Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWOE 9102 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9102 Green Generation

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 9102 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 9 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 9102 green generation?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awoe 9102 green generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9102 to idealne wyniki prania osiągane przy jednoczesnej oszczędności wody i energii. Niezwykłą oszczędność energii pralka osiąga dzięki zastosowaniu w jej konstrukcji technologii Green Generation. Green Generation to unikalna technologia opracowana przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a. Poprzez wprowadzenie całej gamy energooszczędnych funkcji pralka zapewnia doskonałe wyniki prania przy optymalnym wykorzystaniu energii. Zredukowanie obrotów bębna oraz specjalny sposób podgrzewania wody podczas prania zmniejszają o zużycie energii nawet o 30% w porównaniu ze standardowymi pralkami w klasie efektywności energetycznej A.

Poprzez funkcję Eco Monitor, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 9102 użytkownik ma możliwość programowania pralki w taki sposób, aby pranie było mniej energochłonne, a co za tym idzie bardziej ekologiczne. Dzięki funkcji rozpoznawana jest wielkość załadunku i dla wybranych przez użytkownika parametrów prania: programu, temperatury, intensywności wirowania oraz dodatkowych opcji prania wyświetlany jest poziom zużycia energii niezbędnej do przeprowadzenia procesu.

Zastosowanie w modelu WHIRLPOOL AWOE 9102 technologii 6-ty Zmysł Kolory zapewnia doskonałe wyniki prania oraz długotrwałą ochronę kolorów i włókien tkaniny. 6-ty Zmysł Kolory to połączenie trzech unikalnych cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz opcji Kolorowe 15°.

Konstrukcja pralki w oparciu o technologię 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii podczas procesu prania. Poprzez system czujników sterowanych specjalnymi algorytmami opracowanymi przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność. Dzięki technologii 6-ty zmysł pralka sama rozpoznaje wielkość wsadu i automatycznie dostosowuje ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby przeprowadzić efektywne pranie. Poprzez czujniki, urządzenie zawsze wybiera najkrótszy możliwy czas trwania cyklu, najniższą temperaturę i najniższe zużycie wody, aby przy oszczędnym wykorzystaniu zasobów osiągnąć doskonałe wyniki prania.

W ramach zastosowanej w modelu WHIRLPOOL AWOE 9102 unikalnej technologii Wave Motion proces prania daje doskonałe rezultaty nie niszcząc struktury tkanin i nie powodując blaknięcia kolorów. Dzięki asymetrycznym ruchom bębna tkaniny są równomiernie rozłożone, zapewniając w ten sposób swobodny dostęp wody wraz z detergentem do włókien tkaniny. Dokładne rozprowadzenie detergentu na włóknach tkaniny zwiększa jego wchłanianie poprawiając efektywność prania.

Funkcja Kolorowe 15° pozwala na przeprowadzenie prania w temperaturze 15°C, którego wydajność jest taka sama jak prania w temperaturze 40°C. Dzięki aktywowanej przez funkcję technologii 6-ty Zmysł Kolory tkaniny prane są skutecznie, ale bardzo delikatnie co zapobiega ich niszczeniu i blaknięciu kolorów. Niższa temperatura sprawia, że proces prania jest mniej energochłonny. Uruchomienie funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania.

Model WHIRLPOOL AWOE 9102 wyposażony jest w dotykowy wyświetlacz LCD umożliwiający wybór dodatkowych funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę intensywności wirowania. Określone przez użytkownika parametry prania i wybrane funkcje widoczne są na wyświetlaczu. Dodatkowo wybór potwierdzany jest sygnałem dźwiękowym. Na wyświetlaczu LCD znajduje się również informacja na temat przewidywanego czasu do zakończenia prania.

 

Dzięki zastosowanemu w modelu WHIRLPOOL AWOE 9102 Systemowi Zarządzania Detergentem wykorzystanie środków piorących jest efektywne i oszczędne. System monitoruje wszelkie informacje dotyczące stopnia twardości wody, stopnia zabrudzenia tkanin, rodzaju materiałów, wielkości wsadu oraz rodzaju detergentu i na tej podstawie określa ilość środka piorącego niezbędnego do przeprowadzenia efektywnego prania.

