Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka WHIRLPOOL AWE 4519 P

Pralka WHIRLPOOL AWE 4519 P

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 4519 P, w klasie energetycznej A+, z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 5 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Super Szybki 15’, opcje intensywne płukanie, Clean+.
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 4519 p?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Whirlpool Awe 4519 p

Pralka WHIRLPOOL AWE 4519 P to uniwersalny, łatwy w obsłudze model, zapewniający efektywne i oszczędne pranie. Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w konstrukcji pralki jest ona wydajna przy optymalnym zużyciu zasobów. 18 zróżnicowanych programów umożliwia przeprowadzenie skutecznego prania zarówno mocno zabrudzonych tkanin jak i delikatnej odzieży.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego się w centralnej części panelu sterowania. Po prawej stronie pokrętła znajdują się przyciski uruchamiające dodatkowe opcje prania. Nad pokrętłem programatora znajduje się wskaźnik przebiegu programu informujący o trwającej aktualnie fazie prania. Ewentualne nieprawidłowości w pracy urządzenia – zakręcony dopływ wody, zabrudzony filtr czy konieczność obsługi serwisowej sygnalizują diodowe kontrolki znajdujące się na panelu sterowania.

Pralka WHIRLPOOL AWE 4519 P posiada 18 standardowych programów.

  • Bawełniane 40 – 60 – 95°C – do prania średnio lub bardzo zabrudzonej pościel, obrusów, bielizny, ręczników, koszul itp. z bawełny i lnu. W przypadku mniejszych zabrudzeń należy wybrać niższą temperaturę prania – 40°C, co powoduje, że pranie jest krótsze i bardziej oszczędne. Temperaturę 95°C należy stosować do prania średnio lub bardzo zabrudzonych, mocnych białych tkanin bawełnianych. W przypadku mocnego zabrudzenia lub plam można dodać wybielacz tlenowy, który nadaje się do stosowania w temperaturze 95°C. Program ten zabija bakterie, co gwarantuje odkażenie prania.
  • Syntetyczne – 40 – 60°C – do prania średnio zabrudzonej odzieży z włókien syntetycznych (poliester, poliakryl, wiskoza itp.) lub ich mieszanek z bawełną.
  • Delikatne 30 – 40°C – prania firan i delikatnej odzieży, sukienek, spódnic, koszul, bluzek.
  • Codzienne 40°C – do prania lekko lub średnio zabrudzonych mocnych tkaniny z bawełny, lnu, włókien sztucznych i ich mieszanek. Efektywny program jednogodzinny. Jednocześnie należy prać wyłącznie tkaniny o podobnych kolorach.
  • Super szybki 15’ – 30°C – do prania krótko noszony ubrań z bawełny, poliestru, poliamidu lub ich mieszanek z bawełną. Krótki program do odświeżania prania.
  • Wełna – 20 – 40°C – do prania wyłącznie wyrobów wełnianych oznaczonych symbolem wełny, które można prać w pralce.
  • Pranie ręczne 30 – 40°C – do prania tkanin jedwabnych, lnianych, wełnianych i z wiskozy przeznaczonych do prania ręcznego. Specjalny program umożliwiający bardzo delikatne wirowanie bielizny.

Ponadto programy: płukania i wirowania, delikatnego wirowania, wirowania, odpompowywania.

Do prania tkanin bardzo zabrudzonych dostępna jest opcja Prania wstępnego. Opcja dostępna w programach Bawełniane 40 – 60 – 95°C, Syntetyczne – 40 – 60°C i Delikatne 30 – 40°C.

Pralka WHIRLPOOL AWE 4519 P wyposażona jest w funkcję Prędkość obrotowa 500. Uruchomienie funkcji powoduje zmniejszenie prędkości wirowania do 500 obr/min co wyklucza możliwość powstania uszkodzeń pranej odzieży.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję Intensywne płukanie. W ramach tej opcji pralka pobiera większą ilość wody, proces płukania trwa dłużej. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Konstruktorzy z WHIRLPOOL-a wyposażyli model WHIRLPOOL AWE 4519 P w funkcję Clean+. Uruchomienie tej funkcji zaleca się w przypadku prania zabrudzonej odzieży przy użyciu odplamiaczy. Dzięki tej funkcji proces prania przebiega w specjalnym wielofazowym cyklu co znacznie poprawia skuteczność działania odplamiaczy. Dzięki funkcji Clean+ pozbycie się uporczywych zabrudzeń jest możliwe już w temperaturze 40°C.

 

 

Parametry techniczne pralki WHIRLPOOL AWE 4519 P

Roczne zużycie energii (kWh/rok)167
Roczne zużycie wody (litry/rok)8454
Wysokość (mm)900
Szerokość (mm)400
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniac
Poziom hałasu podczas prania (dB)59
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)76

Wyposażenie pralki WHIRLPOOL AWE 4519 P

Wyświetlacz elektronicznyNie
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuNie
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Whirlpool Awe 4519 p?

Whirlpool – amerykańskie urządzenia AGD prosto z … Polski

Whirlpool jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie. Wśród najważniejszych produktów tej marki są: pralki, zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy kuchenne, płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, klimatyzatory. Wiele z tych urządzeń produkowanych jest w Polsce.

czytaj więcej

Pralki podobne do WHIRLPOOL AWE 4519 P

Pralka WHIRLPOOL AWE 6519 P 6-th Sense

Pralka WHIRLPOOL AWE 6519 P 6-th Sense

Pralki, Pralki ładowane od góry, Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 6519 P, 6-th Sense, w klasie energetycznej A+, z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 5,5 kg, programy Codzienny 60 min/40°C, Super Szybki 15’, Super Eco, opcje intensywne płukanie, opóźnienie czasu startu, elektroniczny wyświetlacz.

czytaj więcej
Pralka WHIRLPOOL AWE 2519 P

Pralka WHIRLPOOL AWE 2519 P

Pralki, Pralki ładowane od góry, Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 2519 P, w klasie energetycznej A+, z maksymalną intensywnością wirowania 1000 obr/min, maksymalnym wsadem 5 kg, programy Bawełna, Syntetyczne, Wełniane, Super Szybki 15’, opcje intensywne płukanie, bez wirowania.

czytaj więcej
Pralka WHIRLPOOL AWE 6419 P

Pralka WHIRLPOOL AWE 6419 P

Pralki, Pralki ładowane od góry, Klasa energetyczna A+, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od góry, sterowana elektronicznie, pralka automatyczna WHIRLPOOL AWE 6419 P, w klasie energetycznej A+, z maksymalną intensywnością wirowania 900 obr/min, maksymalnym wsadem 5 kg, programy Bawełna, Syntetyczne, Wełniane (certyfikat Woolmark), Codzienny, Szybki 15’, Eco Bawełna opcje intensywne płukanie, opóźnienie czasu startu.

czytaj więcej

Opinie o pralce WHIRLPOOL AWE 4519 P

★☆☆☆☆
- NIe polecam

BARDZO SŁABO

niecałe 3 lata i wysiadł programator -koszt naprawy ponad 5 stów. Pan z serwisu przyjechał wziął 110 zł za diagnozę i tyle z pralki. Bardzo drogi serwis.kosztowała 950 zł wiec bez sensem jest naprawa za ponad połowę wartości pralki.”

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)