Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWP11264TW

Pralka ELECTROLUX EWP11264TW

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWP11264TW, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 6 kg, TimeManager, funkcje: Fuzzy Logic, łatwe pracowanie, funkcja opóźnionego startu; programy Jedwab, Jeans, 5 Koszul, wyświetlacz.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp11264tw?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ewp11264tw

ELECTROLUX EWP11264TW to pralka, której rozwiązania technologiczne zarówno zadziwiają swoją trafnością, jak i prostotą w użytkowaniu. Pralka posiada kilkanaście programów, których działanie możemy dodatkowo połączyć z jedną z kilku opcji dodatkowych, co uczyni proces prania jeszcze bardziej efektywnym i bezpiecznym dla pranej odzieży. Wysoka klasa efektywności energetycznej modelu (A++) jest kolejnym atutem pralki. Łatwy w obsłudze ELECTROLUX EWP11264TW szybko pozwala poznać i stosować jego walory technologiczne, nawet niedoświadczonemu użytkownikowi.

Dzięki zastosowanej w modelu ELECTROLUX EWP11264TW technologii Fuzzy Logic pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Niezależnie od tego, czy bęben pralki załadowany jest w połowie, czy w całości urządzenie pobierze jedynie optymalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Optymalizacja zużycia wody ma również wpływ na zmniejszenie poboru energii przez pralkę podczas podgrzewania wody.

TimeManager, który posiada model ELECTROLUX EWP11264TW to niezwykle użyteczna funkcja, która pozwala na indywidualne dopasowanie czasu trwania cyklu prania do potrzeb użytkownika. W zależności od wielkości wsadu i wybranej temperatury prania czas trwania każdego programu jest automatycznie ustalany przez pralkę i pokazywany na wyświetlaczu. Dzięki funkcji TimeManager czas ten można skrócić lub wydłużyć w zależności od potrzeb. Należy zaznaczyć, że skrócenie czasu trwania programu powoduje większy pobór energii, natomiast jego wydłużenie poprzez bardziej optymalny proces podgrzewania wody jest mniej energochłonne. Zarówno skrócenie jak i wydłużenie czasu trwania programu zapewnia ten sam doskonały efekt prania.

Dzięki zastosowanemu w pralce automatycznemu systemowi kontroli wyważenia, pranie w bębnie jest rozkładane równomiernie co zapobiega nadmiernemu hałasowi oraz ewentualnym uszkodzeniom pralki przy intensywnym wirowaniu. System rozpoznaje brak wyważenia wsadu bębna i poprzez kilkukrotne próby delikatnego wirowania równomiernie rozkłada pranie w bębnie.

Pralka zapewnia bardzo dokładne wypłukanie prania z detergentów. Dzięki czujnikowi piany urządzenie wykrywa jej nadmiar i zwiększa intensywność płukania poprzez wydłużenie cyklu oraz większy pobór wody.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego na panelu sterowania. Aktywacja dodatkowych funkcji prania, zmiana temperatury prania oraz intensywności wirowania dokonywana jest za pomocą dotykowego panelu sterowania. Panel obsługuje się przez lekki dotyk, a wybrane przez użytkownika parametry prania sygnalizowane są zapalonymi diodami. Na wyświetlaczu pokazywany jest przebieg faz prania oraz czas pozostający do zakończenia prania

Pralka ELECTROLUX EWP11264TW posiada następujące programy prania:

 • Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;
 • Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;
 • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;
 • Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;
 • Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;
 • Jedwab – do prania bardzo delikatnej odzieży jedwabnej i z włókien syntetycznych;
 • Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder.
 • Jeans – do prania odzieży jeansowej i dzianin;
 • Firany – specjalny program do prania firan i zasłon
 • Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;
 • 5 Koszul – odświeżający, szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;
 • Płukanie, Odpompowywanie i Wirowanie.

Podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży można użyć dostępnej w modelu EWP11264TW opcji Prania wstępnego. Opcja ta dostępna jest dla wybranych programów, a jej uruchomienie powoduje wydłużenie programu prania.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

Wybór opcji Dodatkowe płukanie dostępnej w modelu EWP11264TW powoduje wykonanie dodatkowych cykli co zwiększa intensywność płukania zapewniając tym samym idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Opcja ta może mieć zastosowanie przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób posiadających wrażliwą skórę.

Dostępna w modelu EWP11264TW funkcja Łatwe prasowanie istotnie redukuje ilość zagnieceń pranej odzieży. Większa ilość wody pobieranej przez urządzenie podczas płukania oraz łagodne odwirowanie powodują, że wyprana odzież nie jest zmięta i jej prasowanie nie jest uciążliwe.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWP11264TW

Roczne zużycie energii (kWh/rok)165
Roczne zużycie wody (litry/rok)10208
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)500
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)60
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)78

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWP11264TW

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp11264tw?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWP11264TW

Pralka ELECTROLUX EWP11262TW

Pralka ELECTROLUX EWP11262TW

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A++, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWP11262TW, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 6 kg, funkcje: Fuzzy Logic, Szybkie, możliwość opóźnienia startu; programy Jedwab, Jeans, 5 Koszul, dotykowy panel sterowania.

czytaj więcej

Opinie o pralce ELECTROLUX EWP11264TW

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)