Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61403 P 6-th Sense Colour

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61403 P 6-th Sense Colour

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWO/C 61403 P 6-th Sense Colour, Wave Motion w klasie energetycznej A+++, Eco Monitor, z maksymalną intensywnością wirowania 1400 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 15’, opcje: Kolorowe 15°, Clean+, bez zagnieceń, super płukanie płukanie, łatwe prasowanie, Cycle End, elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/c 61403 p 6-th sense colour?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awo/c 61403 p 6-th sense colour

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61403 P jest prawdziwie uniwersalnym urządzeniem pralniczym. Wysokie zaawansowanie technologiczne tej pralki wynika zarówno z bogactwa programów (18), jak i funkcjonalności opcji dodatkowych. Ten zestaw funkcji pozwala tak precyzyjnie dobrać odpowiednie ustawienie, aby przy znikomym zużyciu energii, cieszyć się doskonałym efektem prania. Dodatkowym atutem modelu AWO/C 61403 P jest łatwość obsługi. Czytelny programator jest niezwykle pomocny w optymalnym ustawieniu urządzenia. Wynikiem tego pralka jest prosta w obsłudze nawet dla początkującego użytkownika. Bardzo istotnym atutem pralki jest klasa wydajności energetycznej A+++. Poprzez funkcje Eco Monitor użytkownik ma możliwość programowania pralki w taki sposób, aby pranie było mniej energochłonne, a co za tym idzie bardziej ekologiczne. Dzięki funkcji rozpoznawana jest wielkość załadunku i dla wybranych przez użytkownika parametrów prania: programu, temperatury, intensywności wirowania oraz dodatkowych opcji prania wyświetlany jest poziom zużycia energii niezbędnej do przeprowadzenia procesu.

Dzięki zastosowaniu w modelu WHIRLPOOL AWO/C 61403 P technologii 6-ty Zmysł Kolory tkaniny nie niszczą się nawet podczas wielokrotnego prania i nie blakną ich kolory. Unikalna technologia 6-ty Zmysł Kolory to połączenie trzech cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz opcji Kolorowe 15°.

Technologia 6-ty Zmysł oparta jest na systemie czujników, które w oparciu o algorytmy opracowane przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a monitorują i kontrolują wydajność procesów podczas prania. Dzięki systemowi pralka zawsze wybiera najkrótszy możliwy czas trwania programu, najniższą temperaturę oraz najniższe zużycie wody niezbędne do przeprowadzenia skutecznego prania. Zapewnia to optymalne i oszczędne wykorzystanie czasu, energii i wody gwarantując jednocześnie doskonałe wyniki prania.

Technologia Wave Motion wykorzystana w modelu WHIRLPOOL AWO/C 61403 P zapewnia doskonałe wyniki prania przy jednoczesnej dbałości o tkaniny. Dzięki specjalnym, asymetrycznym ruchom bębna, tkaniny zostają rozłożone w nim w sposób zapewniający swobodny dostęp wody wraz z detergentem do włókien tkanin. Zwiększa to skutek działania detergentu przez co pranie trwa krócej, dokonywane jest w niższej temperaturze przez co jest mniej energochłonne.

Funkcja Kolorowe 15° poprzez aktywowanie technologii 6-ty Zmysł Kolory pozwala na osiągnięcie doskonałych wyników prania w temperaturze 15°C. Proces prania jest mniej energochłonny, ale jego wydajność jest taka sama jak prania w temperaturze 40°C. Dzięki niższej temperaturze tkaniny nie niszczą się, a kolory pozostają żywe nawet po wielokrotnym praniu. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania.

Model WHIRLPOOL AWO/C 61403 P wyposażony jest w duży wyświetlacz, na którym pokazywane są informacje dotyczące wybranej intensywności wirowania, aktywnych opcji prania oraz czasu pozostającego do zakończenia programu. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji prania oraz do zmiany intensywności wirowania.

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61403 P posiada 18 standardowych programów.

 • Mieszane 40°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
 • Bawełniane 40 – 60 – 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.
 • Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne 30 – 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełniane/Pranie ręczne zimna woda – 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego.
 • Białe 40°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne 40°C – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne 40°C – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • Eco Bawełna 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • Szybki 15’ 30°C– do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
 • Płukanie i Wirowanie, Wirowanie, Odpompowywanie – programy dodatkowe.

Dla programów Bawełniane, Syntetyczne, Delikatne, Jasne, Ciemne dostępny jest program prania wstępnego.

Model WHIRLPOOL AWO/C 61403 P posiada opcję Super płukanie. Jest to opcja powodująca pobór dodatkowej ilości wody w trakcie płukania. Dodatkowy pobór wody zapewnia bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Rapid umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Funkcja Clean+ , w którą wyposażono pralkę, zalecana jest do prania odzieży przy użyciu odplamiaczy. Uruchomienie funkcji zapewnia optymalną skuteczność odplamiacza poprzez specjalny, wielofazowy cykl prania. Dzięki funkcji Clean+ pozbycie się uporczywych plam jest możliwe w niższych temperaturach prania.

Dzięki funkcji Łatwe prasowanie powodującej specjalne ruch bębna ubrania są łagodnie odwirowywane, w taki sposób, że wielokrotnie zmieniają swoje położenie w bębnie. Ruchy bębna podczas wirowania rozkładają ubrania w sposób znacznie redukujący ilość zagnieceń.

Dzięki funkcji Cycle End czas prania można ustalić tak, by pranie było gotowe na konkretną godzinę. System automatycznie określi czas trwania wybranego programu i rozpocznie pranie w ten sposób, aby zakończenie procesu nastąpiło w określonym przez użytkownika czasie.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWO/C 61403 P 6-th Sense Colour

Roczne zużycie energii (kWh/rok)147
Roczne zużycie wody (litry/rok)8200
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)520
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)77

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWO/C 61403 P 6-th Sense Colour

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/c 61403 p 6-th sense colour?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWO/C 61403 P 6-th Sense Colour

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWO/C 61403 P 6-th Sense Colour

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)