Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWE 7458 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 7458 P Green Generation

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 7458 P Green Generation, 6-th Sense, w klasie energetycznej A++,z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Super Szybki 15’, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje intensywne płukanie, opóźnienie czasu startu.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 7458 p green generation?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awe 7458 p green generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 7458 P to uniwersalny i funkcjonalny model pozwalający na efektywne i oszczędne pranie. Inżynierowie z WHIRLPOOL-a skonstruowali pralkę w oparciu o technologię Green Generation. Green Generation to technologia zapewniająca doskonałe wyniki prania przy optymalnym zużyciu zasobów – wody i energii. Zredukowana liczba obrotów bębna podczas prania oraz specjalny system podgrzewania wody skutkują o 30% mniejszym zużyciem energii niż w standardowych pralkach o klasie efektywności energetycznej A. Dzięki zastosowaniu technologii Green Generation, która zapewnia efektywne zużywanie energii pralka jest urządzeniem przyjaznym dla środowiska.

Dzięki technologii 6-ty Zmysł wykorzystanej w modelu WHIRLPOOL AWE 7458 P pralka rozpoznaje wagę wsadu i dopasowuje do niego czas prania i niezbędną ilość wody. Technologia 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii w zależności od wielkości załadunku – mniejszej wielkości wsadu pranie trwa krócej i jest bardziej oszczędne. Poprzez system czujników proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność – pralka pobiera jedynie minimalną ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby wykonać jak najbardziej efektywne pranie.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Po prawej i lewej stronie pokrętła znajdują się przyciski uruchamiające dodatkowe opcje prania. Nad pokrętłem programatora znajduje się wskaźnik przebiegu programu informujący o trwającej aktualnie fazie prania. W prawej części panelu sterowania znajduje się wyświetlacz pokazujący czas pozostający do zakończenia programu prania, a obok niego przycisk umożliwiający ustawienie wymaganej intensywności wirowania.

Pralka WHIRLPOOL AWE 7458 P posiada 18 standardowych programów.

  • Bawełniane 40 – 60 – 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne. Temperaturę 95°C należy stosować do prania średnio lub bardzo zabrudzonych, mocnych białych tkanin bawełnianych. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.
  • Syntetyczne – 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
  • Jeans 40°C – do prania średnio zabrudzonych ubrań z jeansu bawełnianego i garderoba z materiałów podobnych do jeansu taka jak spodnie, bluzy itp.
  • Delikatne 30 – 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
  • Codzienne 40°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
  • Super szybki 15’ – 30°C – do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
  • Wełna – zimna woda – 40°C – do prania wyłącznie wyrobów wełnianych oznaczonych symbolem wełny, które można prać w pralce. Program ten (40°C) został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny nadającej się do prania w pralkach automatycznych.
  • Pranie ręczne 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Specjalny program umożliwiający bardzo delikatne wirowanie bielizny. Program ten (40°C) został przetestowany i zatwierdzony przez firmę Woolmark jako odpowiedni do prania wełny przeznaczonej do prania ręcznego.
  • Super Eco 60°C – do prania lekko i średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, włókien sztucznych i ich mieszanek. Ekonomiczne zużycie energii dzięki przedłużeniu czasu prania – idealny program do prania nocnego, gdy obowiązuje niższa taryfa za prąd. Aby uniknąć w nocy nadmiernego hałasu.
  • Ponadto programy: płukania i wirowania, delikatnego wirowania, wirowania, odpompowywania.

Pralka WHIRLPOOL AWE 7458 P wyposażona jest w funkcję Lekko zabrudzone. Funkcja ta istotnie zmniejsza zużycie wody, szczególnie podczas płukania i jest bardzo przydatna przy praniu lekko zabrudzonej bielizny czy małego wsadu (3 kg).

Model posiada również funkcję Eco. Uruchomienie funkcji nieznacznie obniża temperaturę i wydłuża czas prania dzięki czemu pranie jest oszczędniejsze przy zachowaniu tych samych efektów.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka WHIRLPOOL AWE 7458 P jest wyposażona w opcję Intensywne płukanie. W ramach tej opcji pralka pobiera większą ilość wody, proces płukania trwa dłużej. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Pralka WHIRLPOOL AWE 7458 P wyposażona jest w funkcję opóźnienia czasu startu. Pozwala ona na uruchomienie pralki zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład w nocy, gdy elektryczność jest tańsza. Uruchomienie programu prania może być opóźnione do 23 godzin.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWE 7458 P Green Generation

Roczne zużycie energii (kWh/rok)173
Roczne zużycie wody (litry/rok)8926
Wysokość (mm)900
Szerokość (mm)400
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)76

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWE 7458 P Green Generation

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 7458 p green generation?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWE 7458 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 9226 P Green Generation

Pralka WHIRLPOOL AWE 9226 P Green Generation

Pralki, Pralki ładowane od góry, Klasa energetyczna A++, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Nowoczesna, ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 9226 P Green Generation, 6-th Sense Colour, Wave Motion, w klasie energetycznej A++,z maksymalną intensywnością wirowania 1200 obr/min, maksymalnym wsadem 6 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, AquaEco, EcoBawełna, Super Szybki 15’, Wełna (certyfikat Woolmark), opcje Kolorowe 15°, intensywne płukanie, cykl odświeżania, opóźnienie czasu startu, możliwość zapisywania własnych programów, wyświetlacz LCD.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWE 7458 P Green Generation

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)