Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWP11262TW

Pralka ELECTROLUX EWP11262TW

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWP11262TW, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 6 kg, funkcje: Fuzzy Logic, Szybkie, możliwość opóźnienia startu; programy Jedwab, Jeans, 5 Koszul, dotykowy panel sterowania.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp11262tw?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ewp11262tw

ELECTROLUX EWP11262TW to pralka nowoczesna i prosta w obsłudze. Taki opis w najprostszy sposób odzwierciedla jej kluczowe atuty. Kilkanaście programów prania oraz funkcje dodatkowe pozwalają tak dobrać odpowiednią opcję, aby pranie było nie tylko efektywne, ale zarazem aby trwało jak najkrócej. Przy zastosowaniu takich rozwiązań technologicznych, oszczędność energii jest bezdyskusyjna. Potwierdza to zresztą klasa efektywności energetycznej A++, którą szczyci się urządzenie.

Fuzzy Logic, w który wyposażono model ELECTROLUX EWP11262TW to system inteligentnego zarządzania zużyciem wody podczas prania. Dzięki systemowi pralka pobiera tylko minimalną ilość wody konieczną do efektywnego prania w ramach określonego przez użytkownika programu prania i wielkości wsadu. Dzięki działaniu Fuzzy Logic optymalizowane jest również zużycie energii pobieranej przez urządzenie w celu podgrzania wody wykorzystywanej podczas prania.

Pralka EWP11262TW posiada automatyczny system kontroli wyważenia bębna – rozpoznaje brak wyważenia załadowania bębna i równomiernie rozmieszcza pranie poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania. Zapobiega to nadmiernemu hałasowi i uniemożliwia „chodzenie” pralki podczas wirowania.

Dzięki czujnikowi piany pralka zapewnia bardzo dokładne wypłukanie detergentów z pranej odzieży. Czujnik rozpoznaje nadmiar piany, a następnie, jeśli zajdzie taka potrzeba zwiększa ilość pobieranej wody i wydłuża cykl płukania.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego na panelu sterowania. Dotykowy panel sterowania służy do uruchamiania dodatkowych funkcji prania, zmiany temperatury prania oraz intensywności wirowania. Wyboru dokonuje się przez lekki dotyk, a parametry prania określone przez użytkownika sygnalizowane są zapalonymi diodami.

Pralka ELECTROLUX EWP11262TW posiada następujące programy prania:

 • Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;
 • Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;
 • Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;
 • Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;
 • Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;
 • Jedwab – do prania bardzo delikatnej odzieży jedwabnej i z włókien syntetycznych;
 • Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder.
 • Jeans – do prania odzieży seansowej i dzianin;
 • Firany – specjalny program do prania firan i zasłon
 • Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;
 • 5 Koszul – odświeżający, szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;
 • Płukanie, Odpompowywanie i Wirowanie.

Podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży można użyć dostępnej w modelu EWP11262TW opcji Prania wstępnego. Opcja ta dostępna jest dla wybranych programów, a jej uruchomienie powoduje wydłużenie programu prania.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka EWP11262TW jest wyposażona w opcję dodatkowego płukania. W ramach tej opcji pralka wykonuje kilka dodatkowych cykli płukania w procesie prania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę.

Dzięki funkcji Szybkie, w którą wyposażony jest model EWP11262TW można skrócić czas trwania programu i wcześniej zakończyć pranie jednocześnie zachowując jego doskonałe rezultaty. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania o 3,6 lub 9 godzin.

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWP11262TW

Roczne zużycie energii (kWh/rok)165
Roczne zużycie wody (litry/rok)10208
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)500
Maksymalna waga wsadu (kg)6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)60
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)78

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWP11262TW

Wyświetlacz elektronicznyNie
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp11262tw?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWP11262TW

Pralka ELECTROLUX EWP11264TW

Pralka ELECTROLUX EWP11264TW

Pralki, Pralki ładowane od frontu, Klasa energetyczna A++, Pralki średnie (5 - 6 kg), 1200 obrotów, Pralki w kolorze białym

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWP11264TW, 1200 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 6 kg, TimeManager, funkcje: Fuzzy Logic, łatwe pracowanie, funkcja opóźnionego startu; programy Jedwab, Jeans, 5 Koszul, wyświetlacz.

czytaj więcej

Opinie o pralce ELECTROLUX EWP11262TW

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)