Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, Spray Rinse, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1400 obr/min, maksymalnym wsadem 10 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 10142 green generation?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awoe 10142 green generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 to nowoczesny model zapewniający uzyskanie doskonałych wyników prania przy optymalnym wykorzystaniu zasobów – wody, energii i czasu. Pralka została skonstruowana w oparciu o opracowaną przez inżynierów z WHIRLPOOL-a technologię Green Generation. Green Generation to technologia koncentrująca się na optymalizacji zużycie wody i energii. Dzięki zastosowaniu tej technologii pralka jest urządzeniem przyjaznym dla środowiska, gdyż zużywane podczas procesu prania zasoby – woda i energia – wykorzystywane są bardzo efektywnie. Dzięki zredukowaniu obrotów bębna i zużycia wody oraz specjalnym jej podgrzaniu, podczas prania pralka Green Generation zużywa do 30% mniej energii niż pralka o efektywności energetycznej A.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 daje użytkownikowi możliwość monitorowania i optymalizowania poziomu zużycia energii. Służy temu funkcja Eco Monitor. Na podstawie wybranych przez użytkownika parametrów prania: programu, temperatury i intensywności wirowania Eco Monitor na bieżąco informuje o zużyciu energii.

Dzięki zastosowaniu w modelu WHIRLPOOL AWOE 10142 technologii 6-ty Zmysł Kolory tkaniny nie niszczą się nawet podczas wielokrotnego prania i nie blakną ich kolory. Unikalna technologia 6-ty Zmysł Kolory to połączenie trzech cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz opcji Kolorowe 15°.

Technologia 6-ty Zmysł oparta jest na systemie czujników, które w oparciu o algorytmy opracowane przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a monitorują i kontrolują wydajność procesów podczas prania. Dzięki systemowi pralka zawsze wybiera najkrótszy możliwy czas trwania programu, najniższą temperaturę oraz najniższe zużycie wody niezbędne do przeprowadzenia skutecznego prania. Zapewnia to optymalne i oszczędne wykorzystanie czasu, energii i wody gwarantując jednocześnie doskonałe wyniki prania.

Proces prania w modelu WHIRLPOOL AWOE 10142 dokonuje się w oparciu o opracowaną przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a, unikalną technologię Wave Motion. Poprzez asymetryczne ruchy bębna tkaniny znajdujące się w nim zostają równomiernie rozłożone, dzięki czemu woda wraz z detergentem ma do nich swobodny dostęp. Zapewnia to bardzo efektywne działanie detergentu na tkaniny, przy niższej temperaturze znacznie zwiększając skuteczność prania.

Opcja Kolorowe 15° automatycznie ustawia temperaturę prania na 15°C i aktywuje technologię 6-ty Zmysł Kolory. Dzięki niej tkaniny prane są bardzo delikatnie, w niskiej temperaturze, ale wydajność prania jest taka sama jak w temperaturze 40°C. Niższa temperatura prania sprawia, że włókna tkanin nie niszczą się, nie blakną kolory, a pranie jest mniej energochłonne. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Dzięki zastosowanemu w modelu WHIRLPOOL AWOE 10142 rozwiązaniu Spray Rinse system można zaoszczędzić nawet do 20% wody – 14 litrów zużycia wody na cykl (3 500 litrów wody w ciągu roku). Nowy system zraszania polega na spryskiwaniu tkanin wodą w postaci stożka pod wysokim ciśnieniem bezpośrednio do bębna w 2 oddzielnych etapach. Zapewnia to lepsze i bardziej skuteczne efekty płukania a tym samym zmniejszenie zużycia wody. Dzięki wykorzystaniu krzemu zraszanie będzie w stanie zminimalizować wzrost bakterii i efekt alergii z powodu pozostałości detergentu w tkaninach.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Wyboru dodatkowej funkcji prania, zmiany temperatury prania czy intensywności wirowania dokonuje się poprzez dotykowy wyświetlacz LCD. Wybór potwierdzony jest również sygnałem akustycznym. Wybrane przez użytkownika parametry widoczne są na dużym wyświetlaczu LCD, który pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

System Zarządzania Detergentem, w który wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 10142 sugeruje użytkownikowi pralki optymalną ilość detergentu dla wybranego programu prania. Zalecenia te oparte są na szeregu informacji monitorowanych przez urządzenie, takich jak: poziom twardości wody, zabrudzenie tkanin, wielkość załadunku, rodzaju materiału i rodzaju detergentu (proszek lub płyn).

Pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 posiada funkcję Stopień zabrudzenia pozwalającą na dostosowanie czasu trwania programu do stopnia zabrudzenia pranych tkanin. W przypadku wyboru opcji Bardzo zabrudzone pranie trwa dłużej i jest bardziej intensywne. Do prania mniej zabrudzonej odzieży należy wybrać opcje średnio lub lekko zabrudzone – program prania jest wtedy krótszy i pochłania mniej energii.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 posiada 14 standardowych programów.

 • Codzienny – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 6 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych (ręczniki, bielizna, obrusy, pościel itp.).
 • Tkaniny syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełna/Pranie ręczne – do prania wyrobów wełnianych, oznaczonych znakiem Woolmark i nadających się do prania w pralce, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Program ten został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania w pralkach oraz do prania ręcznego.
 • Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • EcoCotton – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • AquaEco – do prania lekko zabrudzonej odzież z włókien sztucznych lub mieszanek włókien sztucznych z bawełną. Program oszczędny, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem wody – wykorzystuje o 50% mniej wody niż standardowy program WHIRLPOOL 40°C . Stosować płyn do prania w najmniejszej zalecanej ilości na 3 kg prania. Przy wyborze programu nie należy używać płynu zmiękczającego.
 • Szybki 15’ – do prania lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, włókien sztucznych oraz mieszanek z bawełną. Program odświeżający, pozwalający wykonać skuteczne pranie 3 kilogramowego wsadu w temperaturze 30°C w 15 minut. Dla programu należy stosować najmniejszą zalecaną ilość detergentu.
 • Duże rzeczy – do prania Koców wykonanych z włókien syntetycznych; narzut na łóżko wypełnionych pierzem, poliestrem lub innymi włóknami sztucznymi; śpiworów, mat łazienkowych i podobne rzeczy.
 • Pościel – do prania białej oraz kolorowej pościeli bawełnianej, ze sztucznych włókien lub z ich mieszanek. Intensywny program zabijający mikroby i delikatnie czyszczący, także delikatną pościel. Faza dokładnego płukania usuwa pozostałości detergentu i pyłki. Dla programu zaleca się stosowanie detergentu w proszku.
 • Płukanie i Wirowanie – program dodatkowego, intensywnego płukania i wirowania.

Ponadto dzięki funkcji Ulubione, pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 daje możliwość utworzenia i zapamiętania własnego programu prania, którego nie ma wśród standardowych. Program ten może zawierać dowolne, indywidualne ustawienie temperatury prania, obrotów wirowania i dodatkowych funkcji. Uruchomienie programu następuje jedynie poprzez dotknięcie sensorowego przycisku na panelu sterowania i tym samym nie wymaga każdorazowego wprowadzania wymaganych parametrów prania, są już one bowiem w pamięci urządzenia.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję Intensywne płukanie. W ramach tej opcji pralka pobiera większą ilość wody, proces płukania trwa dłużej. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Funkcja Rapid, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWOE 10142 umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Pralka WHIRLPOOL AWOE 10142 wyposażona jest w funkcję Cycle End. Funkcja ta pozwala na określenie czasu zakończenia prania. Jeśli ustawiony zostanie czas zakończenia prania np. za 8 godzin, system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie proces w takim czasie, aby zakończyć go po upływie 8 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

Zakończenie programu prania sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)190
Roczne zużycie wody (litry/rok)11220
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)10
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)52
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)74

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awoe 10142 green generation?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 9142 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1400 obr/min, maksymalnym wsadem 9 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.

czytaj więcej
Pralka WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1400 obrotów i więcej, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 8142 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1400 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWOE 10142 Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)