Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWO/c 61200 Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWO/c 61200 Green Generation

Funkcjonalna, ładowana od frontu, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWO/c 61200 Green Generation, w klasie energetycznej A++,z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Szybki 30’, Clean+, SuperEco, intensywne płukanie, łatwe prasowanie, opóźnienie startu, elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/c 61200?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awo/c 61200

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61200 to oszczędny i funkcjonalny model zapewniający doskonałe wyniki prania. Urządzenie działa w oparciu o technologię Green Generation. Green Generation to unikalna technologia opracowana przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a. Poprzez wprowadzenie całej gamy energooszczędnych funkcji pralka zapewnia doskonałe wyniki prania przy optymalnym wykorzystaniu energii. Zredukowanie obrotów bębna oraz specjalny sposób podgrzewania wody podczas prania zmniejszają o zużycie energii nawet o 30% w porównaniu ze standardowymi pralkami w klasie efektywności energetycznej A.

Dzięki technologii 6-ty Zmysł, użytej w modelu WHIRLPOOL AWO/C 61200 pralka rozpoznaje wagę wsadu i dopasowuje do niego czas prania i niezbędną ilość wody. Technologia 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii w zależności od wielkości załadunku – mniejszej wielkości wsadu pranie trwa krócej i jest bardziej oszczędne. Poprzez system czujników proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność – pralka pobiera jedynie minimalną ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby wykonać jak najbardziej efektywne pranie.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Nad pokrętłem znajduje się diodowy wskaźnik przebiegu programu.

Model WHIRLPOOL AWO/C 61200 wyposażony jest w duży wyświetlacz, na którym pokazywane są informacje dotyczące wybranej intensywności wirowania, aktywnych opcji prania oraz czasu pozostającego do zakończenia programu. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski służące do uruchamiania dodatkowych opcji prania oraz do zmiany intensywności wirowania.

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61200 posiada 13 standardowych programów.

Bawełniane 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych, mocnych białych tkanin bawełnianych. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.

Bawełniane 40 – 60°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne.

Super Eco 60°C – do prania mocno zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, włókien sztucznych i ich mieszanek. Ekonomiczne zużycie energii dzięki przedłużeniu czasu prania – idealny program do prania

nocnego, gdy obowiązuje niższa taryfa za prąd. Aby uniknąć w nocy nadmiernego hałasu

w czasie wirowania, prędkość wirowania należy ustawić na „0” i uruchomić program wirowania rano lub odpowiednio ustawić czas rozpoczęcia programu za pomocą funkcji Opóźnienie rozpoczęcia programu.

Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.

Delikatne 30 – 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.

Codzienne 40°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.

Szybkie pranie 30°C – do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.

Wełna – zimna woda – 40°C – do prania wyłącznie wyrobów wełnianych oznaczonych symbolem wełny, które można prać w pralce. Program ten (40°C) został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny nadającej się do prania w pralkach automatycznych.

Pranie ręczne 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Specjalny program umożliwiający bardzo delikatne wirowanie bielizny. Program ten (40°C) został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania ręcznego.

Bielizna 30°C – do prania delikatnej bielizny.

Ponadto programy: płukania i wirowania, wirowania, odpompowywania.

Dla programów Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C, Delikatne 30 – 40°C dostępny jest program prania wstępnego.

Funkcja Rapid, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWO/C 61200 skraca czas trwania programu. Zalecana jest do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Funkcja dostępna jest w programach Bawełniane 40 – 60°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C.

Konstruktorzy z WHIRLPOOL-a wyposażyli model WHIRLPOOL AWO/C 61200 w funkcję Clean+. Uruchomienie tej funkcji zaleca się w przypadku prania zabrudzonej odzieży przy użyciu odplamiaczy. Dzięki tej funkcji proces prania przebiega w specjalnym wielofazowym cyklu co znacznie poprawia skuteczność działania odplamiaczy. Dzięki funkcji Clean+ pozbycie się uporczywych zabrudzeń jest możliwe już w temperaturze 40°C. Funkcja dostępna w programach Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję Intensywne płukanie. W ramach tej opcji pralka pobiera większą ilość wody, proces płukania trwa dłużej. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę. Opcja dostępna w programach Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C, Super Eco 60°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C, Codzienne 40°C.

Pralka WHIRLPOOL AWO/C 61200 wyposażona jest w opcję prania w zimnej wodzie – woda jest podgrzewana tylko do temp. to 20°C. Opcja ta nadaje się do prania delikatnych ubrań, dla których na metce podano maks. temperaturę prania 30°C.Funkcję tę można wybrać tylko w przypadku etapów programu prania, na których woda nie została jeszcze podgrzana.

Funkcja Łatwe prasowanie dostępna w modelu WHIRLPOOL AWO/C 61200 znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń. Opcja dostępna w programach Bawełniane 95°C, Bawełniane 40 – 60°C, Syntetyczne – 30 – 40 – 60°C, Codzienne 40°C.

Pralka wyposażona jest w funkcję Opóźnienia rozpoczęcia programu, która umożliwia uruchomienie pralki zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład w nocy, gdy energia elektryczna jest tańsza. Opóźnienie rozpoczęcia prania można programować w zakresie od 30 minut do 23 godzin.

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWO/c 61200 Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)170
Roczne zużycie wody (litry/rok)9272
Wysokość (mm)845
Szerokość (mm)595
Głębokość (mm)520
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)75

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWO/c 61200 Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awo/c 61200?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWO/c 61200 Green Generation

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWO/c 61200 Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)