Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWO/D 43141P

Pralka WHIRLPOOL AWO/D 43141P

Funkcjonalna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWO/D 43141P, w klasie energetycznej A+, z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 5 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Jeans, Szybki 30’, Clean+, intensywne płukanie, łatwe prasowanie, opóźnienie startu, elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/d 43141p?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awo/d 43141p

Pralka WHIRLPOOL AWO/D 43140P to funkcjonalny, łatwy w obsłudze model zapewniający doskonałe wyniki prania.

Konstrukcja pralki WHIRLPOOL AWO/D 43140P w oparciu o technologię 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii podczas procesu prania. Poprzez system czujników sterowanych specjalnymi algorytmami opracowanymi przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność. Dzięki technologii 6-ty zmysł pralka sama rozpoznaje wielkość wsadu i automatycznie dostosowuje ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby przeprowadzić efektywne pranie. Poprzez czujniki, urządzenie zawsze wybiera najkrótszy możliwy czas trwania cyklu, najniższą temperaturę i najniższe zużycie wody, aby przy oszczędnym wykorzystaniu zasobów osiągnąć doskonałe wyniki prania.

Model WHIRLPOOL AWO/D 43140P wyposażony jest w specjalne rozwiązania zapobiegające wzrostowi bakterii oraz pleśni, a także powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w filtrze i szufladce na środki piorące. Rozwiązania te, zapewniające czystość pralki opracowane zostały przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a i Microban – liderem na rynku środków antybakteryjnych.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Nad pokrętłem znajduje się diodowy wskaźnik przebiegu programu.

Model WHIRLPOOL AWO/D 43140P wyposażony jest w wyświetlacz pokazujący czas pozostały do zakończenia programu. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji prania oraz obrotów wirowania. Obok wyświetlacza znajduje się diodowy wskaźnik intensywności wirowania.

Pralka WHIRLPOOL AWO/D 43140P posiada 13 standardowych programów.

 • Bawełniane/Antybakteryjne 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych, mocnych białych tkanin bawełnianych. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.
 • Bawełniane 40 – 60°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne.
 • Jeans 40°C – do prania średnio zabrudzonych ubrań z jeansu bawełnianego i garderoba z materiałów podobnych do jeansu taka jak spodnie, bluzy itp.
 • Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne 30 – 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Codzienne 40°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
 • Program szybki 30°C – do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
 • Wełna – zimna woda – 40°C – do prania wyłącznie wyrobów wełnianych oznaczonych symbolem wełny, które można prać w pralce. Program ten (40°C) został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny nadającej się do prania w pralkach automatycznych.
 • Pranie ręczne 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Specjalny program umożliwiający bardzo delikatne wirowanie bielizny. Program ten (40°C) został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania ręcznego.
 • Pranie ręczne/Bielizna 30°C – do prania delikatnej bielizny.
 • Ponadto programy: płukania i wirowania, wirowania, odpompowywania.

Dla programów Bawełniane/Antybakteryjne 95°C, Bawełniane 40 – 60°C, Jeans – 40°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C, Delikatne 30 – 40°C dostępny jest program prania wstępnego.

Funkcja Rapid umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Funkcja dostępna jest w programach Bawełniane 40 – 60°C, Jeans – 40°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C.

Funkcja Clean+, którą posiada model WHIRLPOOL AWO/D 43140P jest zalecana do prania odzieży przy użyciu odplamiaczy. Uruchomienie funkcji zapewnia optymalną skuteczność odplamiacza poprzez specjalny, wielofazowy cykl prania. Dzięki funkcji Clean+ pozbycie się uporczywych plam jest możliwe w niższych temperaturach prania. Funkcja dostępna w programach Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C, Jeans – 40°C.

Intensywne płukanie to opcja zapewniająca idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka pobiera dodatkową ilość wody i płukanie trwa dłużej przez co jest bardziej efektywne. Wybór opcji Intensywne płukanie zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę. Opcja dostępna w programach Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C, Codzienne 40°C.

Pralka AWO/D 43140P wyposażona jest w opcję prania w zimnej wodzie – woda jest podgrzewana tylko do temp. to 20°C. Opcja ta nadaje się do prania delikatnych ubrań, dla których na metce podano maks. temperaturę prania 30°C.Funkcję tę można wybrać tylko w przypadku etapów programu prania, na których woda nie została jeszcze podgrzana.

Dzięki funkcji Łatwe prasowanie powodującej specjalne ruch bębna ubrania są łagodnie odwirowywane, w taki sposób, że wielokrotnie zmieniają swoje położenie w bębnie. Ruchy bębna podczas wirowania rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń. Opcja dostępna w programach Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C, Codzienne 40°C.

Pralka wyposażona jest w funkcję Opóźnienia rozpoczęcia programu, która umożliwia uruchomienie pralki zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład w nocy, gdy energia elektryczna jest tańsza. Opóźnienie rozpoczęcia prania można programować w zakresie od 1 do 23 godzin.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWO/D 43141P

Roczne zużycie energii (kWh/rok)165
Roczne zużycie wody (litry/rok)7980
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)520
Maksymalna waga wsadu (kg)5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)74

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWO/D 43141P

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/d 43141p?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWO/D 43141P

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWO/D 43141P

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)