Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWE 6519 P 6-th Sense

Pralka WHIRLPOOL AWE 6519 P 6-th Sense

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 6519 P, 6-th Sense, w klasie energetycznej A+, z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 5,5 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Super Szybki 15’, Super Eco, opcje intensywne płukanie, opóźnienie czasu startu, elektroniczny wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 6519 p 6-th sense?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awe 6519 p 6-th sense

Pralka WHIRLPOOL AWE 6519 P to wydajny i oszczędny model pozwalający przeprowadzić skuteczne pranie.

Konstrukcja pralki w oparciu o technologię 6-ty Zmysł zapewnia optymalizację zużycia wody i energii podczas procesu prania. Poprzez system czujników sterowanych specjalnymi algorytmami opracowanymi przez konstruktorów z WHIRLPOOL-a proces prania jest stale monitorowany i kontrolowana jest jego wydajność. Dzięki technologii 6-ty zmysł pralka sama rozpoznaje wielkość wsadu i automatycznie dostosowuje ilość wody oraz energii niezbędnej do jej podgrzania, aby przeprowadzić efektywne pranie. Poprzez czujniki, urządzenie zawsze wybiera najkrótszy możliwy czas trwania cyklu, najniższą temperaturę i najniższe zużycie wody, aby przy oszczędnym wykorzystaniu zasobów osiągnąć doskonałe wyniki prania.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Po prawej i lewej stronie pokrętła znajdują się przyciski uruchamiające dodatkowe opcje prania. Nad pokrętłem programatora znajduje się wskaźnik przebiegu programu informujący o trwającej aktualnie fazie prania. W prawej części panelu sterowania znajduje się wyświetlacz pokazujący czas pozostający do zakończenia programu prania, a obok niego przycisk umożliwiający ustawienie wymaganej intensywności wirowania.

Pralka WHIRLPOOL AWE 6519 P posiada 18 standardowych programów.

 • Bawełniane 40 – 60 – 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne. Temperaturę 95°C należy stosować do prania średnio lub bardzo zabrudzonych, mocnych białych tkanin bawełnianych. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.
 • Syntetyczne – 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
 • Sport 30°C – do prania lekko zabrudzonej, przepoconej odzieży bawełnianej, z dżerseju lub z mikrofibry.
 • Jeans 40°C – do prania średnio zabrudzonych ubrań z jeansu bawełnianego i garderoba z materiałów podobnych do jeansu taka jak spodnie, bluzy itp.
 • Delikatne 30 – 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
 • Codzienne 40°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
 • Super szybki 15’ – 30°C – do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
 • Wełna – zimna woda – 40°C – do prania wyłącznie wyrobów wełnianych oznaczonych symbolem wełny, które można prać w pralce.
 • Pranie ręczne 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Specjalny program umożliwiający bardzo delikatne wirowanie bielizny.
 • Super Eco 60°C – do prania lekko i średnio zabrudzonych mocnych tkanin z bawełny, włókien sztucznych i ich mieszanek. Ekonomiczne zużycie energii dzięki przedłużeniu czasu prania – idealny program do prania nocnego, gdy obowiązuje niższa taryfa za prąd.
 • Ponadto programy: płukania i wirowania, delikatnego wirowania, wirowania, odpompowywania.

Pralka WHIRLPOOL AWE 6519 P wyposażona jest w funkcję Lekko zabrudzone. Funkcja ta istotnie zmniejsza zużycie wody, szczególnie podczas płukania i jest bardzo przydatna przy praniu lekko zabrudzonej bielizny czy małego wsadu (3 kg).

Model posiada również funkcję Eco. Uruchomienie funkcji nieznacznie obniża temperaturę i wydłuża czas prania dzięki czemu pranie jest oszczędniejsze przy zachowaniu tych samych efektów.

Intensywne płukanie to opcja zapewniająca idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka pobiera dodatkową ilość wody i płukanie trwa dłużej przez co jest bardziej efektywne. Wybór opcji Intensywne płukanie zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę.

Pralka WHIRLPOOL AWE 6519 P wyposażona jest w funkcję opóźnienia czasu startu. Pozwala ona na uruchomienie pralki zgodnie z wymaganiami użytkownika, na przykład w nocy, gdy elektryczność jest tańsza. Uruchomienie programu prania może być opóźnione do 23 godzin.

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWE 6519 P 6-th Sense

Roczne zużycie energii (kWh/rok)181
Roczne zużycie wody (litry/rok)8674
Wysokość (mm)900
Szerokość (mm)400
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)5,5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)76

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWE 6519 P 6-th Sense

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 6519 p 6-th sense?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWE 6519 P 6-th Sense

Pralka WHIRLPOOL AWE 4519 P

Pralka WHIRLPOOL AWE 4519 P

Pralki, Pralki ładowane od góry, Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 4519 P, w klasie energetycznej A+, z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 5 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Super Szybki 15’, opcje intensywne płukanie, Clean+.

czytaj więcej
Pralka WHIRLPOOL AWE 2519 P

Pralka WHIRLPOOL AWE 2519 P

Pralki, Pralki ładowane od góry, Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 2519 P, w klasie energetycznej A+, z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 5 kg, programy Bawełna, Syntetyczne, Wełniane, Super Szybki 15’, opcje intensywne płukanie, bez wirowania.

czytaj więcej
Pralka WHIRLPOOL AWE 6419 P

Pralka WHIRLPOOL AWE 6419 P

Pralki, Pralki ładowane od góry, Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 6419 P, w klasie energetycznej A+, z maksymalną intensywnością wirowania 900 obr/min, maksymalnym wsadem 5 kg, programy Bawełna, Syntetyczne, Wełniane (certyfikat Woolmark), Codzienny, Szybki 15’, Eco Bawełna opcje intensywne płukanie, opóźnienie czasu startu.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWE 6519 P 6-th Sense

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)