Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWO/D 6331P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWO/D 6331P Green Generation

Uniwersalna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWO/D 6331P Green Generation, w klasie energetycznej A++,z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 7 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 30’, Clean+, SuperEco, intensywne płukanie, łatwe prasowanie, opóźnienie startu, elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/d 6331p green generation?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awo/d 6331p green generation

Pralka WHIRLPOOL AWO/D 6331P to uniwersalny model łączący prostotę i funkcjonalność z doskonałymi rezultatami prania. Pralka jest wyjątkowo ekonomiczna – zbudowana została w oparciu o technologię Green Generation. Green Generation to innowacyjna technologia opracowana przez konstruktorów WHIRLPOOL-a. Dzięki zredukowaniu obrotów bębna i zużycia wody oraz specjalnym jej podgrzaniu , pralka pobiera do 30% mniej energii niż podobne urządzenia w klasie energetycznej A. Zastosowanie w modelu technologii Green Generation czyni go przyjaznym dla środowiska, poprzez jak najbardziej zoptymalizowane i efektywne zużywanie zasobów. Optymalne funkcjonowanie modelu WHIRLPOOL AWO/D 6331P zapewnia zastosowana w nim Technologia 6-ty Zmysł. Technologia ta oparta jest na systemie czujników, które w oparciu o algorytmy opracowane przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a monitorują i kontrolują wydajność procesów podczas prania. Dzięki systemowi pralka zawsze wybiera najkrótszy możliwy czas trwania programu, najniższą temperaturę oraz najniższe zużycie wody niezbędne do przeprowadzenia skutecznego prania. Zapewnia to optymalne i oszczędne wykorzystanie czasu, energii i wody gwarantując jednocześnie doskonałe wyniki prania.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Nad pokrętłem znajduje się diodowy wskaźnik przebiegu programu.

Model WHIRLPOOL AWO/D 6331P wyposażony jest w duży wyświetlacz, na którym pokazywane są informacje dotyczące wybranej intensywności wirowania, aktywnych opcji prania oraz czasu pozostającego do zakończenia programu. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji prania oraz do zmiany intensywności wirowania.

Pralka WHIRLPOOL AWO/D 6331P posiada 13 standardowych programów.

 • Bawełniane 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych, mocnych białych tkanin bawełnianych. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.
 • Bawełniane 40 – 60°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne.
 • Super Eco 60°C – do prania mocno zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, włókien sztucznych i ich mieszanek. Ekonomiczne zużycie energii dzięki przedłużeniu czasu prania – idealny program do prania
 • nocnego, gdy obowiązuje niższa taryfa za prąd. Aby uniknąć w nocy nadmiernego hałasu
 • w czasie wirowania, prędkość wirowania należy ustawić na „0” i uruchomić program wirowania rano lub odpowiednio ustawić czas rozpoczęcia programu za pomocą funkcji Opóźnienie rozpoczęcia programu.
 • Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne 30 – 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Codzienne 40°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
 • Szybkie pranie 30°C – do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
 • Wełna – zimna woda – 40°C – do prania wyłącznie wyrobów wełnianych oznaczonych symbolem wełny, które można prać w pralce. Program ten (40°C) został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny nadającej się do prania w pralkach automatycznych.
 • Pranie ręczne 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Specjalny program umożliwiający bardzo delikatne wirowanie bielizny. Program ten (40°C) został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania ręcznego.
 • Bielizna 30°C – do prania delikatnej bielizny.
 • Ponadto programy: płukania i wirowania, wirowania, odpompowywania.

Dla programów Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C, Delikatne 30 – 40°C dostępny jest program prania wstępnego.

Funkcja Rapid, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWO/D 6331P skraca czas trwania programu. Zalecana jest do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Funkcja dostępna jest w programach Bawełniane 40 – 60°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C.

Funkcja Clean+ służy usuwaniu uporczywych plam i polega na praniu w specjalnym, wielofazowym cyklu. Dzięki zróżnicowaniu czasu trwania poszczególnych faz i temperatur prania, funkcja optymalizuje działanie substancji aktywnych zawartych w detergentach. Funkcja dostępna w programach Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C.

Intensywne płukanie to opcja zapewniająca idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka pobiera dodatkową ilość wody i płukanie trwa dłużej przez co jest bardziej efektywne. Wybór opcji Intensywne płukanie zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę. Opcja dostępna w programach Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C, Super Eco 60°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C, Codzienne 40°C.

Pralka WHIRLPOOL AWO/D 6331P wyposażona jest w opcję prania w zimnej wodzie – woda jest podgrzewana tylko do temp. to 20°C. Opcja ta nadaje się do prania delikatnych ubrań, dla których na metce podano maks. temperaturę prania 30°C.Funkcję tę można wybrać tylko w przypadku etapów programu prania, na których woda nie została jeszcze podgrzana.

Funkcja Łatwe prasowanie dostępna w modelu WHIRLPOOL AWO/D 6331P znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń. Opcja dostępna w programach Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C, Codzienne 40°C.

Pralka wyposażona jest w funkcję Opóźnienia rozpoczęcia programu, która umożliwia uruchomienie pralki zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład w nocy, gdy energia elektryczna jest tańsza. Opóźnienie rozpoczęcia prania można programować w zakresie od 30 minut do 23 godzin.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWO/D 6331P Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)194
Roczne zużycie wody (litry/rok)9900
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)565
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)58
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)75

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWO/D 6331P Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/d 6331p green generation?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWO/D 6331P Green Generation

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWO/D 6331P Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)