Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWS1477FDW

Pralka ELECTROLUX EWS1477FDW

Nowoczesna, ładowana od frontu, wąska (SLIM), pralka automatyczna ELECTROLUX EWS1477FDW, 1400 obr/min, w klasie energetycznej A+++, z maksymalnym wsadem 6,5 kg, TimeManager z funkcją EcoInfo, funkcje: Fuzzy Logic, ochrona przed zagnieceniami, AutoOff i ZeroStandby, możliwość zapisywania własnych programów, funkcja opóźnionego startu; duży wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ews1477fdw?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ews1477fdw

Pralka ELECTROLUX EWS1477FDW to nie tylko jeden z najnowocześniejszych modeli, dostępnych obecnie na rynku, ale jednocześnie urządzenie niezwykle funkcjonalne, wyposażone w kilkanaście programów. ELECTROLUX EWS1477FDW jest pralką nieskomplikowaną w obsłudze, a jednocześnie zapewnia możliwość prania każdego rodzaju odzieży dzięki czytelnie opracowanym, zaawansowanym technologicznie programom i opcjom dodatkowym. Co więcej, EWS1477FDW pozwala oszczędzać energię – efektywność energetyczna pralki jest o 30% większa niż urządzeń w klasie energetycznej A, co pozwala uznać ją za urządzenie wyjątkowo proekologiczne.

Model ELECTROLUX EWS1477FDW wyposażony został w nowoczesny silnik inwerterowy. Silnik nie posiada tradycyjnych szczotek przez co jest bardzo cichy. Zaawansowana technologia wykorzystana w konstrukcji silnika sprawia, że jest on niezwykle wydajny i oszczędny, a przy tym praktycznie niezawodny. Cichą pracę pralki zapewnia również automatyczny system kontroli wyważenia bębna – rozpoznaje brak wyważenia załadowania bębna i równomiernie rozmieszcza pranie poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania. Zapobiega to nadmiernemu hałasowi i uniemożliwia „chodzenie” pralki podczas wirowania.

Pralka bardzo oszczędnie gospodaruje wykorzystywaną wodą – została wyposażona w technologię Fuzzy Logic. Fuzzy Logic to technologia opracowana w celu jak najbardziej optymalnego zużycia wody podczas prania. W zależności od wyboru programu prania i wielkości wsadu, pralka pobierze minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia jak najbardziej efektywnego procesu prania. Przez swoje działanie Fuzzy Logic optymalizuje również zużycie pobieranej energii niezbędnej do podgrzania wody podczas prania.

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem dostępnym w modelu ELECTROLUX EWS1477FDW jest funkcja TimeManager, która umożliwia użytkownikowi samodzielne zaprogramowanie czasu prania. Po załadunku prania i wyborze programu na wyświetlaczu pokaże się automatycznie ustalony przez urządzenie czas prania. Dzięki funkcji Time Manager czas ten można zmienić dostosowując go do własnych potrzeb. Wydłużenie czasu trwania programu zmniejsza zużycie energii poprzez zoptymalizowanie fazy podgrzewania wody wykorzystywanej w procesie prania. Szybsze podgrzanie wody jest bardziej energochłonne, ale pranie trwa krócej.

Pralka ELECTROLUX EWS1477FDW wyposażona została w funkcję EcoInfo. Funkcja ta pozwala na wybranie jak najbardziej optymalnych ustawień programu prania pod względem zużycia energii. Dzięki funkcji EcoInfo na wyświetlaczu pokazywana jest informacja na temat efektywności energetycznej wybranych przez użytkownika ustawień programu prania. Efektywność ta zależna jest od czasu trwania, temperatury oraz od wagi wsadu. Poprzez funkcję EcoInfo użytkownik ma możliwość wybrania takich ustawień programu prania, które zapewnią doskonałe jego efekty przy najmniejszym zużyciu energii.

Pralka zapewnia bardzo dokładne wypłukanie prania z detergentów. Dzięki czujnikowi piany urządzenie wykrywa jej nadmiar i zwiększa intensywność płukania poprzez wydłużenie cyklu oraz większy pobór wody.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego na panelu sterowania. Wyboru dodatkowej funkcji prania, zmiany temperatury prania czy intensywności wirowania dokonuje się poprzez dotykowe przyciski. Wybrane przez użytkownika parametry widoczne są na dużym wyświetlaczu LCD, który pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

Pralka ELECTROLUX EWS1477FDW posiada następujące programy prania:

 • Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;
 • Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;
 • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;
 • Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;
 • Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;
 • Jeans – do prania odzieży jeansowej i dzianin;
 • Bielizna – do prania bardzo delikatnej bielizny;
 • Jedwab – do prania bardzo delikatnej odzieży jedwabnej i z włókien syntetycznych;
 • Firany – specjalny program do prania firan i zasłon
 • Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder;
 • Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;
 • 14 minut – szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;
 • Płukanie oraz Odpompowywanie i Wirowanie.

Dla wybranych programów pralka ELECTROLUX EWS1477FDW umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

 – bardzo ciche – wybranie opcji powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania oraz pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu bęben będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstawaniu zagnieceń. Opcja ta jest szczególnie użyteczna podczas prania nocnego.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję dodatkowego płukania. W ramach tej opcji pralka wykonuje kilka dodatkowych cykli płukania w procesie prania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Funkcja Ulubione dostępna w modelu EWS1477FDW daje możliwość zapamiętania najczęściej używanego programu prania. Dzięki funkcji pralka zapamiętuje towarzyszące programowi ustawienia temperatury prania, obrotów wirowania i dodatkowych funkcji. Uruchomienie programu następuje jedynie poprzez dotknięcie sensorowego przycisku na panelu sterowania i tym samym nie wymaga każdorazowego wprowadzania wymaganych parametrów prania, są już one bowiem w pamięci urządzenia.

Funkcja Łatwe prasowanie znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. Uruchamiając opcję pralka zużywa więcej wody, a wirowanie jest mniej intensywne. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

AutoOff+ZeroStandby to funkcje zapewniające całkowite wyłączenie urządzenia po zakończeniu procesu prania. W odróżnieniu od standardowych pralek, w modelu ELECTROLUX EWS1477FDW dzięki funkcji AutoOff+ZeroStandby wyłączony zostaje również tryb „czuwania” dzięki czemu pralka w ogóle nie pobiera energii przez co jest bardziej ekologiczna.

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWS1477FDW

Roczne zużycie energii (kWh/rok)151
Roczne zużycie wody (litry/rok)9550
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)450
Maksymalna waga wsadu (kg)6,5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)50
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)76

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWS1477FDW

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ews1477fdw?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWS1477FDW

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce ELECTROLUX EWS1477FDW

★★★★★
- k1005

electrolux ews1477fdw

Witam rnPralka świetnarnJest bardzo cicha wiruje niemal natychmiast po włączeniu się tego programurnNie zastanawia zbyt długo i nie kręci bębnem w prawo lewo 10, 15 minut jak w naszym starym Samsungurn6lat zanim zacznie wirować.rnProces prania i wirowania bardzo cichy.rnW pralce sąsiadki Bosch odgłosy podczas wirowania są porównywalne rndo startu samolotu odrzutowegorn”

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)