Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWS11277FW

Pralka ELECTROLUX EWS11277FW

Nowoczesna, ładowana od frontu, wąska (SLIM), pralka automatyczna ELECTROLUX EWS11277FW, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A+++, z maksymalnym wsadem 6,5 kg, TimeManager z funkcją EcoInfo, funkcje: Fuzzy Logic, ochrona przed zagnieceniami, AutoOff i ZeroStandby, możliwość zapisywania własnych programów, funkcja opóźnionego startu; duży wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ews11277fw?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ews11277fw

ELECTROLUX EWS11277FW reprezentuje ten rodzaj urządzeń pralniczych, które ze względu na swoją rozbudowaną funkcjonalność, a zarazem niski stopień skomplikowania obsługi, są najbardziej pożądanym rodzajem sprzętu na rynku. Zróżnicowanie programów pralki zapewnia możliwość precyzyjnego wyboru optymalnej opcji prania do każdego rodzaju odzieży (od wełny i jedwabiu, poprzez wyroby dżinsowe, aż do prania pościeli i kołder). W wielu wypadkach, ELECTROLUX EWS11277FW doskonale sprawdza się jako alternatywa dla profesjonalnej pralni. Oszczędność czasu i pieniędzy staje się wobec tego faktu oczywista. Dodatkowo, jak urządzenie z gruntu obliczone na ochronę środowiska naturalnego, a co za tym idzie zużywające mniej energii niż najbardziej energooszczędne pralki tej klasy obecne w sprzedaży, EWS11277FW generuje dodatkowe oszczędności dla przeciętnego gospodarstwa domowego. Dodatkowe funkcje, w które wyposażono Y, pozwalają doskonale zadbać o odzież, poddawaną procesowi prania.

Niezwykłą wydajność energetyczną urządzenia zapewnia wykorzystany w nim zaawansowany technologicznie silnik inwerterowy. Silnik nie posiada tradycyjnych szczotek przez co jego praca jest bardzo cicha, a unikalna konstrukcja decyduje o trwałości i niezawodności. Dzięki zastosowanemu w pralce automatycznemu systemowi kontroli wyważenia, pranie w bębnie jest rozkładane równomiernie co zapobiega nadmiernemu hałasowi oraz ewentualnym uszkodzeniom pralki przy intensywnym wirowaniu. System rozpoznaje brak wyważenia wsadu bębna i poprzez kilkukrotne próby delikatnego wirowania równomiernie rozkłada pranie w bębnie.

Zastosowana w modelu ELECTROLUX EWS11277FW technologia Fuzzy Logic zapewnia optymalizację zużycia wody podczas prania. Pralka automatycznie analizuje wielkość wsadu, a następnie pobiera jedynie minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Zapewnia w ten sposób oszczędność wody, a także energii pobieranej przez urządzenie do podgrzania wody podczas prania.

Dzięki zastosowaniu w modelu ELECTROLUX EWS11277FW funkcji TimeManager można dokładnie dopasować czas prania do wymagań użytkownika pralki. Pranie będzie trwało dokładnie tyle czasu, ile określimy. Po załadunku prania i wyborze programu na wyświetlaczu pojawi się przewidywany czas prania automatycznie określony przez urządzenie. W zależności od potrzeb, dzięki funkcji TimeManager czas ten można wydłużyć lub skrócić zapewniając ten sam doskonały efekt prania. Wydłużenie cyklu prania jest mniej energochłonne, dzięki zoptymalizowaniu procesu podgrzewania wody. Skracając czas prania woda podgrzewana jest szybciej przez co proces prania wykorzystuje więcej energii.

EcoInfo, którą posiada model ELECTROLUX EWS11277FW to funkcja informująca użytkownika o efektywności energetycznej określonych przez niego parametrów programu prania (czas, temperatura). Zmiany tych parametrów skutkują zmianą poboru energii przez urządzenie i dzięki funkcji EcoInfo użytkownik ma możliwość wyboru takich ustawień, które zapewnią efektywne pranie przy jak najmniejszym zużyciu energii.

Pralka zapewnia bardzo dokładne wypłukanie prania z detergentów. Dzięki czujnikowi piany urządzenie wykrywa jej nadmiar i zwiększa intensywność płukania poprzez wydłużenie cyklu oraz większy pobór wody.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego na panelu sterowania.

Pralka posiada dotykowy panel sterowania, który pozwala na wybór funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę obrotów wirowania. Wybrane parametry prania widoczne są na dużym wyświetlaczu LCD. Wyświetlacz pokazuje również przewidywany czas do zakończenia prania.

Pralka ELECTROLUX EWS11277FW posiada następujące programy prania:

 • Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;
 • Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;
 • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;
 • Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;
 • Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;
 • Jeans – do prania odzieży jeansowej i dzianin;
 • Bielizna – do prania bardzo delikatnej bielizny;
 • Jedwab – do prania bardzo delikatnej odzieży jedwabnej i z włókien syntetycznych;
 • Firany – specjalny program do prania firan i zasłon
 • Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder;
 • Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;
 • 14 minut – szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;
 • Płukanie oraz Odpompowywanie i Wirowanie.

Dla wybranych programów pralka ELECTROLUX EWS11277FW umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

 – bardzo ciche – wybranie opcji powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania oraz pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu bęben będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstawaniu zagnieceń. Opcja ta jest szczególnie użyteczna podczas prania nocnego.

Opcja Dodatkowe płukanie zapewnia idealne płukanie odzieży z resztek detergentu, co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę. Uruchamiając opcję, pralka wykonuje dodatkowe cykle płukania podczas procesu prania.

Funkcja Ulubione+ służy do zapisania w pamięci pralki innego niż standardowe programu prania. Dzięki niej użytkownik może stworzyć indywidualny program prania z określoną temperaturą, intensywnością wirowania i wybranymi opcjami prania. Parametry te zostają zapisane w pamięci urządzenia i uruchomienie programu nie powoduje konieczności każdorazowego wprowadzania żądanych parametrów.

Dostępna w modelu ELECTROLUX EWS11277FW funkcja Łatwe prasowanie istotnie redukuje ilość zagnieceń pranej odzieży. Większa ilość wody pobieranej przez urządzenie podczas płukania oraz łagodne odwirowanie powodują, że wyprana odzież nie jest zmięta i jej prasowanie nie jest uciążliwe.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

Pralka ELECTROLUX EWS11277FW wyposażona jest w funkcję AutoOff+ZeroStandby, która zapewnia całkowite wyłączenie urządzenia po zakończeniu prania. Dzięki funkcji wyłączony zostaje również tryb „czuwania” co zmniejsza zużycie energii przez co urządzenie jest bardziej przyjazne środowisku.

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWS11277FW

Roczne zużycie energii (kWh/rok)151
Roczne zużycie wody (litry/rok)9550
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)450
Maksymalna waga wsadu (kg)6,5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)50
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)74

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWS11277FW

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówTak
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ews11277fw?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWS11277FW

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce ELECTROLUX EWS11277FW

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)