Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWE 9236 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 9236 P Green Generation

Nowoczesna, ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 9236 P Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, technologia ZEN, w klasie energetycznej A+++, z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, EcoBawełna, Super Szybki 15’, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, cykl odświeżania, opóźnienie czasu startu, możliwość zapisywania własnych programów, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 9236 p green generation?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awe 9236 p green generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 9236 P to nowoczesny model zapewniający uzyskanie doskonałych wyników prania przy optymalnym wykorzystaniu zasobów – wody, energii i czasu. Pralka została skonstruowana w oparciu o opracowaną przez inżynierów z WHIRLPOOL-a technologię Green Generation. Green Generation to technologia koncentrująca się na optymalizacji zużycie wody i energii. Dzięki zastosowaniu tej technologii pralka jest urządzeniem przyjaznym dla środowiska, gdyż zużywane podczas procesu prania zasoby – woda i energia – wykorzystywane są bardzo efektywnie. Dzięki zredukowaniu obrotów bębna i zużycia wody oraz specjalnym jej podgrzaniu, podczas prania pralka Green Generation zużywa do 30% mniej energii niż pralka o efektywności energetycznej A.

Model WHIRLPOOL AWE 9236 P to urządzenie niezwykle ciche dzięki konstrukcji napędu w oparciu o opracowaną przez inżynierów z WHIRLPOOL-a technologię ZEN. Technologia ta polega na zmianie tradycyjnego napędu paskowego na nowy napęd o wysokiej wydajności, gdzie silnik napędowy jest zintegrowany bezpośrednio z bębnem. Rezultatem są mniejsze wibracje i mniejszy poziom hałasu. Pralka WHIRLPOOL AWE 9236 P wyposażona została w nowoczesny, bezszczotkowy silnik Silent Motion niezwykle cichy, o dużej wydajności energetycznej i długiej żywotności.

Dzięki zastosowaniu w modelu WHIRLPOOL AWE9236 P technologii 6-ty Zmysł Kolory tkaniny nie niszczą się nawet podczas wielokrotnego prania i nie blakną ich kolory. Unikalna technologia 6-ty Zmysł Kolory to połączenie trzech cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz opcji Kolorowe 15°.

Technologia 6-ty Zmysł oparta jest na systemie czujników, które w oparciu o algorytmy opracowane przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a monitorują i kontrolują wydajność procesów podczas prania. Dzięki systemowi pralka zawsze wybiera najkrótszy możliwy czas trwania programu, najniższą temperaturę oraz najniższe zużycie wody niezbędne do przeprowadzenia skutecznego prania. Zapewnia to optymalne i oszczędne wykorzystanie czasu, energii i wody gwarantując jednocześnie doskonałe wyniki prania.

Proces prania w modelu WHIRLPOOL AWE 9236 P dokonuje się w oparciu o opracowaną przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a, unikalną technologię Wave Motion. Poprzez asymetryczne ruchy bębna tkaniny znajdujące się w nim zostają równomiernie rozłożone, dzięki czemu woda wraz z detergentem ma do nich swobodny dostęp. Zapewnia to bardzo efektywne działanie detergentu na tkaniny, przy niższej temperaturze znacznie zwiększając skuteczność prania.

Opcja Kolorowe 15° automatycznie ustawia temperaturę prania na 15°C i aktywuje technologię 6-ty Zmysł Kolory. Dzięki niej tkaniny prane są bardzo delikatnie, w niskiej temperaturze, ale wydajność prania jest taka sama jak w temperaturze 40°C. Niższa temperatura prania sprawia, że włókna tkanin nie niszczą się, nie blakną kolory, a pranie jest mniej energochłonne. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Po prawej i lewej stronie pokrętła znajdują się przyciski uruchamiające dodatkowe opcje prania. Nad pokrętłem programatora znajduje się wyświetlacz pokazujący temperaturę prania, intensywność wirowania, aktualną fazę cyklu prania oraz czas pozostający do zakończenia prania. Temperatura prania oraz intensywność wirowania mogą być w zależności od potrzeb regulowane dzięki przyciskom umieszczonym pod wyświetlaczem. Wyświetlacz pokazuje również komunikaty dotyczące typowych usterek.

Pralka WHIRLPOOL AWE 9236 P posiada 14 standardowych programów.

 • Mieszane – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 6 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych (ręczniki, bielizna, obrusy, pościel itp.).
 • Tkaniny syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełna/Pranie ręczne – do prania wyrobów wełnianych, oznaczonych znakiem Woolmark i nadających się do prania w pralce, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Program ten został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania w pralkach oraz do prania ręcznego.
 • Jeans – do prania normalnie zabrudzonych tkanin z jeansu bawełnianego lub materiałów podobnych do jeansu.
 • Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • Super Cichy – program umożliwiający przeprowadzenie bardzo cichego prania z ciszej działającym wirowaniem.
 • EcoCotton – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • AquaEco – do prania lekko zabrudzonej odzież z włókien sztucznych lub mieszanek włókien sztucznych z bawełną. Program oszczędny, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem wody. Stosować płyn do prania w najmniejszej zalecanej ilości na 3 kg prania. Przy wyborze programu nie należy używać płynu zmiękczającego.
 • Szybki 15’ – do prania lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, włókien sztucznych oraz mieszanek z bawełną. Program odświeżający, pozwalający wykonać skuteczne pranie 3 kilogramowego wsadu w temperaturze 30°C w 15 minut. Dla programu należy stosować najmniejszą zalecaną ilość detergentu.
 • Płukanie i Wirowanie – program intensywnego płukania i wirowania.

Ponadto dzięki funkcji Ulubione, pralka WHIRLPOOL AWE 9236 P daje możliwość utworzenia i zapamiętania własnego programu prania, którego nie ma wśród standardowych. Program ten może zawierać dowolne, indywidualne ustawienie temperatury prania, obrotów wirowania. Uruchomienie programu następuje jedynie poprzez dotknięcie sensorowego przycisku na panelu sterowania i tym samym nie wymaga każdorazowego wprowadzania wymaganych parametrów prania, są już one bowiem w pamięci urządzenia.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję Intensywne płukanie. W ramach tej opcji pralka pobiera większą ilość wody, proces płukania trwa dłużej. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Funkcja Rapid umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Pralka WHIRLPOOL AWE 9236 P wyposażona jest w funkcję opóźnienia czasu startu. Pozwala ona na uruchomienie pralki zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład w nocy, gdy elektryczność jest tańsza. Uruchomienie programu prania może być opóźnione do 23 godzin.

Model WHIRLPOOL AWE 9236 P posiada funkcję Cykl odświeżania. Jest to funkcja ograniczająca powstawanie nieprzyjemnych zapachów w przypadku pozostawienia prania w pralce przez dłuższy czas. Uruchomienie funkcji powoduje cykliczne, delikatne wirowanie przewietrzające ładunek bębna. Dzięki tej funkcji zapewnia się świeżość ubrań pozostawionych w pralce po zakończeniu prania.

 

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWE 9236 P Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)150
Roczne zużycie wody (litry/rok)8800
Wysokość (mm)900
Szerokość (mm)400
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaA
Poziom hałasu podczas prania (dB)51
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)72

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWE 9236 P Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 9236 p green generation?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWE 9236 P Green Generation

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWE 9236 P Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)