Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61203 P 6-th Sense Colour

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61203 P 6-th Sense Colour

Nowoczesna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWO/C 61203 P 6-th Sense Colour, Wave Motion w klasie energetycznej A+++, Eco Monitor, z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 15’, opcje: Kolorowe 15°, Clean+, bez zagnieceń, super płukanie płukanie, łatwe prasowanie, Cycle End, elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/c 61203 p 6-th sense colour?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awo/c 61203 p 6-th sense colour

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61203 P to wyzwanie rzucone nowoczesnej technologii w służbie jej wykorzystania do produkcji sprzętu AGD. Jest to pralka tyleż funkcjonalna, co prosta w użytkowaniu. 18 programów pralki pozwala na takie dopasowanie cyklu prania do rodzaju odzieży, że bez najmniejszych obaw użytkownik może być pewny doskonałego efektu prania. Dodatkowe funkcji AWO/C 61203 P, dzięki precyzji z jaką je opracowano, czyni proces prania stuprocentowo bezpiecznym dla odzieży. Klasa efektywności energetycznej tej pralki to aż A+++. Skutki prania dla środowiska naturalnego dzięki tak niskiemu zużyciu energii, są znikome. Dzięki funkcji Eco Monitor, w który wyposażony jest model AWO/C 61203 P użytkownik ma możliwość monitorowania zużycia energii przez urządzenie. Dla wybranych parametrów prania: programu, temperatury, intensywności oraz wybranych opcji prania Eco Monitor pokazuje poziom zużycia energii.

Model WHIRLPOOL AWO/C 61203 P skonstruowany został w oparciu o technologię 6-ty Zmysł Kolory, która zapewnia doskonałe wyniki prania oraz szczególną troskę o tkaniny. Technologia 6-ty Zmysł to unikalne połączenie trzech cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz funkcji Kolorowe 15°.

Dzięki technologii 6-ty Zmysł pralka rozpoznaje wagę wsadu i dopasowuje do niego czas prania i niezbędną ilość wody. Technologia 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii w zależności od wielkości załadunku – mniejszej wielkości wsadu pranie trwa krócej i jest bardziej oszczędne. Poprzez system czujników proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność – pralka pobiera jedynie minimalną ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby wykonać jak najbardziej efektywne pranie.

Proces prania w modelu WHIRLPOOL AWO/C 61203 P dokonuje się w oparciu o opracowaną przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a, unikalną technologię Wave Motion. Poprzez asymetryczne ruchy bębna tkaniny znajdujące się w nim zostają równomiernie rozłożone, dzięki czemu woda wraz z detergentem ma do nich swobodny dostęp. Zapewnia to bardzo efektywne działanie detergentu na tkaniny, przy niższej temperaturze znacznie zwiększając skuteczność prania.

Opcja Kolorowe 15° automatycznie ustawia temperaturę prania na 15°C i aktywuje technologię 6-ty Zmysł Kolory. Dzięki niej tkaniny prane są bardzo delikatnie, w niskiej temperaturze, ale wydajność prania jest taka sama jak w temperaturze 40°C. Niższa temperatura prania sprawia, że włókna tkanin nie niszczą się, nie blakną kolory, a pranie jest mniej energochłonne. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania.

Model WHIRLPOOL AWO/C 61203 P wyposażony jest w duży wyświetlacz, na którym pokazywane są informacje dotyczące wybranej intensywności wirowania, aktywnych opcji prania oraz czasu pozostającego do zakończenia programu. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji prania oraz do zmiany intensywności wirowania.

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61203 P posiada 18 standardowych programów.

 • Mieszane 40°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
 • Bawełniane 40 – 60 – 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.
 • Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne 30 – 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełniane/Pranie ręczne zimna woda – 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego.
 • Białe 40°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne 40°C – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne 40°C – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • Eco Bawełna 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • Szybki 15’ 30°C– do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
 • Płukanie i Wirowanie, Wirowanie, Odpompowywanie – programy dodatkowe.

Dla programów Bawełniane, Syntetyczne, Delikatne, Jasne, Ciemne dostępny jest program prania wstępnego.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję Intensywne płukanie. W ramach tej opcji pralka pobiera większą ilość wody, proces płukania trwa dłużej. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Funkcja Szybkie, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWO/C 61203 P skraca czas trwania programu. Zalecana jest do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Konstruktorzy z WHIRLPOOL-a wyposażyli model WHIRLPOOL AWO/C 61203 P w funkcję Clean+. Uruchomienie tej funkcji zaleca się w przypadku prania zabrudzonej odzieży przy użyciu odplamiaczy. Dzięki tej funkcji proces prania przebiega w specjalnym wielofazowym cyklu co znacznie poprawia skuteczność działania odplamiaczy. Dzięki funkcji Clean+ pozbycie się uporczywych zabrudzeń jest możliwe już w temperaturze 40°C.

Funkcja Łatwe prasowanie dostępna w modelu WHIRLPOOL AWO/C 61203 P znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61203 P wyposażona jest w funkcję Cycle End. Funkcja ta pozwala na określenie czasu zakończenia prania. Jeśli ustawiony zostanie czas zakończenia prania np. za 8 godzin, system ustali przewidywany czas trwania wybranego programu prania i rozpocznie proces w takim czasie, aby zakończyć go po upływie 8 godzin od chwili uruchomienia funkcji.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWO/C 61203 P 6-th Sense Colour

Roczne zużycie energii (kWh/rok)147
Roczne zużycie wody (litry/rok)8200
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)520
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)75

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWO/C 61203 P 6-th Sense Colour

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/c 61203 p 6-th sense colour?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWO/C 61203 P 6-th Sense Colour

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWO/C 61203 P 6-th Sense Colour

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)