Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWE 8026 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 8026 P Green Generation

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 8026 P Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A++,z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, EcoBawełna, Super Szybki 15’, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, cykl odświeżania, opóźnienie czasu startu.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 8026 p green generation?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awe 8026 p green generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 8026 P to oszczędny i funkcjonalny model zapewniający doskonałe wyniki prania. W modelu zastosowana została unikalna technologia opracowana przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a – Green Generation. Poprzez wprowadzenie całej gamy energooszczędnych funkcji pralka zapewnia doskonałe wyniki prania przy optymalnym wykorzystaniu energii. Zredukowanie obrotów bębna oraz specjalny sposób podgrzewania wody podczas prania zmniejszają o zużycie energii nawet o 30% w porównaniu ze standardowymi pralkami w klasie efektywności energetycznej A.

Zastosowanie w modelu WHIRLPOOL AWE 8026 P technologii 6-ty Zmysł Kolory zapewnia doskonałe wyniki prania oraz długotrwałą ochronę kolorów i włókien tkaniny. 6-ty Zmysł Kolory to połączenie trzech unikalnych cech: 6-tego Zmysłu, technologii Wave Motion oraz opcji Kolorowe 15°.

Konstrukcja pralki w oparciu o technologię 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii podczas procesu prania. Poprzez system czujników sterowanych specjalnymi algorytmami opracowanymi przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność. Dzięki technologii 6-ty zmysł pralka sama rozpoznaje wielkość wsadu i automatycznie dostosowuje ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby przeprowadzić efektywne pranie. Poprzez czujniki, urządzenie zawsze wybiera najkrótszy możliwy czas trwania cyklu, najniższą temperaturę i najniższe zużycie wody, aby przy oszczędnym wykorzystaniu zasobów osiągnąć doskonałe wyniki prania.

W ramach zastosowanej w modelu WHIRLPOOL AWE 8026 P unikalnej technologii Wave Motion proces prania daje doskonałe rezultaty nie niszcząc struktury tkanin i nie powodując blaknięcia kolorów. Dzięki asymetrycznym ruchom bębna tkaniny są równomiernie rozłożone, zapewniając w ten sposób swobodny dostęp wody wraz z detergentem do włókien tkaniny. Dokładne rozprowadzenie detergentu na włóknach tkaniny zwiększa jego wchłanianie poprawiając efektywność prania.

Funkcja Kolorowe 15° pozwala na przeprowadzenie prania w temperaturze 15°C, którego wydajność jest taka sama jak prania w temperaturze 40°C. Dzięki aktywowanej przez funkcję technologii 6-ty Zmysł Kolory tkaniny prane są skutecznie, ale bardzo delikatnie co zapobiega ich niszczeniu i blaknięciu kolorów. Niższa temperatura sprawia, że proces prania jest mniej energochłonny. Uruchomienie funkcji Kolorowe 15° zalecane jest przy praniu lekko zabrudzonych tkanin bez plam.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Po prawej i lewej stronie pokrętła znajdują się przyciski uruchamiające dodatkowe opcje prania oraz wyświetlacze temperatury oraz czasu pozostającego do zakończenia prania. Temperatura prania może być w zależności od potrzeb regulowana dzięki przyciskowi umieszczonemu pod wyświetlaczem. Nad pokrętłem programatora znajduje się wskaźnik przebiegu programu informujący o trwającej aktualnie fazie prania. W prawej części panelu sterowania znajduje się przycisk umożliwiający ustawienie wymaganej intensywności wirowania.

Pralka WHIRLPOOL AWE 8026 P posiada 14 standardowych programów.

 • Mieszane – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. To program zaprojektowany pod kątem codziennych potrzeb, dzięki któremu można uprać do 6 kg mieszanych tkanin bawełnianych i syntetycznych w temperaturze 40°C w ciągu zaledwie 60 minut.
 • Bawełniane – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych tkanin bawełnianych i lnianych (ręczniki, bielizna, obrusy, pościel itp.).
 • Tkaniny syntetyczne – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Delikatne – do prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Wełna/Pranie ręczne – do prania wyrobów wełnianych, oznaczonych znakiem Woolmark i nadających się do prania w pralce, a także tekstyliów z jedwabiu, lnu, wełny i wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Program ten został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania w pralkach oraz do prania ręcznego.
 • Jeans – do prania normalnie zabrudzonych tkanin z jeansu bawełnianego lub materiałów podobnych do jeansu.
 • Białe – do prania średnio lub bardzo zabrudzonych białych tkanin bawełnianych. W przypadku wybrania programu można zmniejszyć zużycie energii poprzez wybór niższej temperatury prania i dodanie do detergentu wybielacza na bazie tlenu.
 • Jasne – do prania białej i pastelowej odzieży wykonanej z delikatnych tkanin. Delikatny program prania pozwalający zapobiegać zszarzeniu lub zżółknięciu pranych tkanin. W przypadku wybrania programu należy używać mocnych detergentów, a w razie potrzeby również odplamiaczy lub wybielaczy na bazie tlenu.
 • Ciemne – do prania czarnej i ciemnej odzieży z bawełny oraz mieszanek bawełny i poliestru. Specjalny program ograniczający blaknięcie kolorów i miejscowe odbarwiania. Do prania ciemnej odzieży przy użyciu tego programu zaleca się używanie specjalnego detergentu w płynie.
 • EcoCotton – do prania średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych. Program zapewnia najmniejsze zużycie wody i energii przy praniu bawełny w temperaturze 40°C i 60°C.
 • AquaEco – do prania lekko zabrudzonej odzież z włókien sztucznych lub mieszanek włókien sztucznych z bawełną. Program oszczędny, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem wody. Stosować płyn do prania w najmniejszej zalecanej ilości na 3 kg prania. Przy wyborze programu nie należy używać płynu zmiękczającego.
 • Szybki 15’ – do prania lekko zabrudzonej odzieży z bawełny, włókien sztucznych oraz mieszanek z bawełną. Program odświeżający, pozwalający wykonać skuteczne pranie 3 kilogramowego wsadu w temperaturze 30°C w 15 minut. Dla programu należy stosować najmniejszą zalecaną ilość detergentu.
 • Płukanie i Wirowanie – program intensywnego płukania i wirowania.
 • Wirowanie – dodatkowy program intensywnego wirowania.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka WHIRLPOOL AWE 8026 P jest wyposażona w opcję Intensywne płukanie. W ramach tej opcji pralka pobiera większą ilość wody, proces płukania trwa dłużej. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Pralka WHIRLPOOL AWE 8026 P wyposażona jest w funkcję opóźnienia czasu startu. Pozwala ona na uruchomienie pralki zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład w nocy, gdy elektryczność jest tańsza. Uruchomienie programu prania może być opóźnione do 23 godzin.

Funkcja Rapid umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

W ramach funkcji Cykl odświeżania, po zakończeniu prania, w kilkuminutowych odstępach zostaje uruchomiany zostaje cykl delikatnego wirowania. Dzięki temu ubrania pozostające w pralce są regularnie przewietrzane, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Funkcja działa do około 12 godzin po zakończeniu prania.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWE 8026 P Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)173
Roczne zużycie wody (litry/rok)8926
Wysokość (mm)900
Szerokość (mm)400
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)75

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWE 8026 P Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 8026 p green generation?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWE 8026 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 9026 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 9026 P Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od góry, Klasa energetyczna A++, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 9026 P Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A++,z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, EcoBawełna, Super Szybki 15’, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, cykl odświeżania, opóźnienie czasu startu, możliwość zapisywania własnych programów, wyświetlacz LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWE 8026 P Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)