Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71003 P 6-th Sense Colour

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71003 P 6-th Sense Colour

Ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWO/C 71003 P 6-th Sense Colour, Wave Motion w klasie energetycznej A+++, Eco Monitor, z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 7 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 15’, Eco Bawełna opcje: Kolorowe 15°, Clean+, bez zagnieceń, super płukanie płukanie, łatwe prasowanie, Cycle End, elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/c 71003 p 6-th sense colour?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awo/c 71003 p 6-th sense colour

WHIRLPOOL AWO/C 71003 P to pralka, której rozwiązania technologiczne zarówno zadziwiają swoją trafnością, jak i prostotą w użytkowaniu. WHIRLPOOL AWO/C 71003 P posiada 18 programów, których działanie możemy dodatkowo połączyć z wybranymi opcjami dodatkowymi prania, co uczyni proces prania jeszcze bardziej efektywnym i bezpiecznym dla pranej odzieży. Wysoka klasa efektywności energetycznej pralki (A+++) jest kolejnym atutem pralki. Urządzenie zużywa do 30% mniej energii niż pralki w klasie energetycznej A. Funkcja Eco Monitor, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWO/C 71003 P pozwala na bieżąco monitorować poziom zużycia energii przez urządzenie. Eco Monitor rozpoznaje wielkość wsadu i dla wybranych przez użytkownika parametrów prania: programu, temperatury, intensywności wirowania oraz uruchomionych dodatkowych opcji prania, pokazuje poziom energii niezbędny do wykonania procesu.

Łatwy w obsłudze WHIRLPOOL AWO/C 71003 P szybko pozwala poznać i stosować jego walory technologiczne, nawet niedoświadczonemu użytkownikowi. Doskonałe rezultaty prania wraz ze szczególną dbałością o tkaniny zapewnia technologia 6-ty Zmysł Kolory. Technologia ta łączy trzy unikalne cechy: 6-ty Zmysł, technologię Wave Motion oraz funkcję Kolorowe 15°.

Technologia 6-ty Zmysł, w oparciu o którą zbudowania jest pralka zapewnia optymalizację zużycia wody energii wykorzystywanych podczas prania. Specjalny system czujników sterowany algorytmami opracowanymi przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a stale monitoruje i kontroluje wydajność procesów podczas prania. Pralka automatycznie rozpoznaje wielkość wsadu i dopasowuje do niego ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby przeprowadzić skuteczne pranie. Dzięki technologii 6-ty Zmysł urządzenie wybiera zawsze najkrótszy możliwy czas trwania cyklu, najniższą temperaturę oraz najmniejszą ilość wody do przeprowadzenia efektywnego prania.

Technologia Wave Motion wykorzystana w modelu WHIRLPOOL AWO/C 71003 P zapewnia doskonałe wyniki prania przy jednoczesnej dbałości o tkaniny. Dzięki specjalnym, asymetrycznym ruchom bębna, tkaniny zostają rozłożone w nim w sposób zapewniający swobodny dostęp wody wraz z detergentem do włókien tkanin. Zwiększa to skutek działania detergentu przez co pranie trwa krócej, dokonywane jest w niższej temperaturze przez co jest mniej energochłonne.

Funkcja Kolorowe 15° pozwala na przeprowadzenie skutecznego prania w temperaturze 15°C. Funkcja aktywuje technologię 6-ty Zmysł Kolory i pomimo niskiej temperatury wydajność prania jest taka sama jak w temperaturze 40°C. Niższa temperatura prania nie powoduje niszczenia włókien tkanin i blaknięcia kolorów, a jednocześnie jest mniej energochłonna. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania.

Model WHIRLPOOL AWO/C 71003 P wyposażony jest w duży wyświetlacz, na którym pokazywane są informacje dotyczące wybranej intensywności wirowania, aktywnych opcji prania oraz czasu pozostającego do zakończenia programu. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji prania oraz do zmiany intensywności wirowania.

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 71003 P posiada 18 standardowych programów.

Mieszane 40°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.

Bawełniane 40 – 60 – 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.

Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.

Delikatne 30 – 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.

Wełniane/Pranie ręczne zimna woda – 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego.

Białe 40°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.

Jasne 40°C – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.

Ciemne 40°C – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.

Eco Bawełna 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.

Szybki 15’ 30°C– do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.

Płukanie i Wirowanie, Wirowanie, Odpompowywanie – programy dodatkowe.

Dla programów Bawełniane, Syntetyczne, Delikatne, Jasne, Ciemne dostępny jest program prania wstępnego.

Wybór opcji super płukanie powoduje pobór dodatkowej ilości wody podczas płukania co zwiększa intensywność płukania zapewniając tym samym idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Opcja ta może mieć zastosowanie przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Dzięki funkcji Rapid, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWO/C 71003 P można skrócić czas trwania programu i wcześniej zakończyć pranie jednocześnie zachowując jego doskonałe rezultaty. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Funkcja Clean+ jest zalecana do prania odzieży przy użyciu odplamiaczy. Uruchomienie funkcji zapewnia optymalną skuteczność odplamiacza poprzez specjalny, wielofazowy cykl prania. Dzięki funkcji Clean+ pozbycie się uporczywych plam jest możliwe w niższych temperaturach prania.

Dzięki funkcji Łatwe prasowanie powodującej specjalne ruch bębna ubrania są łagodnie odwirowywane, w taki sposób, że wielokrotnie zmieniają swoje położenie w bębnie. Ruchy bębna podczas wirowania rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń.

Dzięki funkcji Cycle End, w którą wyposażona jest pralka, czas prania można ustalić tak, by pranie było gotowe na konkretną godzinę. System automatycznie określi czas trwania wybranego programu i rozpocznie pranie w ten sposób, aby zakończenie procesu nastąpiło w określonym przez użytkownika czasie.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWO/C 71003 P 6-th Sense Colour

Roczne zużycie energii (kWh/rok)171
Roczne zużycie wody (litry/rok)9900
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)575
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)74

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWO/C 71003 P 6-th Sense Colour

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/c 71003 p 6-th sense colour?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWO/C 71003 P 6-th Sense Colour

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9102 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWOE 9102 Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A+++, Pralki duże (powyżej 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWOE 9102 Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A+++,z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 9 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, Super Szybki 15’, Duże Rzeczy, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, Cycle End, możliwość zapisywania własnych programów, dotykowy panel LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWO/C 71003 P 6-th Sense Colour

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)