Wszystko o pralkach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia...

> > Pralka ELECTROLUX EWP11074TW

Pralka ELECTROLUX EWP11074TW

Ładowana od frontu pralka automatyczna ELECTROLUX EWP11074TW, 1000 obr/min, w klasie energetycznej A++, z maksymalnym wsadem 7 kg, TimeManager, funkcje: Fuzzy Logic, łatwe pracowanie, funkcja opóźnionego startu; programy Jedwab, Jeans, 5 Koszul, wyświetlacz LCD.
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp11074tw?
Zdjęcie producenta

Opis pralkę Electrolux Ewp11074tw

ELECTROLUX EWP11074TW jest prawdziwie uniwersalnym urządzeniem pralniczym. Wysokie zaawansowanie technologiczne tej pralki wynika zarówno z bogactwa programów prania, jak i funkcjonalności opcji dodatkowych. Ten zestaw funkcji pozwala tak precyzyjnie dobrać odpowiednie ustawienie, aby przy znikomym zużyciu energii, cieszyć się doskonałym efektem prania. Dodatkowym atutem pralki jest łatwość obsługi. Czytelny programator jest niezwykle pomocny w optymalnym ustawieniu urządzenia. Wynikiem tego model EWP11074TW jest prosty w obsłudze nawet dla początkującego użytkownika.

W modelu EWP11074TW wykorzystano Fuzzy Logic – technologię opracowaną w celu jak najbardziej optymalnego zużycia wody podczas prania. W zależności od wyboru programu prania i wielkości wsadu, pralka pobierze minimalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia jak najbardziej efektywnego procesu prania. Przez swoje działanie Fuzzy Logic optymalizuje również zużycie pobieranej energii niezbędnej do podgrzania wody podczas prania.

Funkcja TimeManager, w którą wyposażono model EWP11074TW umożliwia użytkownikowi samodzielne zaprogramowanie czasu prania. Po załadunku prania i wyborze programu na wyświetlaczu pokaże się automatycznie ustalony przez urządzenie czas prania. Dzięki funkcji Time Manager czas ten można zmienić dostosowując go do własnych potrzeb. Wydłużenie czasu trwania programu zmniejsza zużycie energii poprzez zoptymalizowanie fazy podgrzewania wody wykorzystywanej w procesie prania. Szybsze podgrzanie wody jest bardziej energochłonne, ale pranie trwa krócej.

Praca pralki ELECTROLUX EWP11074TW jest bardzo cicha gdyż posiada automatyczny system kontroli wyważenia bębna – rozpoznaje brak wyważenia załadowania bębna i równomiernie rozmieszcza pranie poprzez kilkukrotne próby rozpoczęcia wirowania. Zapobiega to nadmiernemu hałasowi i uniemożliwia „chodzenie” pralki podczas wirowania.

Dzięki czujnikowi piany prana odzież jest bardzo dokładnie wypłukana z detergentów używanych do prania. Czujnik rozpoznaje nadmiar piany, a następnie, jeśli to konieczne zwiększa ilość wody pobieranej do płukania i wydłuża jego cykl.

Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła znajdującego na panelu sterowania. Dotykowy panel sterowania, który posiada model EWP11074TW służy do uruchamiania dodatkowych funkcji prania, zmiany temperatury prania oraz intensywności wirowania. Wyboru dokonuje się przez lekki dotyk, a parametry prania określone przez użytkownika sygnalizowane są zapalonymi diodami. Wyświetlacz pokazuje przebieg faz prania oraz czas pozostający do zakończenia prania.

Pralka ELECTROLUX EWP11074TW posiada następujące programy prania:

Bawełna – do prania tkanin bawełnianych i lnianych średnio i bardzo zabrudzonych;

Bawełna Eco – do prania tkanin bawełnianych i lnianych białych i o trwałych kolorach, średnio zabrudzonych;

Syntetyczne – do prania średnio zabrudzonych tkanin syntetycznych lub mieszanych;

Delikatne – do prania średnio zabrudzonych tkanin z akrylu, wiskozy, poliestru;

Wełna – do prania tkanin wełnianych i innych przeznaczonych do prania w pralce i do prania ręcznego;

Jedwab – do prania bardzo delikatnej odzieży jedwabnej i z włókien syntetycznych;

Koc – do prania koców, narzut, pościeli i kołder.

