Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWS11064EW

Pralka ELECTROLUX EWS11064EW

Ładowana od frontu, wąska (SLIM), pralka automatyczna ELECTROLUX EWS11064EW, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 6 kg, TimeManager, funkcje: Fuzzy Logic, ochrona przed zagnieceniami, programy specjalne Jedwab, Bielizna, Jeans, Firany, Wełna, Sportowe; funkcja opóźnionego startu; wyświetlacz LED.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ews11064ew?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ews11064ew

ELECTROLUX EWS11064EW to zaawansowana technologicznie pralka, jedno z najbardziej funkcjonalnych urządzeń dostępnych na rynku AGD. Przy całym bogactwie i złożoności zastosowanych programów i funkcji dodatkowych, EWS11064EW jest urządzeniem zadziwiająco prostym w obsłudze. Dodatkowo, EWS11064EW to pralka w najszerszym znaczeniu tego słowa ekologiczna. Niskie zużycie energii (klasa efektywności energetycznej A++) czyni pralkę nieinwazyjną dla środowiska naturalnego, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić pieniądze. Model EWS11064EW posiada kilkanaście programów zasadniczych oraz opcji dodatkowych prania. Ten wachlarz ustawień pozwala na wybranie optymalnej opcji dla każdego rodzaju prania.

Dzięki zastosowanej w modelu ELECTROLUX EWS11064EW technologii Fuzzy Logic pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Niezależnie od tego, czy bęben pralki załadowany jest w połowie, czy w całości urządzenie pobierze jedynie optymalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Optymalizacja zużycia wody ma również wpływ na zmniejszenie poboru energii przez pralkę podczas podgrzewania wody.

Automatyczny system kontroli wyważenia, w który wyposażony jest model EWS11064EW powoduje równomierne rozłożenie prania w bębnie poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania. Dzięki temu systemowi znacznie zmniejsza się poziom hałasu podczas wirowania. Nawet jeśli ubrania nie są w bębnie rozłożone właściwie, pralka z systemem kontroli wyważenia bębna automatycznie wyeliminuje wibracje, co skutecznie wyciszy pracę urządzenia w czasie wirowania.

Niezwykle użytecznym rozwiązaniem, w które wyposażono model ELECTROLUX EWS11064EW jest opracowana przez konstruktorów z ELECTROLUX-a funkcja TimeManager. TimeManager umożliwia użytkownikowi samodzielne określenie czasu trwania programu prania. Ustalony automatycznie przez urządzenie czas trwania programu może być, w zależności od potrzeb użytkownika skracany lub wydłużany. Zarówno w przypadku skrócenia jak i wydłużenia czasu trwania proces prania daje takie same, doskonałe efekty. Należy zaznaczyć, że wydłużenie czasu trwania optymalizuje fazę podgrzewania wody przez co pralka pobiera mniej energii i pranie jest bardziej ekologiczne. Szybsze podgrzanie wody jest bardziej energochłonne, ale pranie jest krótsze.

Pralka zapewnia bardzo dokładne wypłukanie prania z detergentów. Dzięki czujnikowi piany urządzenie wykrywa jej nadmiar i zwiększa intensywność płukania poprzez wydłużenie cyklu oraz większy pobór wody.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła. Pralka posiada dotykowy panel sterowania, który pozwala na wybór funkcji prania, stopniową zmianę temperatury prania, zmianę obrotów wirowania. Wybrane parametry prania sygnalizowane są zapalonymi diodami. Na wyświetlaczu pokazywany jest przebieg prania oraz czas pozostający do jego zakończenia.

Pralka ELECTROLUX EWS11064EW posiada następujące programy prania:

 • Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;
 • Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;
 • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;
 • Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;
 • Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;
 • Jeans – do prania odzieży seansowej i dzianin;
 • Bielizna – do prania bardzo delikatnej bielizny;
 • Jedwab – do prania bardzo delikatnej odzieży jedwabnej i z włókien syntetycznych;
 • Firany – specjalny program do prania firan i zasłon
 • Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder;
 • Sportowe – do prania lekko zabrudzonej, przepoconej odzieży sportowej bawełnianej i z włókien syntetycznych;
 • 5 Koszul – szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;
 • Płukanie oraz Odpompowywanie i Wirowanie.

Dla wybranych programów pralka ELECTROLUX EWS11064EW umożliwia wykonanie prania wstępnego. Opcji tej można używać podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży. Uruchomienie opcji wydłuża program prania.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

Dodatkowe płukanie dostępne w modelu EWS11064EW to opcja powodująca wykonanie kilku dodatkowych faz płukania w cyklu prania. Dodane fazy płukania zapewniają bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu z pranych tkanin co jest niezwykle istotne przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Uruchomienie funkcji Łatwe prasowanie skutkuje wypłukaniem pranej odzieży w większej ilości wody oraz mniej intensywnym odwirowaniem. Podczas łagodnego wirowania odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie w bębnie co znacznie redukuje możliwość powstawania zagnieceń.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

Pralka wyposażona jest w zabezpieczenia gwarantujące poczucie bezpieczeństwa użytkownika podczas korzystania z urządzenia. Posiada Blokadę uruchomienia, która zapobiega dzieci w ustawienia panelu sterowania.

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWS11064EW

Roczne zużycie energii (kWh/rok)156
Roczne zużycie wody (litry/rok)9350
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)450
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)56
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)75

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWS11064EW

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ews11064ew?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWS11064EW

Pralka ELECTROLUX EWS11052EDU

Pralka ELECTROLUX EWS11052EDU

Pralki, Pralki wąskie (slim), Klasa energetyczna A++, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1000 obrotów i mniej, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu, wąska 39 cm (super SLIM), pralka automatyczna ELECTROLUX EWS11052EDU, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 5 kg, funkcje: Fuzzy Logic, możliwość opóźnienia startu; programy specjalne Jedwab, Jeans, Firany, Wełna/Pranie ręczne, Szybki.

czytaj więcej

Opinie o pralce ELECTROLUX EWS11064EW

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)