Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWE 9226 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 9226 P Green Generation

Nowoczesna, ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 9226 P Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A++,z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, EcoBawełna, Super Szybki 15’, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, cykl odświeżania, opóźnienie czasu startu, możliwość zapisywania własnych programów, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 9226 p?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awe 9226 p

Model WHIRLPOOL AWE 9226 P to nowoczesna pralka, która dzięki szerokim możliwościom programowania zapewnia efektywne pranie zarówno bardzo zabrudzonych tkanin, jak i delikatnej odzieży. Pralka jest niezwykle wydajna i jednocześnie bardzo oszczędna dzięki zastosowaniu w niej technologii Green Generation. Green Generation to innowacyjna technologia opracowana przez konstruktorów WHIRLPOOL-a. Dzięki zredukowaniu obrotów bębna i zużycia wody oraz specjalnym jej podgrzaniu , pralka pobiera do 30% mniej energii niż podobne urządzenia w klasie energetycznej A. Zastosowanie w modelu technologii Green Generation czyni go przyjaznym dla środowiska, poprzez jak najbardziej zoptymalizowane i efektywne zużywanie zasobów.

Model WHIRLPOOL AWE 9226 P skonstruowany został w oparciu o technologię 6-ty Zmysł Kolory, która zapewnia doskonałe wyniki prania oraz szczególną troskę o tkaniny. Technologia 6-ty Zmysł to unikalne połączenie trzech cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz funkcji Kolorowe 15°.

Dzięki technologii 6-ty Zmysł pralka rozpoznaje wagę wsadu i dopasowuje do niego czas prania i niezbędną ilość wody. Technologia 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii w zależności od wielkości załadunku – mniejszej wielkości wsadu pranie trwa krócej i jest bardziej oszczędne. Poprzez system czujników proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność – pralka pobiera jedynie minimalną ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby wykonać jak najbardziej efektywne pranie.

Technologia Wave Motion wykorzystana w modelu WHIRLPOOL AWE 9226 P zapewnia doskonałe wyniki prania przy jednoczesnej dbałości o tkaniny. Dzięki specjalnym, asymetrycznym ruchom bębna, tkaniny zostają rozłożone w nim w sposób zapewniający swobodny dostęp wody wraz z detergentem do włókien tkanin. Zwiększa to skutek działania detergentu przez co pranie trwa krócej, dokonywane jest w niższej temperaturze przez co jest mniej energochłonne.

Funkcja Kolorowe 15° poprzez aktywowanie technologii 6-ty Zmysł Kolory pozwala na osiągnięcie doskonałych wyników prania w temperaturze 15°C. Proces prania jest mniej energochłonny, ale jego wydajność jest taka sama jak prania w temperaturze 40°C. Dzięki niższej temperaturze tkaniny nie niszczą się, a kolory pozostają żywe nawet po wielokrotnym praniu. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Po prawej i lewej stronie pokrętła znajdują się przyciski uruchamiające dodatkowe opcje prania. Nad pokrętłem programatora znajduje się wyświetlacz pokazujący temperaturę prania, intensywność wirowania, aktualną fazę cyklu prania oraz czas pozostający do zakończenia prania. Temperatura prania oraz intensywność wirowania mogą być w zależności od potrzeb regulowane dzięki przyciskom umieszczonym pod wyświetlaczem. Wyświetlacz pokazuje również komunikaty dotyczące typowych usterek.

Pralka WHIRLPOOL AWE 9226 P posiada 14 standardowych programów.

Mieszane – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 6 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.

Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych (ręczniki, bielizna, obrusy, pościel itp.).

Tkaniny syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.

Delikatne – do prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.

Wełna/Pranie ręczne – do prania wyrobów wełnianych, oznaczonych znakiem Woolmark i nadających się do prania w pralce, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Program ten został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania w pralkach oraz do prania ręcznego.

Jeans – do prania normalnie zabrudzonych tkanin z jeansu bawełnianego lub materiałów podobnych do jeansu.

Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.

Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.

Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.

EcoCotton – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.

AquaEco – do prania lekko zabrudzonej odzież z włókien sztucznych lub mieszanek włókien sztucznych z bawełną. Program oszczędny, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem wody. Stosować płyn do prania w najmniejszej zalecanej ilości na 3 kg prania. Przy wyborze programu nie należy używać płynu zmiękczającego.

Szybki 15’ – do prania lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, włókien sztucznych oraz mieszanek z bawełną. Program odświeżający, pozwalający wykonać skuteczne pranie 3 kilogramowego wsadu w temperaturze 30°C w 15 minut. Dla programu należy stosować najmniejszą zalecaną ilość detergentu.

Płukanie i Wirowanie – program intensywnego płukania i wirowania.

Wirowanie – dodatkowy program intensywnego wirowania.

Funkcja Ulubione, którą posiada pralka WHIRLPOOL AWE 9226 P pozwala na określenie przez użytkownika indywidualnego, odmiennego od standardowych programu prania. Wykorzystując funkcję można wprowadzić do pamięci urządzenia indywidualne ustawienie programu wraz z temperaturą prania i ilością obrotów wirowania. Uruchomienie określonego i zapamiętanego przez pralkę indywidualnego programu prania jest wtedy łatwe i nie wymaga każdorazowego wprowadzania żądanych parametrów.

Intensywne płukanie to opcja powodująca pobór dodatkowej ilości wody w trakcie płukania. Dodatkowy pobór wody zapewnia bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Pralka WHIRLPOOL AWE 9226 P wyposażona jest w funkcję opóźnienia czasu startu. Pozwala ona na uruchomienie pralki zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład w nocy, gdy elektryczność jest tańsza. Uruchomienie programu prania może być opóźnione do 23 godzin.

Dostępna w pralce funkcja Rapid jest zalecana do prania małych ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Uruchomienie funkcji pozwala na szybsze zakończenie prania.

Dzięki funkcji odświeżania pralka zapewnia świeżość pozostawionych w bębnie ubrań po zakończeniu prania. Funkcja uruchamia cykliczne, delikatne wirowanie w kilkuminutowych odstępach co powoduje przewietrzenie zawartości bębna i ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Działanie funkcji trwa do ok. 11 godzin po zakończeniu prania.

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWE 9226 P Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)173
Roczne zużycie wody (litry/rok)8926
Wysokość (mm)900
Szerokość (mm)400
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)76

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWE 9226 P Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 9226 p?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWE 9226 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 7458 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 7458 P Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od góry, Klasa energetyczna A++, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 7458 P Green Generation, 6-th Sense, w klasie energetycznej A++,z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Super Szybki 15’, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje intensywne płukanie, opóźnienie czasu startu.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWE 9226 P Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)