Jeans – do prania odzieży seansowej i dzianin;

Firany – specjalny program do prania firan i zasłon

Sportowe – do prania lekko zabrudzonej odzież sportowej z tkanin syntetycznych;

5 Koszul – odświeżający, szybki program do prania lekko zabrudzonej odzieży z włókien naturalnych i syntetycznych;

Płukanie, Odpompowywanie i Wirowanie.

Dla wybranych programów możliwe jest wykonanie prania wstępnego. Wyboru opcji Prania wstępnego można użyć w przypadku prania bardzo zabrudzonej odzieży. Program prania jest wtedy dłuższy.

Każdy z programów prania ma domyślnie ustawioną przez urządzenie prędkość wirowania. Prędkość tę można zmniejszyć, bądź wybrać jedną z dostępnych opcji:

 – bez wirowania – wybrana opcja powoduje pominięcie wszystkich faz wirowania i zaleca się jej używania podczas prania bardzo delikatnych tkanin;

 – stop z wodą – wybranie opcji powoduje pozostawienie prania w wodzie z ostatniego płukania. Po zakończeniu programu prania bęben pralki będzie się regularnie obracał, aby zapobiec powstaniu zagnieceń. Przed wyjęciem wsadu wodę należy uruchomić program odpompowywania;

Dostępne w modelu ELECTROLUX EWP11074TW Dodatkowe płukanie to opcja zapewniająca idealne wypłukanie resztek detergentu z pranej odzieży. Przy wyborze opcji pralka wykonuje dodatkowe cykle płukania podczas procesu prania. Wybór opcji dodatkowe płukanie zalecany jest przy praniu odzieży dziecięcej oraz odzieży osób cierpiących na alergie czy posiadających wrażliwą skórę.

Funkcja Łatwe prasowanie znacznie ogranicza możliwość powstawania zagnieceń pranej odzieży. Uruchamiając opcję pralka zużywa więcej wody, a wirowanie jest mniej intensywne. W trakcie łagodnego odwirowywania, dzięki specjalnym ruchom bębna odzież wielokrotnie zmienia swoje położenie i układa się w sposób redukujący powstawanie zagnieceń.

Pralka umożliwia opóźnienie rozpoczęcie programu prania od 30 minut do 20 godzin.

 

Parametry techniczne pralki ELECTROLUX EWP11074TW

Roczne zużycie energii (kWh/rok)193
Roczne zużycie wody (litry/rok)9994
Wysokość (mm)850
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)500
Maksymalna waga wsadu (kg)7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1000
Efektywność wirowaniaC
Poziom hałasu podczas prania (dB)60
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)76

Wyposażenie pralki ELECTROLUX EWP11074TW

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie
Interesuje Cię zakup pralkę
Electrolux Ewp11074tw?

Electrolux – pralki ze Szwecji

Electrolux to szwedzka korporacja produkująca od 1912 roku artykuły gospodarstwa domowego dla zastosowań domowych i profesjonalnych. Jest producentem pralek, zmywarek, lodówek, zamrażarek, odkurzaczy, suszarek, kuchenek mikrofalowych i tradycyjnych piekarników, okapów, płyt grzewczych: elektrycznych, gazowych i indukcyjnych, ekspresów do kawy, żelazek i wielu innych produktów z tzw. małego AGD. Co ciekawe, spółka Electrolux jest notowana na giełdach w Londynie i Sztokholmie już od lat dwudziestych ubiegłego wieku.

czytaj więcej

Pralki podobne do ELECTROLUX EWP11074TW

Nie znaleziono podobnych lodówek

Opinie o pralce ELECTROLUX EWP11074TW

Dodaj swoją opinię o pralce:

Oceń produkt (*)
Legenda:
rewelacja
bardzo dobra
niezła
taka sobie
słaba
* - wypełnienie wszystkich pól opinii obowiązkowe.
Tytuł opinii (*)
Twój podpis (*)
Treść Twojej opinii (*)