Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWP1464TDW

Pralka ELECTROLUX EWP1464TDW

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWP1464TDW, 1400 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 6 kg, TimeManager, funkcje: Fuzzy Logic, łatwe prasowanie, funkcja opóźnionego startu; programy Jedwab, Jeans, 5 Koszul, wyświetlacz LED.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp1464tdw?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ewp1464tdw

ELECTROLUX EWP1464TDW jest pralką w takim samym stopniu nowoczesną, co prostą w użytkowaniu. Zaawansowanie technologiczne pralki EWP1464TDW zadziwia wielością funkcjonalnych rozwiązań. Kilkanaście programów prania i dostępne opcje dodatkowe czynią z tej pralki uniwersalne urządzenie pralnicze, którego użycie, w wielu wypadkach może zastąpić wizytę w pralni. Pralka nadaje się bowiem zarówno do prania odzieży o różnym stopniu zabrudzenia, jak i pościeli i koców. Dodatkowym atutem modelu jest niski poziom zużycia energii. Pralka należy do klasy efektywności energetycznej A++.

Pralkę wyposażono w Fuzzy Logic – system inteligentnego zarządzania zużyciem wody podczas prania. Dzięki systemowi pralka pobiera tylko minimalną ilość wody konieczną do efektywnego prania w ramach określonego przez użytkownika programu prania i wielkości wsadu. Dzięki działaniu Fuzzy Logic optymalizowane jest również zużycie energii pobieranej przez urządzenie w celu podgrzania wody wykorzystywanej podczas prania.

Dzięki zastosowaniu w modelu ELECTROLUX EWP1464TDW funkcji TimeManager można dokładnie dopasować czas prania do wymagań użytkownika pralki. Pranie będzie trwało dokładnie tyle czasu, ile określimy. Po załadunku prania i wyborze programu na wyświetlaczu pojawi się przewidywany czas prania automatycznie określony przez urządzenie. W zależności od potrzeb, dzięki funkcji TimeManager czas ten można wydłużyć lub skrócić zapewniając ten sam doskonały efekt prania. Wydłużenie cyklu prania jest mniej energochłonne, dzięki zoptymalizowaniu procesu podgrzewania wody. Skracając czas prania woda podgrzewana jest szybciej przez co proces prania wykorzystuje więcej energii.

Dzięki zastosowanemu w pralce automatycznemu systemowi kontroli wyważenia, pranie w bębnie jest rozkładane równomiernie co zapobiega nadmiernemu hałasowi oraz ewentualnym uszkodzeniom pralki przy intensywnym wirowaniu. System rozpoznaje brak wyważenia wsadu bębna i poprzez kilkukrotne próby delikatnego wirowania równomiernie rozkłada pranie w bębnie.

Pralka zapewnia bardzo dokładne wypłukanie prania z detergentów. Dzięki czujnikowi piany urządzenie wykrywa jej nadmiar i zwiększa intensywność płukania poprzez wydłużenie cyklu oraz większy pobór wody.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego na panelu sterowania. Aktywacja dodatkowych funkcji prania, zmiana temperatury prania oraz intensywności wirowania dokonywana jest za pomocą dotykowego panelu sterowania. Panel obsługuje się przez lekki dotyk, a wybrane przez użytkownika parametry prania sygnalizowane są zapalonymi diodami. Na wyświetlaczu pokazywany jest przebieg faz prania oraz czas pozostający do zakończenia prania

Pralka ELECTROLUX EWP1464TDW posiada następujące programy prania:

 • Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;
 • Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;
 • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;
 • Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;
 • Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;
 • Jedwab – do prania bardzo delikatnej odzieży jedwabnej i z włókien syntetycznych;
 • Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder.
 • Jeans – do prania odzieży jeansowej i dzianin;
 • Firany – specjalny program do prania firan i zasłon
 • Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;
 • 5 Koszul – odświeżający, szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;
 • Płukanie, Odpompowywanie i Wirowanie.

Podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży można użyć dostępnej w modelu EWP1464TDW opcji Prania wstępnego. Opcja ta dostępna jest dla wybranych programów, a jej uruchomienie powoduje wydłużenie programu prania.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

Dostępne w modelu ELECTROLUX EWP1464TDW Dodatkowe płukanie to opcja zapewniająca idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka wykonuje dodatkowe cykle płukania podczas procesu prania. Wybór opcji dodatkowe płukanie zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Łatwe prasowanie znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. Uruchamiając opcję pralka zużywa więcej wody, a wirowanie jest mniej intensywne. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWP1464TDW

Roczne zużycie energii (kWh/rok)165
Roczne zużycie wody (litry/rok)10208
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)500
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1400
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)60
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)78

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWP1464TDW

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp1464tdw?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWP1464TDW

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce ELECTROLUX EWP1464TDW

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)