 

Funkcja Stopień zabrudzenia dostępna w pralce WHIRLPOOL AWOE 9102 pozwala użytkownikowi na określenie intensywności przeprowadzanego prania. W przypadku wyboru opcji programu prania tkanin bardzo zabrudzonych proces prania jest dłuższy i bardziej intensywny, natomiast przy wyborze opcji programu przeznaczonego do prania tkanin o mniejszych zabrudzeniach pranie jest krótsze i mniej energochłonne.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9102 posiada 14 standardowych programów.

 • Codzienny – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 6 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych (ręczniki, bielizna, obrusy, pościel itp.).
 • Tkaniny syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełna/Pranie ręczne – do prania wyrobów wełnianych, oznaczonych znakiem Woolmark i nadających się do prania w pralce, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Program ten został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania w pralkach oraz do prania ręcznego.
 • Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • EcoCotton – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • AquaEco – do prania lekko zabrudzonej odzież z włókien sztucznych lub mieszanek włókien sztucznych z bawełną. Program oszczędny, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem wody – wykorzystuje o 50% mniej wody niż standardowy program WHIRLPOOL 40°C . Stosować płyn do prania w najmniejszej zalecanej ilości na 3 kg prania. Przy wyborze programu nie należy używać płynu zmiękczającego.
 • Szybki 15’ – do prania lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, włókien sztucznych oraz mieszanek z bawełną. Program odświeżający, pozwalający wykonać skuteczne pranie 3 kilogramowego wsadu w temperaturze 30°C w 15 minut. Dla programu należy stosować najmniejszą zalecaną ilość detergentu.
 • Duże rzeczy – do prania Koców wykonanych z włókien syntetycznych; narzut na łóżko wypełnionych pierzem, poliestrem lub innymi włóknami sztucznymi; śpiworów, mat łazienkowych i podobne rzeczy.
 • Pościel – do prania białej oraz kolorowej pościeli bawełnianej, ze sztucznych włókien lub z ich mieszanek. Intensywny program zabijający mikroby i delikatnie czyszczący, także delikatną pościel. Faza dokładnego płukania usuwa pozostałości detergentu i pyłki. Dla programu zaleca się stosowanie detergentu w proszku.
 • Płukanie i Wirowanie – program dodatkowego, intensywnego płukania i wirowania.

Funkcja Ulubione, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 9102 pozwala użytkownikowi na ustalenie i wprowadzenie do pamięci pralki indywidualnego programu prania. Indywidualne parametry programu, takie jak temperatura prania, liczba obrotów wirowania czy dodatkowe opcje prania są zapisywane w pamięci pralki i ich wywołanie dzięki funkcji Ulubione jest natychmiastowe i nie wymaga każdorazowego wprowadzania.

Intensywne płukanie to opcja dostępna w modelu WHIRLPOOL AWOE 9102 zapewniająca idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka pobiera dodatkową ilość wody i płukanie trwa dłużej przez co jest bardziej efektywne. Wybór opcji Intensywne płukanie zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Rapid, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 9102 skraca czas trwania programu. Zalecana jest do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9102 wyposażona jest w funkcję Cycle End. Funkcja ta pozwala na określenie czasu zakończenia prania. Jeśli ustawiony zostanie czas zakończenia prania np. za 8 godzin, system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie proces w takim czasie, aby zakończyć go po upływie 8 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

Zakończenie programu prania sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWOE 9102 Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)189
Roczne zużycie wody (litry/rok)10900
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)9
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)78

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWOE 9102 Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 9102 green generation?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWOE 9102 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71003 P 6-th Sense Colour

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71003 P 6-th Sense Colour

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWO/C 71003 P 6-th Sense Colour, Wave Motion w klasie energetycznej A+++, Eco Monitor, z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 7 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 15’, Eco Bawełna opcje: Kolorowe 15°, Clean+, bez zagnieceń, super płukanie płukanie, łatwe prasowanie, Cycle End, elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWOE 9102 Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)