Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWT1266EDW

Pralka ELECTROLUX EWT1266EDW

Nowoczesna, ładowana od góry, pralka automatyczna ELECTROLUX EWT1266EDW, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 6 kg, TimeManager, funkcje: Fuzzy Logic, ochrona przed zagnieceniami, programy specjalne Jedwab, Bielizna, Jeans funkcja opóźnionego startu; wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewt1266edw?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ewt1266edw

Unikalne rozwiązania technologiczne, jakich użyto przy konstrukcji ELECTROLUX EWT1266EDW, pozwalają zaliczyć to urządzenie do najbardziej nowoczesnych pralek dostępnych na rynku. Pralka posiada kilkanaście programów prania co wraz z dostępnymi, dodatkowymi opcjami prania czyni ją niezwykle uniwersalną w użytkowaniu. Bogactwo możliwości ustawień nie świadczy o tym, że EWT1266EDW jest pralką skomplikowaną w obsłudze. Wręcz przeciwnie – prosty, czytelny panel sterowania sprawia, że korzystanie z pralki jest łatwe i nie wymaga wysiłku. Duża ładowność pralki natomiast, zapewni nawet wieloosobowej rodzinie możliwość wykonania prania jednorazowo, z doskonałym efektem.

Pralka ELECTROLUX EWT1266EDW to urządzenie bardzo ciche – posiada bowiem automatyczny system wyważenia bębna. Dzięki systemowi, poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania pranie w bębnie rozkładane jest w sposób równomierny. Równomierne rozłożenie prania w bębnie podczas intensywnego wirowania eliminuje wibracje i znacznie redukuje powstający hałas.

Dzięki zastosowanej w modelu ELECTROLUX EWT1266EDW technologii Fuzzy Logic pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Niezależnie od tego, czy bęben pralki załadowany jest w połowie, czy w całości urządzenie pobierze jedynie optymalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Optymalizacja zużycia wody ma również wpływ na zmniejszenie poboru energii przez pralkę podczas podgrzewania wody.

Wykorzystany w modelu ELECTROLUX EWT1266EDW TimeManager to niezwykle użyteczna funkcja, która pozwala na indywidualne dopasowanie czasu trwania cyklu prania do potrzeb użytkownika. W zależności od wielkości wsadu i wybranej temperatury prania czas trwania każdego programu jest automatycznie ustalany przez pralkę i pokazywany na wyświetlaczu. Dzięki funkcji TimeManager czas ten można skrócić lub wydłużyć w zależności od potrzeb. Należy zaznaczyć, że skrócenie czasu trwania programu powoduje większy pobór energii, natomiast jego wydłużenie poprzez bardziej optymalny proces podgrzewania wody jest mniej energochłonne. Zarówno skrócenie jak i wydłużenie czasu trwania programu zapewnia ten sam doskonały efekt prania.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła. Pralka posiada dotykowy panel sterowania, który pozwala na zmianę temperatury prania, zmianę obrotów wirowania oraz wybór dodatkowych funkcji. Wybrane parametry prania (temperatura, intensywność wirowania) widoczne są na wyświetlaczu, natomiast wybór dodatkowych funkcji prania sygnalizowany jest zapalonymi diodami. Wyświetlacz pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

Pralka ELECTROLUX EWT1266EDW posiada następujące programy prania:

 • Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;
 • Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;
 • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;
 • Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;
 • Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;
 • Jeans – do prania odzieży seansowej i dzianin;
 • Bielizna – do prania bardzo delikatnej bielizny;
 • Jedwab – do prania bardzo delikatnej odzieży jedwabnej i z włókien syntetycznych;
 • Firany – specjalny program do prania firan i zasłon
 • Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder;
 • Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;
 • 5 Koszul – szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;
 • Płukanie oraz Odpompowywanie i Wirowanie.

Dla wybranych programów pralka ELECTROLUX EWT1266EDW umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

 – bardzo ciche – wybranie opcji powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania oraz pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu bęben będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstawaniu zagnieceń. Opcja ta jest szczególnie użyteczna podczas prania nocnego.

Opcja Dodatkowe płukanie zapewnia idealne płukanie odzieży z resztek detergentu, co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę. Uruchamiając opcję, pralka wykonuje dodatkowe cykle płukania podczas procesu prania.

Aktywacja funkcji Łatwe prasowanie skutkuje wypłukaniem pranej odzieży w większej ilości wody oraz mniej intensywnym odwirowaniem. Podczas łagodnego wirowania odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie w bębnie co znacznie redukuje możliwość powstawania zagnieceń.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

Pralka jest bardzo dobrze wyposażona, jeśli chodzi o funkcje gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Model posiada zabezpieczenia przeciwwypływowe, które chronią przed zalaniem. Oprócz tego pralka posiada Blokadę uruchomienia. Rozwiązanie to doskonale chroni panel sterowania przed manipulowaniem osób trzecich, np. dzieci.

 

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWT1266EDW

Roczne zużycie energii (kWh/rok)167
Roczne zużycie wody (litry/rok)8790
Wysokość (mm)890
Szerokość (mm)400
Głębokość (mm)600
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)57
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)76

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWT1266EDW

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewt1266edw?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWT1266EDW

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce ELECTROLUX EWT1266EDW

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)