi; śpiworów, mat łazienkowych i podobne rzeczy.
 • Pościel – do prania białej oraz kolorowej pościeli bawełnianej, ze sztucznych włókien lub z ich mieszanek. Intensywny program zabijający mikroby i delikatnie czyszczący, także delikatną pościel. Faza dokładnego płukania usuwa pozostałości detergentu i pyłki. Dla programu zaleca się stosowanie detergentu w proszku.
 • Płukanie i Wirowanie – program dodatkowego, intensywnego płukania i wirowania.

Funkcja Ulubione, którą posiada model WHIRLPOOL AWOE 9122 pozwala na określenie przez użytkownika indywidualnego, odmiennego od standardowych programu prania. Wykorzystując funkcję można wprowadzić do pamięci urządzenia indywidualne ustawienie temperatury prania, ilości obrotów wirowania i dodatkowych opcji prania. Uruchomienie określonego i zapamiętanego przez pralkę indywidualnego programu prania jest wtedy łatwe i nie wymaga każdorazowego wprowadzania żądanych parametrów.

Intensywne płukanie to opcja dostępna w modelu WHIRLPOOL AWOE 9122 zapewniająca idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka pobiera dodatkową ilość wody i płukanie trwa dłużej przez co jest bardziej efektywne. Wybór opcji Intensywne płukanie zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Rapid, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 9122 skraca czas trwania programu. Zalecana jest do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Funkcja Cycle End dostępna w pralce, pozwala na opóźnienie rozpoczęcia procesu prania. Dzięki niej można określić czas, w którym pranie ma się zakończyć – system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie go w takim momencie, aby został zakończony w określonym przez użytkownika czasie.

Zakończenie programu prania sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)189
Roczne zużycie wody (litry/rok)10900
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)9
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)79

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 9122 green generation?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour, Wave Motion w klasie energetycznej A+++, Eco Monitor, z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 7 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 15’, Eco Bawełna opcje: Kolorowe 15°, Clean+, bez zagnieceń, super płukanie płukanie, łatwe prasowanie, Cycle End, elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej
Pralka WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)