Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWP11274TW

Pralka ELECTROLUX EWP11274TW

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWP11274TW, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 7 kg, TimeManager, funkcje: Fuzzy Logic, łatwe pracowanie, funkcja opóźnionego startu; programy Jedwab, Jeans, 5 Koszul, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp11274tw?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ewp11274tw

ELECTROLUX EWP11274TW to pralka nowoczesna i prosta w obsłudze. Taki opis w najprostszy sposób odzwierciedla jej kluczowe atuty. Zróżnicowane programy prania oraz funkcje dodatkowe pozwalają tak dobrać odpowiednią opcję, aby pranie było nie tylko efektywne, ale zarazem aby trwało dokładnie tyle czasu, ile tego wymaga stopień zabrudzenia odzieży. Przy zastosowaniu takich rozwiązań technologicznych, oszczędność energii jest bezdyskusyjna. Potwierdza to zresztą klasa efektywności energetycznej A++, którą szczyci się urządzenie.

Cichą pracę urządzenia zapewnia automatyczny system kontroli wyważenia bębna, który poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania powoduje równomierne rozłożenie wsadu w bębnie. Zapobiega to powstawaniu wibracji oraz znacznie zmniejsza poziom hałasu powstający podczas intensywnego wirowania.

Dzięki zastosowanej w modelu ELECTROLUX EWP11274TW technologii Fuzzy Logic pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Niezależnie od tego, czy bęben pralki załadowany jest w połowie, czy w całości urządzenie pobierze jedynie optymalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Optymalizacja zużycia wody ma również wpływ na zmniejszenie poboru energii przez pralkę podczas podgrzewania wody.

Funkcja TimeManager, którą posiada pralka EWP11274TW, umożliwia użytkownikowi samodzielne zaprogramowanie czasu prania. Po załadunku prania i wyborze programu na wyświetlaczu pokaże się automatycznie ustalony przez urządzenie czas prania. Dzięki funkcji Time Manager czas ten można zmienić dostosowując go do własnych potrzeb. Wydłużenie czasu trwania programu zmniejsza zużycie energii poprzez zoptymalizowanie fazy podgrzewania wody wykorzystywanej w procesie prania. Szybsze podgrzanie wody jest bardziej energochłonne, ale pranie trwa krócej.

Pralka zapewnia bardzo dokładne wypłukanie prania z detergentów. Dzięki czujnikowi piany urządzenie wykrywa jej nadmiar i zwiększa intensywność płukania poprzez wydłużenie cyklu oraz większy pobór wody.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego na panelu sterowania.

Model ELECTROLUX EWP11274TW wyposażony jest w dotykowy panel sterowania umożliwiający wybór dodatkowych funkcji prania, zmianę temperatury prania, zmianę intensywności wirowania. Określone przez użytkownika parametry prania i wybrane funkcje sygnalizowane są zapalonymi diodami. Na wyświetlaczu LCD znajduje się informacja na temat przebiegu programu prania oraz przewidywanego czasu jego zakończenia.

Pralka ELECTROLUX EWP11274TW posiada następujące programy prania:

Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;

Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;

Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;

Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;

Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;

Jedwab – do prania bardzo delikatnej odzieży jedwabnej i z włókien syntetycznych;

Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder.

Jeans – do prania odzieży seansowej i dzianin;

Firany – specjalny program do prania firan i zasłon

Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;

5 Koszul – odświeżający, szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;

Płukanie, Odpompowywanie i Wirowanie.

Dla wybranych programów możliwe jest wykonanie prania wstępnego. Wyboru opcji Prania wstępnego można użyć w przypadku prania bardzo zabrudzonej odzieży. Program prania jest wtedy dłuższy.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

- bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

- stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję dodatkowego płukania. W ramach tej opcji pralka wykonuje kilka dodatkowych cykli płukania w procesie prania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Dostępna w modelu EWP11274TW funkcja Łatwe prasowanie istotnie redukuje ilość zagnieceń pranej odzieży. Większa ilość wody pobieranej przez urządzenie podczas płukania oraz łagodne odwirowanie powodują, że wyprana odzież nie jest zmięta i jej prasowanie nie jest uciążliwe.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWP11274TW

Roczne zużycie energii (kWh/rok)193
Roczne zużycie wody (litry/rok)9994
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)500
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)53
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)78

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWP11274TW

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp11274tw?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWP11274TW

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce ELECTROLUX EWP11274TW

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)