Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWE 9026 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 9026 P Green Generation

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 9026 P Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A++,z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, EcoBawełna, Super Szybki 15’, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, cykl odświeżania, opóźnienie czasu startu, możliwość zapisywania własnych programów, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 9026 p green generation?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awe 9026 p green generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 9026 P to zaawansowany technologicznie model pozwalający na skuteczne i ekonomiczne pranie. Niezwykłą wydajność przy niskim zużyciu zasobów pralka osiąga dzięki technologii Green Generation. Green Generation to nowatorski zestaw wyrafinowanych rozwiązań technologicznych opracowanych przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a. Zredukowanie obrotów bębna oraz specjalny system podgrzewania wody skutkują zmniejszeniem poboru energii nawet o 30% w porównaniu ze standardowymi pralkami w klasie energetycznej A. Pralki funkcjonujące w technologii Green Generation zapewniają optymalne zużycie wody i energii przez co są przyjazne dla środowiska.

Doskonałe rezultaty prania wraz ze szczególną dbałością o tkaniny zapewnia zastosowana w modelu WHIRLPOOL AWE 9026 P technologia 6-ty Zmysł Kolory. Technologia ta łączy trzy unikalne cechy: 6-ty Zmysł, technologię Wave Motion oraz funkcję Kolorowe 15°.

Technologia 6-ty Zmysł wykorzystuje system specjalnych czujników, które w oparciu o algorytmy opracowane przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a stale monitorują i kontrolują wydajność procesów podczas prania. Dzięki zastosowanej technologii 6-ty Zmysł pralka rozpoznaje wielkość wsadu i zużywa tylko minimalne ilości wody i energii konieczne do efektywnej realizacji wybranego programu prania. Przy mniejszym załadunku pranie trwa krócej przy jednoczesnym, niższym zużyciu wody i jest mniej energochłonne.

W celu ochrony tkanin oraz efektywnego wykorzystania detergentu używanego do prania konstruktorzy z WHIRLPOOL-a opracowali unikalna technologię Wave Motion. Poprzez asymetryczne ruchy bębna włókna tkanin zostają równomiernie rozłożone, co zapewnia swobodny dostęp detergentu do tkanin. Skutkuje to zwiększeniem efektywności prania poprzez maksymalne wykorzystanie właściwości detergentu.

Funkcja Kolorowe 15° pozwala na przeprowadzenie skutecznego prania w temperaturze 15°C. Funkcja aktywuje technologię 6-ty Zmysł Kolory i pomimo niskiej temperatury wydajność prania jest taka sama jak w temperaturze 40°C. Niższa temperatura prania nie powoduje niszczenia włókien tkanin i blaknięcia kolorów, a jednocześnie jest mniej energochłonna. funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Po prawej i lewej stronie pokrętła znajdują się przyciski uruchamiające dodatkowe opcje prania. Nad pokrętłem programatora znajduje się wyświetlacz pokazujący temperaturę prania, intensywność wirowania, aktualną fazę cyklu prania oraz czas pozostający do zakończenia prania. Temperatura prania oraz intensywność wirowania mogą być w zależności od potrzeb regulowane dzięki przyciskom umieszczonym pod wyświetlaczem. Wyświetlacz pokazuje również komunikaty dotyczące typowych usterek.

Pralka WHIRLPOOL AWE 9026 P posiada 14 standardowych programów.

 • Mieszane – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 6 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych (ręczniki, bielizna, obrusy, pościel itp.).
 • Tkaniny syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełna/Pranie ręczne – do prania wyrobów wełnianych, oznaczonych znakiem Woolmark i nadających się do prania w pralce, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Program ten został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania w pralkach oraz do prania ręcznego.
 • Jeans – do prania normalnie zabrudzonych tkanin z jeansu bawełnianego lub materiałów podobnych do jeansu.
 • Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • EcoCotton – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • AquaEco – do prania lekko zabrudzonej odzież z włókien sztucznych lub mieszanek włókien sztucznych z bawełną. Program oszczędny, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem wody. Stosować płyn do prania w najmniejszej zalecanej ilości na 3 kg prania. Przy wyborze programu nie należy używać płynu zmiękczającego.
 • Szybki 15’ – do prania lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, włókien sztucznych oraz mieszanek z bawełną. Program odświeżający, pozwalający wykonać skuteczne pranie 3 kilogramowego wsadu w temperaturze 30°C w 15 minut. Dla programu należy stosować najmniejszą zalecaną ilość detergentu.
 • Płukanie i Wirowanie – program intensywnego płukania i wirowania.
 • Wirowanie – dodatkowy program intensywnego wirowania.

Funkcja Ulubione, posiada pralka WHIRLPOOL AWE 9026 P służy do zapisania w pamięci pralki innego niż standardowe programu prania. Dzięki niej użytkownik może stworzyć indywidualny program prania z określoną temperaturą, intensywnością wirowania i wybranymi opcjami prania. Parametry te zostają zapisane w pamięci urządzenia i uruchomienie programu nie powoduje konieczności każdorazowego wprowadzania żądanych parametrów.

Intensywne płukanie to opcja powodująca pobór dodatkowej ilości wody w trakcie płukania. Dodatkowy pobór wody zapewnia bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Pralka WHIRLPOOL AWE 9026 P wyposażona jest w funkcję opóźnienia czasu startu. Pozwala ona na uruchomienie pralki zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład w nocy, gdy elektryczność jest tańsza. Uruchomienie programu prania może być opóźnione do 23 godzin.

Dzięki funkcji Rapid, w którą wyposażony jest model WHIRLPOOL AWE 9026 P można skrócić czas trwania programu i wcześniej zakończyć pranie jednocześnie zachowując jego doskonałe rezultaty. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Funkcja cykl odświeżania zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów odzieży, w sytuacji pozostawienia jej w bębnie pralki po zakończeniu procesu prania. Wybór funkcji powoduje cykliczne uruchamianie delikatnego wirowania, co powoduje przewietrzenie wsadu. Odświeżające wirowanie uruchamiane jest w kilkuminutowych odstępach, a działanie funkcji może trwać do 12 godzin po zakończeniu prania.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWE 9026 P Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)173
Roczne zużycie wody (litry/rok)8926
Wysokość (mm)900
Szerokość (mm)400
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)75

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWE 9026 P Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 9026 p green generation?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWE 9026 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 8026 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 8026 P Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od góry, Klasa energetyczna A++, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 8026 P Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A++,z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, EcoBawełna, Super Szybki 15’, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, cykl odświeżania, opóźnienie czasu startu.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWE 9026 P Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)