Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour

Ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour, Wave Motion w klasie energetycznej A+++, Eco Monitor, z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 7 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 15’, Eco Bawełna opcje: Kolorowe 15°, Clean+, bez zagnieceń, super płukanie płukanie, łatwe prasowanie, Cycle End, elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/c 71203 p 6-th sense colour?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awo/c 71203 p 6-th sense colour

Unikalne rozwiązania technologiczne, jakich użyto przy produkcji pralki WHIRLPOOL AWO/C 71203 P, pozwalają zaliczyć to urządzenie do najbardziej nowoczesnych pralek dostępnych na rynku. Pralka posiada aż 18 programów prania oraz wiele opcji dodatkowych, co czyni ją niezwykle uniwersalną w użytkowaniu. Bogactwo możliwości ustawień nie świadczy o tym, że WHIRLPOOL AWO/C 71203 P jest pralką skomplikowaną w obsłudze. Wręcz przeciwnie – prosty, czytelny programator oraz możliwość wczytania i zapamiętania własnych, ulubionych ustawień sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest łatwe i nie wymaga wysiłku. Duża ładowność pralki natomiast, zapewni nawet wieloosobowej rodzinie możliwość wykonania prania jednorazowo, z doskonałym efektem. Na szczególną uwagę zasługuje efektywność energetyczna pralki – A+++. Pralka zużywa do 30% mniej energii elektrycznej niż podobne urządzenia w klasie efektywności A. Dzięki funkcji Eco Monitor, w który wyposażony jest model WHIRLPOOL AWO/C 71203 P użytkownik ma możliwość monitorowania zużycia energii przez urządzenie. Dla wybranych parametrów prania: programu, temperatury, intensywności oraz wybranych opcji prania Eco Monitor pokazuje poziom zużycia energii.

Zastosowanie w modelu WHIRLPOOL AWO/C 71203 P technologii 6-ty Zmysł Kolory zapewnia doskonałe wyniki prania oraz długotrwałą ochronę kolorów i włókien tkaniny. 6-ty Zmysł Kolory to połączenie trzech unikalnych cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz opcji Kolorowe 15°.

6-ty Zmysł to unikalna technologia opracowana przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a, której zastosowanie w modelu AWO/C 71203 P skutkuje oszczędnością wykorzystania wody i energii podczas procesu prania. Dzięki systemowi czujników urządzenie zawsze wybiera najkrótszy możliwy czas trwania cyklu, najniższą możliwą temperaturę i najniższe zużycie wody, aby przeprowadzić skuteczne pranie. System ten stale monitoruje przebieg procesu prania i kontroluje wydajność, przez co pranie jest jednocześnie oszczędne i efektywne.

W ramach zastosowanej w modelu AWO/C 71203 P unikalnej technologii Wave Motion proces prania daje doskonałe rezultaty nie niszcząc struktury tkanin i nie powodując blaknięcia kolorów. Dzięki asymetrycznym ruchom bębna tkaniny są równomiernie rozłożone, zapewniając w ten sposób swobodny dostęp wody wraz z detergentem do włókien tkaniny. Dokładne rozprowadzenie detergentu na włóknach tkaniny zwiększa jego wchłanianie poprawiając efektywność prania.

Funkcja Kolorowe 15° poprzez aktywowanie technologii 6-ty Zmysł Kolory pozwala na osiągnięcie doskonałych wyników prania w temperaturze 15°C. Proces prania jest mniej energochłonny, ale jego wydajność jest taka sama jak prania w temperaturze 40°C. Dzięki niższej temperaturze tkaniny nie niszczą się, a kolory pozostają żywe nawet po wielokrotnym praniu. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania.

Model WHIRLPOOL AWO/C 71203 P wyposażony jest w duży wyświetlacz, na którym pokazywane są informacje dotyczące wybranej intensywności wirowania, aktywnych opcji prania oraz czasu pozostającego do zakończenia programu. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji prania oraz do zmiany intensywności wirowania.

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71203 P posiada 18 standardowych programów.

 • Mieszane 40°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
 • Bawełniane 40 – 60 – 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.
 • Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne 30 – 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełniane/Pranie ręczne zimna woda – 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego.
 • Białe 40°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne 40°C – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne 40°C – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • Eco Bawełna 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • Szybki 15’ 30°C– do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
 • Płukanie i Wirowanie, Wirowanie, Odpompowywanie – programy dodatkowe.

Dla programów Bawełniane, Syntetyczne, Delikatne, Jasne, Ciemne dostępny jest program prania wstępnego.

Dostępna w modelu WHIRLPOOL AWO/C 71203 P opcja Super płukanie zapewnia idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka pobiera dodatkową ilość wody i płukanie trwa dłużej przez co jest bardziej efektywne. Wybór opcji Intensywne płukanie zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Szybkie, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWO/C 71203 P skraca czas trwania programu. Zalecana jest do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Funkcja Clean+ służy usuwaniu uporczywych plam i polega na praniu w specjalnym, wielofazowym cyklu. Dzięki zróżnicowaniu czasu trwania poszczególnych faz i temperatur prania, funkcja optymalizuje działanie substancji aktywnych zawartych w detergentach.

Funkcja Łatwe prasowanie dostępna w modelu WHIRLPOOL AWO/C 71203 P znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Dzięki funkcji Cycle End, w którą wyposażona jest pralka, czas prania można ustalić tak, by pranie było gotowe na konkretną godzinę. System automatycznie określi czas trwania wybranego programu i rozpocznie pranie w ten sposób, aby zakończenie procesu nastąpiło w określonym przez użytkownika czasie.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour

Roczne zużycie energii (kWh/rok)171
Roczne zużycie wody (litry/rok)9900
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)575
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)75

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/c 71203 p 6-th sense colour?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 9122 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 9 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.

czytaj więcej
Pralka WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 8122 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 8 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWO/C 71203 P 6-th Sense Colour

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)